Identyfikator telegramu KYC

Telegram ogłosił, że ma nowy sposób sprawdzania, kim są online. Funkcja weryfikacji identyfikatora telegramu pozwoliłaby ludziom potwierdzić swoją tożsamość z osobami trzecimi bez bezpośredniego udostępniania danych osobowych. Już teraz, jeśli ktoś chce potwierdzić kim jest, konieczne jest wysłanie kopii dokumentów osobistych każdemu, kto musi przestrzegać przepisów.

Udostępnianie danych osobowych online jest ryzykowne. Firmy współpracujące z systemem bankowym muszą potwierdzić, z kim prowadzą interesy ze względów prawnych. Oszuści mogą jednak podszywać się pod legalne instytucje finansowe. Dodatkowo, gdy dane osobowe danej osoby znajdą się w sieci, mogą zostać skradzione z bazy danych.

Identyfikator telegramu KYC

Na razie rozwiązaniem służącym do weryfikacji identyfikatora jest wysłanie jednorazowej kopii dokumentów osobistych, które są zaszyfrowane, a po potwierdzeniu tożsamości wrażliwe dane są niszczone. Nie jest to doskonały system, a Telegram uważa, że ​​może poprawić bezpieczeństwo użytkowników.

System weryfikacji tożsamości Telegrama przechowałby dane użytkownika w ich systemie przechowywania w chmurze, a gdy osoba musiałaby udowodnić, kim jest, mogłaby użyć platformy weryfikacji tożsamości Telegrama, aby „ręczyć” za swoją tożsamość. Strona trzecia tak nigdy nie wyświetlaj danych osobowych osoby, która była weryfikowana, i będzie ufać, że Telegram dołożył należytej staranności.

Weryfikacja identyfikatora telegramu jest odpowiedzią na rosnącą potrzebę

Protokoły Poznaj swojego klienta (KYC) stają się coraz bardziej popularne ważny w świecie kryptowalut. Przez długi czas pomysł weryfikacji tożsamości pod kątem transakcji kryptograficznych był przeciwny przez osoby, które lubiły anonimowość, jaką zapewniała platforma taka jak Bitcoin. Teraz, gdy kryptowaluty łączą się z istniejącym systemem finansowym, istnieje potrzeba, aby użytkownicy kryptowalut dostosowali się do znacznie wyższych poziomów zgodności z przepisami.

Przepisy podatkowe i przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy nakładają na banki i inne instytucje finansowe ścisłe przepisy, aby zapobiec przepływowi funduszy, które mogłyby zostać wykorzystane do niecnych celów. Nie brakuje krytyki za skuteczność tego systemu, ale i tak muszą przestrzegać zasad.

Pranie brudnych pieniędzy Bitcoin

Przeczytaj: Bitcoin i pranie pieniędzy: kompletny przewodnik po światowych przepisach

Na przykład, jeśli giełda kryptowalut chce współpracować ze zwykłymi bankami w zakresie transakcji fiducjarnych, musi upewnić się, że przestrzegają wszystkich obowiązujących przepisów i regulacji. Każdy kraj, który ma rozwinięty system finansowy, będzie wymagał weryfikacji tożsamości, ale staje się to bardziej skomplikowane, gdy pojawiają się transakcje międzynarodowe.

W świecie kryptowalut jest całkowicie możliwe, że osoba będąca obywatelem Hungry (przykład losowy) może korzystać z giełdy kryptowalut, która znajduje się na Tajwanie, oraz banku, który znajduje się w dowolnym miejscu. Udostępnianie danych osobowych w wielu jurysdykcjach nie jest pozbawione ryzyka, co sprawia, że ​​nowa platforma weryfikacji tożsamości Telegram wygląda na przyszłościowy pomysł.

Czy „oni” zaufaliby aplikacji?

Platforma do weryfikacji identyfikatorów Telegram prawdopodobnie zyska wsparcie z obszaru rozwoju kryptowalut i łańcucha bloków. Telegram jest jednym z najbardziej znanych deweloperów i mają pieniądze, aby ich produkty były na najwyższym poziomie. Nieco inaczej wygląda sytuacja w świecie bankowości. Większość krajów wymaga, aby instytucje finansowe miały bezpośredni dostęp do dokumentów tożsamości klientów, więc usługa weryfikacyjna oferowana przez inną firmę może początkowo napotkać pewne przeszkody.

Z drugiej strony światowy system bankowy to duże miejsce. Jak pokazał ciągły ruch giełd kryptograficznych i operacji wydobywczych do przyjaznych krajów, niektóre miejsca są znacznie bardziej otwarte na przyjęcie nowych technologii niż inne. Gdyby na przykład Malta zaakceptowała weryfikację telegramu jako dowód tożsamości klienta, dałoby platformie Telegram „wejście” do globalnego systemu bankowego.

Rozwój kryptowalut stwarza nowe wyzwania dla organów regulacyjnych, które balansują między istniejącym systemem finansowym, który jest silnie regulowany, a nową technologią, która nie jest łatwa do uregulowania. Na chwilę obecną regulatorzy mają przewagę w postaci fiducjarnego systemu bankowego, który jest dominującą formą interakcji gospodarczych. Gdyby to się kiedykolwiek zmieniło, organy regulacyjne na całym świecie znalazłyby się w znacznie trudniejszej sytuacji, jeśli chodzi o egzekwowanie zgodności.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me