Raport: Dominacja Bitcoina na rynku kryptowalut jest dramatycznie zaniżona

King Bitcoin

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Bitcoin zdominował scenę inwestycyjną. Do tej pory kryptowaluta zyskała około 200%, co jest wynikiem wykrwawienia się tradycyjnych aktywów w oczekiwaniu na recesję i rosnącego ryzyka makroekonomicznego.

Ale faktem, o którym się nie mówi, jest to, że Bitcoin nie tylko przewyższa tradycyjne aktywa, ale także altcoiny.

King Bitcoin

Dane CoinMarketCap pokazują, że dominacja Bitcoin – procent kapitalizacji rynku kryptowalut, jakim jest BTC – wzrosła do 70%, co jest poziomem niewidocznym od ponad dwóch lat. Jednak nawet ten 70% odczyt może być zaniżony.

Bitcoin naprawdę jest królem kryptowalut

Firma analityczna Blockchain Arcane Crypto niedawno opublikował raport, podkreślając, że tradycyjna statystyka dominacji Bitcoin jest nieco nieprawidłowa. Oni napisali:

„Wykorzystanie ceny i wyceny rynkowej jako sygnału siły jest oczywiście słabym proxy. Cena jest daleka od wszystkiego, a wiele projektów może odnieść ogromny sukces bez tokena zapewniającego dużą kapitalizację rynkową. ”

W związku z tym argumentowali, że lepszym sposobem pomiaru dominacji kryptowaluty jest zważenie kapitalizacji rynkowej wszystkich kryptowalut względem ich wolumenu obrotu, co według nich jest miarą płynności rynku.

Robiąc to, ich badania wykazały, że „dominacja rynkowa Bitcoina jest znacznie powyżej 90%. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy używamy wolumenów zarejestrowanych na CoinMarketCap, z wyłączeniem stabilnych monet, które reprezentują inne aktywa, a nie „prawdziwe” kryptowaluty [lub giełdy Bitwise „Real Ten”]. ”

Ich badania zostały pośrednio potwierdzone komentarzem znanego zarządzającego funduszem kryptowalutowym.

Mówiąc niedawno w podcastie „Citizen Bitcoin”, Murad Mahmudov, były bankier Goldman Sachs, wyjaśnił, że Bitcoin jest pod wieloma względami jedyną płynną kryptowalutą na rynku. Wyjaśnił nawet, że gdybyś złożył zlecenie sprzedaży o wartości 1 miliona dolarów na dowolną 15 najpopularniejszych kryptowalut z wyjątkiem Bitcoina, możesz rozbić rynek.

Dlaczego Bitcoin osiąga lepsze wyniki?

Jak informował wcześniej Blockonomi, dział badawczy Binance uważa, że ​​wiele z tych słabych wyników wynika z „ucieczki w jakość” z niskiej jakości altcoinów do lidera na rynku.

Widzisz, niezliczone altcoiny, które były wspierane w 2017 i na początku 2018, nie przyniosły rezultatu. Jeszcze większe nazwy w przestrzeni kryptowalut nie spełniły oczekiwań inwestorów.

To nie wszystko. Inwestorzy, którzy zapuszczają się w tę branżę, koncentrują się na Bitcoinie. Wystarczy spojrzeć na media dotyczące przestrzeni kryptowalut. Zwróć uwagę, że nie wspominają o Ethereum, Litecoin lub Bitcoin Cash, ale tylko o Bitcoinie.

Ten cichy „maksymalizm” znalazł odzwierciedlenie w inwestorach instytucjonalnych, którzy robią wypad w tę przestrzeń. Jest powód, dla którego Bakkt, nowojorski start-up kryptowalutowy wspierany przez Giełdę Papierów Wartościowych w Nowym Jorku, zaczyna od kontraktów terminowych na Bitcoin, a nie kontraktów futures na Ethereum czy ETF-ów w koszyku altcoinów.

Co więcej, organy regulacyjne zajęły ostre stanowisko wobec altcoinów, zwłaszcza tych emitowanych w drodze sprzedaży tokenów lub zdarzenia generowania. Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęła niedawno wojnę przeciwko ICO, wnosząc pozwy na przykład przeciwko Veritaseum i Kik’s KIN.

Przypadki te doprowadziły do ​​masowych wyprzedaży tych tokenów i prawdopodobnie tylko przyczyniły się do wzrostu nastrojów anty-altcoinowych obecnie na rynku.

Ponieważ Bitcoin i Ethereum są jedynymi dwoma aktywami cyfrowymi faktycznie podpisanymi przez SEC, handlowcy prawdopodobnie koncentrują swoje inwestycje na tych obszarach, aby uniknąć potencjalnego ryzyka regulacyjnego.

Czy Altcoiny mają jakąkolwiek nadzieję?

To może sprawić, że zaczniesz się zastanawiać, czy Bitcoin będzie nadal dominował.

Według wielu inwestorów i inwestorów venture capital zajmujących się kryptowalutami, siła Bitcoina przeciwko altcoinom – a przynajmniej Ethereum – może wkrótce się skończyć. Chris Burniske z Placeholder niedawno napisał, że Ethereum jest obecnie jak Bitcoin w 2014 roku w 2015 roku, kiedy to kryptowaluta wykazała „najlepszy okres ryzyka / zysku dla inwestorów”.

Jego tweet sugerował, że fundamentalna dynamika i cena Ethereum rozwidlają się, ale jeśli historia się powtórzy, wartość ETH może wkrótce wzrosnąć.

1 / $ ETH przetrzymuje swój pierwszy główny nurt bessy, podobnie jak $ BTC zrobił w 2014/15.

Z perspektywy czasu rok 2014/15 był najlepszym okresem ryzyka / zysku dla inwestorów, aby uzyskać ekspozycję na BTC.

– Chris Burniske (@cburniske) 20 sierpnia 2019 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map