Coinbase

W nowym raporcie zatytułowanym „Stany Zjednoczone Crypto,„Potęga amerykańskiej giełdy kryptowalut, Coinbase, zbadała rosnącą zainteresowanie kryptowalutami w Ameryce w ramach hołdu dla nadchodzących obchodów Dnia Niepodległości 4 lipca.

Główny sedno raportu? Mianowicie, że wśród obywateli amerykańskich osiągnięto „punkt przegięcia” w odniesieniu do kryptowalut, czyli Bitcoin, aw mniejszym stopniu inne czołowe projekty kryptowalutowe, weszły do ​​głównego nurtu w kraju i nie ma już powrotu.

Coinbase

Na przykład Coinbase podkreślił, że wyszukiwania hasła „Bitcoin” były bardziej wybuchowe w 2019 r. Niż inne popularne współczesne tematy, takie jak na przykład „Kim Kardashian”. Podczas wymiany odnotowano:

”Wyszukiwania Google dla Bitcoin wzrosły do ​​prawie trzy razy więcej niż wyszukiwania Kardashian. I to nie tylko gwiazda reality show. Amerykanie wpisywali w Google „Bitcoin” w zeszłym roku częściej, niż szukali szeregu haseł z nagłówków, od „królewskiego ślubu” po „wyniki wyborów”.

Dziesięć lat po uruchomieniu Bitcoina znajdujemy się w punkcie zwrotnym świadomości i zainteresowania kryptowalutami. W zeszłym roku więcej osób szukało w Google "Bitcoin" niż „królewskie wesele" lub „Kim Kardashian”. Dołącz do nas, gdy przyjrzymy się adopcji kryptowalut według stanu: https://t.co/pQIEfqAgT4 pic.twitter.com/lpKi87KgMs

– Coinbase (@coinbase) 28 czerwca 2019 r

Zbliżenie na amerykańską świadomość kryptowalut

Nowy raport Coinbase, utworzony z wykorzystaniem danych użytkowników Coinbase „na poziomie makro” oraz badań prowadzonych przez brytyjską firmę badawczą YouGov, wykazał, że zaledwie 60 procent Amerykanów słyszało wcześniej, w jakiejś formie lub w jakiejś formie, o Bitcoinie.

Co więcej, prawie 40 procent respondentów było w stanie bezpośrednio przytoczyć Bitcoin jako przykład, gdy zapytano ich o ogólnie technologię kryptowalut.

A ponieważ badanie skupiło się na respondentach na poziomie „stan po stanie”, Coinbase wywnioskował, że taka świadomość była znacznie wyższa w niektórych stanach w porównaniu z innymi.

Na przykład badania przeprowadzone przez giełdę wykazały, że prawie trzy piąte respondentów w stanach Kolorado, Massachusetts, Utah, Wisconsin i Wyoming było w stanie wykazać „samodzielną świadomość Bitcoina”.

W związku z tym Coinbase odkrył, że stany o „najwyższym odsetku populacji posiadającej kryptowaluty” to Kalifornia, Kolorado, New Jersey, Nowy Jork i Waszyngton.

W raporcie podkreślono również, że 70 procent stanów USA – innymi słowy 35 stanów na 50 – „uchwaliło przepisy dotyczące kryptowaluty lub technologii blockchain”. (Do tej pory w Ameryce brakowało kompleksowych przepisów federalnych, które wiązałyby wszystkie stany USA nowymi zasadami kryptograficznymi, ale to na marginesie).

Jeśli chodzi o rzeczywiste zakupy, raport wykazał, że aż 15 procent Amerykanów planowało rychły zakup kryptowalut. Ta liczba nie jest daleka od 22 procent inwestorów instytucjonalnych, o których ostatnio Fidelity Investments twierdziła, że ​​kupili już kryptowaluty.

Bitwa o serce narodu? Wyzwania wysokiego poziomu pozostają

Kryptowaluty to tak zwane kryptowaluty, ponieważ ich istnienie opiera się na silnej technologii szyfrowania.

Jednak nowy raport z amerykańskiego politycznego outletu Politico wskazuje, że prezydent USA Donald Trump i jego administracja rozważają wprowadzenie oś organów ścigania który, gdyby był kontynuowany, poparłby nielegalizację jakiejkolwiek technologii szyfrowania w USA, która została uznana za zbyt trudną do złamania przez władze amerykańskie.

2 / Wielka Brytania i Australia uczyniły już szyfrowanie (bez rządowego backdoora) skutecznie nielegalnym. Stany Zjednoczone są jednym z najbardziej liberalnych krajów w tej… jak dotąd.

– Ari Paul ⛓️ (@AriDavidPaul) 28 czerwca 2019 r

Oczywiście administrator Trumpa nie ma jednostronnych uprawnień do nielegalizacji silnego szyfrowania w Stanach Zjednoczonych. Ale prezydent, z pełną potęgą władzy wykonawczej (i znacznym poparciem Kongresu za plecami), niewątpliwie ma duży wpływ, jeśli administracja stara się uczynić tę kwestię punktem spornym w przyszłości..

Nie jest do końca jasne, co taki zwrot, gdyby został zaktualizowany, oznaczałby dla kryptowalut w USA, zwłaszcza że prawo federalne w tym kraju jest już niejednoznaczne i jest wynikiem starego, mozaikowego prawodawstwa.

Jednak pismo jest na ścianie niezależnie od tego: jeśli administrator Trumpa chce zapobiec zaszyfrowanym komunikacjom, których nie można złamać, prawdopodobnie chcieliby zrobić to samo z zaszyfrowanymi pieniędzmi, których nie można złamać.

https://twitter.com/jerrybrito/status/1144397708779839490

W szczególności kierownictwo grupy non-profit zajmującej się kryptowalutami Coin Center zobowiązało się do walki z punktem zwrotnym, jeśli w rzeczywistości się zmaterializuje.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me