Prywatność Moneta Grin uważał za nieskutecznego po wczesnym Bitcoin Adopter popiera projekt

Co to jest Grin Coin & amp; Mimblewimble?

Na początku tego roku dwa projekty altcoinowe, Grin i Beam, wywołały falę w społeczności kryptowalut; nawet niektórzy hardline maksymaliści Bitcoin, znani z niechęci do kryptowalut, wykazali zainteresowanie projektem.

Ponadto wielu twierdziło, że uruchomienie tych nowych zasobów cyfrowych oznaczałoby koniec ZCash i Monero, dwóch skoncentrowanych na prywatności łańcuchów bloków, które od dawna mają swoje problemy; nie wszystkie transakcje ZCash są domyślnie prywatne, ponieważ transakcje „chronione” mogą wymagać obliczeń, a transakcje Monero, jak twierdzą niektórzy badacze, są podatne na ataki, które ograniczają prywatny charakter łańcucha.

Co to jest Grin Coin & amp; Mimblewimble?

Uruchomione w podobnym czasie, dwa łańcuchy bloków zostały wprowadzone z technologią zwaną „Mimblewimble”, protokołem, który zapewnia wyższy poziom prywatności i skalowalności. Szczególnie Grin był reklamowany jako „chroniąca prywatność cyfrowa waluta, stworzona otwarcie przez programistów rozproszonych na całym świecie”.

Chociaż wydaje się, że integracja Mimblewimble for Grin nie powiodła się, zdaniem analityka bezpieczeństwa blockchain i tak.

W końcu uśmiech nie jest taki prywatny

W poniedziałek Ivan Bogatyy, obecny badacz w Dragonfly Capital Partners i absolwent Google Artificial Intelligence, opublikował na Medium artykuł, w którym ujawnił, że Mimblewimble nie jest niezawodnym protokołem prywatności.

W rzeczywistości były inżynier Google zauważył, że „nie należy polegać na Mimblewimble, jeśli chodzi o solidną prywatność”, po czym dodał, że nie widzi realnego sposobu rozwiązania problemu.

Obszerny raport pt „Breaking Mimblewimble’s Privacy Model”, ujawnił, jak doszedł do tego wniosku i jak dokładnie wpływa to na protokół blockchain.

Właśnie opublikowałem nowy atak, który łamie model prywatności Mimblewimble. Ten atak śledzi 96% wszystkich adresów nadawców i odbiorców w czasie rzeczywistym. Oto podsumowanie i co to oznacza dla przyszłości monet związanych z prywatnością:https://t.co/tsIDLyfpzp

– Ivan Bogatyy (@IvanBogatyy) 18 listopada 2019 r

Krótko mówiąc, Bogatyy wydawał 60 dolarów tygodniowo na moc obliczeniową Amazon Web Services łączącą się z węzłami blockchain Grin, co pozwoliło mu na użycie ataku ujawniającego „dokładne adresy nadawców i odbiorców dla 96% transakcji Grin w czasie rzeczywistym”.

Badacz mógłby teoretycznie ujawnić adresy „prawie wszystkich” użytkowników sieci, gdyby podłączył się do wszystkich 3000 węzłów – napisał w raporcie.

Szalone jest to, że ta wiadomość pojawia się dosłownie kilka dni po tym, jak wielu na Crypto Twitter zauważyło, że wczesny Bitcoin UTXO, taki, który pochodzi z 2010 roku (wtedy było tylko kilka Bitcoinerów), został wysłany do funduszu Grin’s General Fund.

Anonimowy darczyńca, który prawdopodobnie jest wielorybem Bitcoin i wczesnym odbiorcą, powiedział, że uruchomienie Grin sprawia, że ​​„znów czuje się jak w 2009/2010”, po czym dodał, że fundusze powinny zostać wykorzystane „na rozwój Grin”.

OGŁOSZENIE: Darowizna na rzecz Grin General Fund – 11 listopada: @lehnberg napisał: Z przyjemnością informuję o otrzymaniu kolejnej darowizny na rzecz Grin’s General Fund: https://t.co/hFpY9Zc7iL Miałem zaszczyt współdziałać… https://t.co/BwQtFFRCSc #Announcements przez grin-forum $ GRIN

– &# 128566; (@grinMW) 11 listopada 2019 r

Ponieważ Bogatyy uważa, że ​​nie ma sposobu na uratowanie protokołu Mimblewimble, fundusze te mogły zostać przekazane na nic.

Nie tak szybko

Albo może nie… Wkrótce potem opublikowano na Medium Artykuły Bogatyya ukazały się na żywo, wielu deweloperów Grin i kluczowych członków społeczności zauważyło, że twierdzenie, że Mimblewimble jest „zasadniczo wadliwe”, jest błędne.

Zwrócili uwagę na sześć „faktycznych nieścisłości” opublikowanych przez wspomnianego badacza, wśród nich był pomysł, że Mimblewimble nie ma adresów i że opisana powyżej możliwość tworzenia powiązań nie jest produktem ubocznym zepsutego modelu prywatności Mimblewimble.

Grupa kontynuowała, że ​​Grin pozostaje bardziej prywatny niż Bitcoin, „osiągając taki sam model bezpieczeństwa jak Bitcoin z lepszą prywatnością, która jest domyślnie włączona, z mniejszą ilością danych wymaganych do przechowywania w łańcuchu” – osiągnięto, mimo że nie ma firmy średni rozwój pośredniczący lub ICO / pre-mine w celu finansowania współtwórców projektu.

Następnie podsumowali, twierdząc, że Grin nie wykorzystał jeszcze swojego pełnego potencjału, co oznacza, że ​​zmiany w zakresie prywatności wciąż można wprowadzić z czasem i przyjęciem:

„Jednak Grin jest wciąż bardzo młody i nie wykorzystał jeszcze swojego pełnego potencjału. Jedenaście miesięcy po uruchomieniu sieci głównej, wykorzystanie sieci jest niskie. W ostatnich 1000 blokach 22% zawierało tylko jeden tx, co oznacza, że ​​ich wejścia i wyjścia można w prosty sposób połączyć. To się nie zmieni, dopóki nie zwiększy się wykorzystanie sieci ”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map