Rezerwa Federalna obniża stawki w ruchu, który kochają Bitcoin Bulls

Rezerwa Federalna

W środę Federalny Komitet Otwartego Rynku (FOMC) Rezerwy Federalnej, podmiot odpowiedzialny za podejmowanie decyzji w jakim kierunku powinny zmierzać stopy procentowe, wydał swoją ostatnią decyzję.

Zgodnie z oczekiwaniami rynku, amerykański bank centralny zdecydował się obniżyć stopy procentowe o 25 punktów bazowych (0,25%), co oznacza drugą obniżkę w tym roku.

Chociaż ten ruch wydaje się nieistotny – w każdym razie ile wynosi 0,25%? – ryknęły byki Bitcoin, widząc tę ​​decyzję w polityce pieniężnej jako wyraźny znak, że fundamentalna potrzeba zdecentralizowanej, rzadkiej kryptowaluty rośnie dopiero z czasem.

Rezerwa Federalna

Bitcoin Byki zakochane w obniżce kursu

Dlaczego więc obniżka stóp procentowych przez Fed pomoże Bitcoinowi??

Cóż, ma to wiele wspólnego z inflacją i podażą pieniądza. Travis Kling, były zarządzający portfelem w wiodącym funduszu z Wall Street, który zanurkował w „kryjówkę bitcoina”, napisał w tweecie o podobnym posunięciu ze strony władz monetarnych UE, że obniżki stóp procentowych są w istocie próbą „wśród bankierów centralnych do dewaluacji ich waluty jak najszybciej ”.

Pisze, że w sytuacji, gdy „cały świat ściga się”, aby zobaczyć, kto może najszybciej zdewaluować swoją walutę fiducjarną, aktywa z „UDOWODNIONYM SCARCITY” powinny zacząć świecić. Przez to oczywiście odnosi się do czegoś takiego jak Bitcoin. Jak powiedział Kling podczas niedawnego wydarzenia w Los Angeles:

„Bitcoin jest obecnie aktywem ryzykownym. Jest to jednak aktywa ryzykowne z określonym zestawem cech inwestycyjnych, które będą tym bardziej atrakcyjne, im bardziej nieodpowiedzialna stanie się polityka pieniężna i fiskalna ”.

Bitcoin Rocket Fuel (n): Połączenie składników, zwykle obniżki stóp procentowych & drukowanie pieniędzy, co prowadzi do dalszego wzrostu cen Bitcoina.

Używane w zdaniu: Fed nadal wlewał na rynek paliwo rakietowe Bitcoin, aby zobaczyć, jak wysoko może wzrosnąć nowa waluta.

&# 128640;

– Pomp &# 127786; (@APompliano) 18 września 2019 r

To staje się lepsze…

Chociaż obniżka stóp procentowych już przyspiesza walkę byków bitcoinów, niektórzy twierdzą, że Rezerwa Federalna nie zatrzymuje się na obniżaniu stóp, aby powstrzymać recesję. W rzeczywistości analitycy na całym Wall Street i jej globalnych odpowiednikach oczekują, że władze monetarne aktywują politykę, która może tylko podnieść poziom bitcoinów. Ta polityka to luzowanie ilościowe (QE), które Investopedia definiuje w następujący sposób:

„Łagodzenie ilościowe to niekonwencjonalna polityka pieniężna, w ramach której bank centralny kupuje rządowe papiery wartościowe lub inne papiery wartościowe z rynku w celu zwiększenia podaży pieniądza i zachęcenia do udzielania pożyczek i inwestycji”.

Innymi słowy, jest to czynność polegająca na drukowaniu pieniędzy przez bank centralny i zmuszaniu ich do wprowadzenia go do gospodarki w celu stymulowania wzrostu i zapobiegania recesji, co jest posunięciem, które zwiększa podaż pieniądza, a tym samym znacznie zwiększa zapotrzebowanie na rzadkie pieniądze, takie jak Bitcoin.

Chociaż Investopedia nazywa QE „niekonwencjonalnym”, stało się to trendem po Wielkiej Recesji 2008 roku. Od tego czasu wszystkie banki centralne – a mianowicie Fed, Ludowy Bank Chin, Europejski Bank Centralny i Bank Japonii – masowo kupowały aktywa na otwartym rynku, aby utrwalić jeden z największych cykli finansowych w historii..

Fed wstrzymał obecnie swoje operacje luzowania ilościowego i faktycznie werbuje coś przeciwnego – trafnie nazwane zaostrzenie ilościowe (QT) – aby przypuszczalnie „oszczędzać amunicję”, kiedy musi ponownie stymulować dalszy wzrost.

Jednak luzowanie ilościowe z Rezerwy Federalnej może wkrótce trwać. Rozmowa z CNN w środę, Tony Campione, doradca inwestycyjny w Julius Baer, ​​powiedział, że Fed będzie musiał ponownie aktywować luzowanie ilościowe, ponieważ widzi potrzebę „uspokojenia” rynków aktywów.

CEO DoubleLine, Jeff Gundlach, powtórzył tę analizę, mówiąc, że Fed może wkrótce aktywować „QE lite”, „co oznacza, że ​​wróci do rozszerzania swojego bilansu zgodnie ze wzrostem waluty, aby zwiększyć wolne rezerwy w systemie”.

Szalone jest to, że (w pewnym sensie) już się zaczęło. We wtorek i środę nowojorski oddział Rezerwy Federalnej uznał za logiczne wstrzyknięcie prawie 130 miliardów dolarów do sektora repo – rynku obligacji, na którym banki i inwestorzy mogą pożyczać gotówkę na noc od Treasuries. To pierwszy raz, kiedy amerykański bank centralny musiał podjąć takie działania od czasu Wielkiej Recesji 2008 roku. Auć.

Szaleństwem jest to, że ta metoda zastrzyku kapitału ma nastąpić w czwartek. Regionalny oddział Fed ogłosił późną środę, że wpompuje kolejne 75 miliardów dolarów na ten sam rynek.

Dziś federalna rezerwa wpłaca setki miliardów pieniędzy do skorumpowanej bankowości opartej na rezerwie cząstkowej.

Kiedy wszystko to zawiedzie, zacznie to wstrzykiwać #bitcoin zamiast. Ci, którzy mają prawo, żegnajcie siłę nabywczą! &# 128075;

– A v B (@ArminVanBitcoin) 18 września 2019 r

Analitycy, podobnie jak były międzynarodowy broker instrumentów pochodnych, Michael Mackenzie, twierdzą, że ten akt jest prekursorem reaktywacji przez Rezerwę Federalną w pełni rozwiniętej strategii luzowania ilościowego, która może spowodować wzrost salda banku centralnego o setki miliardów.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map