Skala szarości

Grayscale Investments opublikowała swój raport z 2018 r., Pokazujący wzrost inwestycji w Bitcoin pomimo trwającej przez cały rok bessy. Firma zarządzająca aktywami w walucie wirtualnej z siedzibą w Nowym Jorku poinformowała również, że odnotowała największy roczny napływ od momentu powstania, nawet przy nieco słabszych wynikach w czwartym kwartale 2018 r..

Skala szarości

Wypełnianie Bitcoina pomimo przedłużającego się rynku niedźwiedzi

Według roczny raport opublikowany przez firmę w czwartek (14 lutego 2019 r.), inwestycje w Bitcoiny i kryptowaluty zdominowały wpływy firmy w IV kwartale 2018 r. Jednak pomimo wyraźnej dominacji faktyczne dane dotyczące inwestycji z BTC i kryptowaluty skurczyły się o ponad 60 proc. kwartał po kwartale.

Skala szarości, spółka zależna Digital Currency Group (DCG) zadeklarowała łączną sumę inwestycji w wysokości 359,5 miliona dolarów za cały 2018 rok. Zgodnie z dokumentem, liczba ta oznacza 400-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem 2017 i prawie 300-procentowy wzrost we wszystkich poprzednich czterech latach.

Z tej liczby inwestycje w Greyscale Bitcoin Trust przekroczyły 242 miliony dolarów. Tylko w czwartym kwartale 2018 r. Napływ kapitału od inwestorów BTC osiągnął 88 procent z 30,1 miliona dolarów zrealizowanych w tym okresie. Ten wzrost inwestycji w kryptowaluty ma miejsce nawet w środku rocznego niedźwiedzia rynku, podczas którego ceny spadły o ponad 80 procent.

W rozmowie z Investor’s Business Daily (IBD), Michaelem Sonnensheinem, dyrektorem zarządzającym Grayscale, powiedziany:

„Nie był to bynajmniej nasz najlepszy kwartał, ale z pewnością ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że pomimo spadków cen inwestorzy byli aktywnie zaangażowani”.

Inwestorzy instytucjonalni wyznaczają kierunek

Jeśli chodzi o profil inwestora, spółka zadeklarowała, że ​​inwestorzy instytucjonalni zdominowali wpływy, wnosząc 66 proc. Konta emerytalne i osoby akredytowane stanowiły odpowiednio 40 proc. I 14 proc. Fragment raportu, który podkreśla powyższy trend, brzmi:

„Te punkty danych potwierdzają dwa ważne trendy, które obserwujemy. Po pierwsze, przeciętny inwestor na tym etapie bessy jest cierpliwy z wieloletnim horyzontem inwestycyjnym (czyli inwestowaniem na emeryturę). Po drugie, inwestorzy instytucjonalni budują z czasem kluczowe strategiczne pozycje w aktywach cyfrowych i w dużej mierze postrzegali wypłatę z 2018 r. Jako atrakcyjny punkt wejścia. Podczas gdy zainwestowane kwoty w dolarach spadły w czwartym kwartale, udział inwestorów instytucjonalnych w „nowym tortu inwestycyjnego” był mniej więcej stały przez cały rok. ”

Dla tych inwestorów instytucjonalnych BTC pozostaje najlepszą opcją, jak pokazują dane przedstawione przez firmę. Trend ten odzwierciedla ostatnie komentarze prezesa DCG, Barry’ego Silberta. Jak donosi Blockonomi w czwartek, Bitcoin jest już de facto królem przestrzeni kryptowalut.

Grayscale twierdzi, że jego całkowity majątek pod zarządzaniem wynosi obecnie ponad 820 milionów dolarów, a jego fundusz Bitcoin nadal jest największym źródłem napływu inwestycji. Taki jest ugruntowany status najwyższej rangi kryptowaluty, jej pasywny fundusz inwestycyjny nadal zajmuje pierwsze miejsce wśród wszystkich innych wirtualnych funduszy powierniczych w katalogu inwestycji w skali szarości.

Wrota się otworzyły

Dane opublikowane przez firmę pokrywają się z pojawiającą się narracją, że zainteresowanie instytucjonalne BTC znacznie wykracza poza etap nowości, do poziomu faktycznie rozwijającego się trendu. Wcześniej w tym tygodniu Morgan Creek Digital ogłosił, że dwa amerykańskie publiczne fundusze emerytalne zainwestowały w swój 40-milionowy fundusz kryptowalutowy.

Dwa fundusze emerytalne z siedzibą w hrabstwie Fairfax w Wirginii są pierwszymi w USA, które zainwestowały w fundusz kryptowalutowy. Według partnera Morgan Creek Digital, Anthony Pompliano, firma ubezpieczeniowa, a także fundusz uniwersytecki są również zainwestowane w instrument inwestycyjny o wartości 40 milionów dolarów..

Fantastyczny!!!

Więcej pieniędzy z dużych ryb trafia na rynki kryptowalut. Dobra robota @barrysilbert! &# 128079;&# 128079;&# 128079;

W miarę postępów coraz więcej tradycyjnych zarządzających funduszami uświadamia sobie potężne narzędzie inwestycyjne, jakim są kryptowaluty. &# 129327;#Bitcoin #blockchain #Kryptowaluta https://t.co/zaD22iJKFw

– Mati Greenspan [tweety nie są poradą handlową] (@MatiGreenspan) 15 lutego 2019 r

Odnosząc się do raportu Grayscale 2018, Mati Greenspan, starszy analityk rynku w eToro, powiedział, że zarządzający funduszami głównego nurtu są coraz mądrzejsi w kwestii potrzeby dywersyfikacji na arenie inwestycji w kryptowaluty. Tom Lee z Fundstrat w niedawnym raporcie perspektywicznym dla klientów na rok 2019 wskazał, że jednym z czynników, które spowodują wzrost cen w 2019 r..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me