Mexico Crypto

Organizacja non-profit zajmująca się badaniami i wspieraniem kryptowalut Coin Center zabrzmiał alarm na szeregu surowych przepisów zaproponowanych przez bank centralny Meksyku Banco de México, które miałyby de facto wprowadzić zakaz giełd kryptowalut działających w kraju.

Mexico Crypto

W artykule, którego współautorem są dyrektor wykonawczy Coin Center Jerry Brito i dyrektor badań Petera Van Valkenburgha, duet podarł proponowane zasady jako drakoński i powiedział, że bank centralny zdradza sedno niedawno uchwalonego krajowego ustawodawstwa w dziedzinie fintech, aby popełnić rozprawę z giełdą kryptowalut:

„Giełdy kryptowalut, które handlują walutami fiducjarnymi, potrzebują dostępu do lokalnego systemu bankowego. Zgodnie z nowym prawem dostęp ten będzie poważnie utrudniony. Chociaż bank centralny może twierdzić, że nie „zakazuje” giełd, efekt będzie taki sam.

Jak pierwotnie przewidywano, nowe prawo fintech powinno mieć otwierany Meksyk dla innowacji, nie tylko umożliwiając giełdom kryptowalut dalsze działanie, ale także zapewniając im rozsądną ścieżkę do lepszych uregulowań prawnych jako pełnoprawne instytucje finansowe. Bank centralny zaproponował jednak teraz, aby zrobić coś odwrotnego, zamykając drzwi dla tych obiecujących nowych technologii, zakazując jakiejkolwiek regulowanej instytucji finansowej oferowania klientom usług wymiany, transmisji lub przechowywania kryptowaluty. ”

Wielka sprawa dla kryptowalut w Meksyku.

Jak możesz sobie wyobrazić, jesteśmy temu zdecydowanie przeciwni. https://t.co/5E6wtU6QvD

– Neeraj K. Agrawal (@NeerajKA) 21 marca 2019 roku

Preteksty banku centralnego

Banco de México powiedział, że wzywano do wprowadzenia nowych zasad, ponieważ kryptowaluty są złożone, niestabilne i mogą ułatwiać nielegalne transakcje.

Brito i Van Valkenburgh obalili pomysł, że giełdy kryptowalut powinny być ograniczone, ponieważ ekosystem kryptograficzny jest skomplikowany, ponieważ argumentowali, że pojazdy i internet nie są zakazane, mimo że przeciętni użytkownicy nie rozumieją technicznych zawiłości działania tych głównych technologii.

Duet powiedział również, że jeśli zostaną uchwalone, przepisy naraziłyby meksykańskich użytkowników tylko na ryzyko, ponieważ odmówiłyby im owocności krajowych innowacji kryptowalutowych, nie robiąc nic, aby bezpośrednio blokować ich dostęp do kryptowalut przez Internet..

Coin Center zakończyło swój sprzeciw, wzywając społeczeństwo do przyłączenia się do zgłaszania uwag do proponowanych przepisów, które weszły w dwumiesięczny okres do namysłu.

Więcej surowości na horyzoncie?

Proponowane zasady meksykańskiego banku centralnego są krokiem w kierunku ostatniej projekcji Nic Cartera z Coin Metric, który powiedział na początku tego miesiąca, że ​​zachodni rząd prawdopodobnie „skryminalizuje posiadanie Bitcoinów” w którymś momencie przyszłego roku.

Przewidywanie: w ciągu najbliższych 12 miesięcy głośny zachodni rząd będzie kryminalizował posiadanie Bitcoinów. Uzasadnienie będzie zawierać:

– Finansowanie terrorystów

– Należy do reżimów takich jak NK i Maduro

– Rynki Darknet

– nic Carter (@nic__carter) 14 marca 2019 roku

Domniemane argumenty Cartera pokrywają się z dość skrajnymi obawami Banco de México dotyczącymi nielegalnych transakcji kryptograficznych. Przewidział, że „pierwszy etap” takiego stłumienia pociągnie za sobą „ostrą regulację” giełd kryptowalut.

Pierwszym etapem będą surowe regulacje: wszyscy właściciele muszą się zidentyfikować, giełdy muszą CIĘŻKO nadzorować użytkowników, wydobycie wymaga pozwolenia itp.

– nic Carter (@nic__carter) 14 marca 2019 roku

Jednak nawet przy tych ekstremalnych możliwościach inne kraje przyjmują przeciwne podejście.

Inne banki centralne są bardziej otwarte

Chociaż bank centralny Meksyku jest znacznie większy, Bank Centralny Wschodnich Karaibów (ECCB) realizuje projekt pilotażowy blockchain od tego miesiąca. Umowa zakłada, że ​​bank we współpracy z fintech odegra Bitt, aby wydać kryptograficzną wersję dolara wschodnio-karaibskiego (XCD).

Ponadto Bank Centralny Curaçao i Sint Maarten również ujawnił zeszłej jesieni, że rozpoczął prace nad pilotażem kryptowaluty banku centralnego. Cedric Pietersz, skarbnik banku, zauważył w tamtym czasie, że instytucja podejmowała zdecydowane kroki w celu wprowadzenia technologii kryptograficznej:

„Zrozumienie technologii jest dla nas ważne, abyśmy mogli zaangażować się w najlepsze dyskusje lub odpowiednio uczestniczyć w dyskusjach o tych nowych innowacjach na wyspie, takich jak cyfrowa waluta banku centralnego, początkowe oferty monet itp. . ”

Tak więc, podczas gdy narodowy bank Meksyku może być w trakcie de facto rozprawy z kryptowalutami, inne mniejsze instytucje banków centralnych poważnie korzystają z tej technologii. Większe mogą jeszcze nastąpić.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me