Rozkwit ekosystemu Ethereum: w tym tygodniu oczy opadły na nowe zabawki

Ethereum

W tym tygodniu różne zakątki ekosystemu Ethereum zostały wypełnione wyjątkowo ożywioną aktywnością.

Po pierwsze, są sklepy MAD – pomyśl „Wzajemnie zapewnione zniszczenie”. Stworzony przez programistę Ethereum Alejandro Diaz i ogłosił w środę, Turms MAD Stores to anonimowy i zdecentralizowany rynek, który wykorzystuje inteligentne kontrakty Ethereum, aby w ogóle uniknąć potrzeby serwera zaplecza.

Ethereum

W ujawnieniu Diaz scharakteryzował rynek jako podobny do „całkowicie zdecentralizowanej” i bardziej prywatnej wersji eBay:

„Inną różnicą między sklepami eBay i MAD Stores jest to, że sprzedający mogą pozostać anonimowi lub przynajmniej pseudonimowi; to znaczy, kupujący i sprzedający są znani tylko z adresów Ethereum (lub nazw ENS). ”

Osoby dokonujące transakcji mogą korzystać ze stosunkowo nowego Transport anonimowych wiadomości Turms system, kolejny projekt, nad którym pracował Diaz. Turms AMT może przesyłać zaszyfrowane połączenia między adresami Ethereum.

Co więcej, inteligentne kontrakty MAD zapewniają funkcje depozytowe, księgę kategorii produktów oraz możliwość rejestrowania zapasów sprzedawcy i informacji o nim.

Kupujący i sprzedający są chronieni zgodnie z wyżej wymienioną zasadą wzajemnie zapewnionego zniszczenia. Jeśli jedna ze stron umowy spróbuje oszukać drugą, zdeponowane środki obu użytkowników zostaną spalone.

Kolejny mikser Ethereum wkracza na rynek

Niedawno w ekosystemie Ethereum zaproponowano różne miksery (np. Heiswap), a najnowszym graczem jest mikser Tornado, który jest wspierany przez technologię prywatności zk-SNARKS – znaną również jako „Zero-Knowledge Succinct Non-Interactive Argument of Knowledge” transakcje.

https://t.co/UWmw9bIgIn jest już dostępna do publicznej wersji beta w kovan testnet! Dzięki mikserowi Tornado opartemu na technologii zkSnarks użytkownicy mogą teraz mieszać swoje $ ETH

Zapewnia niezależne, pozbawione zaufania, bezserwerowe, prywatne transakcje w sieci Ethereum.

Wideo: https://t.co/BiKVWmpeec

– RS (@rstormsf) 24 lipca 2019 r

Mikser jest w szczególności nieprzechodni, co oznacza, że ​​użytkownicy mogą ułatwiać prywatne transakcje oparte na Ethereum bezpośrednio z wygodnego wybranego adresu, zamiast najpierw wpłacać eter (ETH) na scentralizowaną giełdę.

Mikser Tornado został właśnie wydany w sieci testowej Kovan, więc nie jest jeszcze gotowy na stan środowiska produkcyjnego. Ale jego postęp jest pokrzepiający dla wielu interesariuszy społeczności Ethereum, którzy w ostatnim czasie lobbowali za solidnymi zasobami miksera.

Połączone cDAI utworzone, aby pomóc w finansowaniu Ethereum

Przez ostatnie kilka tygodni współzałożyciel EthHub i członek zespołu Gnosis, Eric Conner, wypowiadał się z pomysłem uruchomienia funduszu zbiorczego składającego się ze stablecoina Dai, którego zainteresowanie można by skierować na działania rozwojowe Ethereum, jednocześnie pozwalając inwestorom na wycofać swoje główne inwestycje, kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione.

Teraz wczesny przykład tego modelu został oficjalnie przedstawiony w projekcie Pooled cDAI. Ponieważ wysiłek GitHub wyjaśnia, wykonuje następujące czynności:

„[…] Łączy DAI, konwertuje go na Złożony DAI i wysyła zainteresowania do beneficjenta. Użytkownicy umieszczający DAI w puli otrzymują zbiorczy cDAI (pcDAI), token ERC20, który można wymienić 1 za 1 na DAI w dowolnym momencie ”.

Przedstawiamy Pooled cDAI, szablon tokenów ERC20 umożliwiający łączenie DAI razem, zablokowanie DAI w @compoundfinance , i wyślij odsetki do beneficjenta. Zablokowany DAI można wycofać * w dowolnym momencie *. Trochę jak uogólnione @PoolTogether_ . #DeFi https://t.co/jX6ZAANhdf

– Zefram Lou (@boredGenius) 25 lipca 2019 r

Potraktuj to jako kolejną nowatorską ścieżkę finansowania rozwoju z otwartym kodem źródłowym, którą mogą zbadać wszelkiego rodzaju podmioty w kryptoekonomii, z których nie mniej ważne są interesariusze Ethereum, którzy chcą zwiększyć perspektywy rozwoju w ekosystemie łańcucha bloków.

Łał! Ktoś już opracował pomysł na fundusz odsetkowy.

Uwielbiam tę społeczność. https://t.co/owmaeSyT50

– eric.eth (@econoar) 25 lipca 2019 r

Mówiąc o stablecoinie Dai, warto również wspomnieć, że zespół MakerDAO, który nadzoruje podwójny ekosystem MKR-DAI, otworzył kampanię bounty dla nadchodzącej oferty Multi-Collateral Dai, która ostatecznie pozwoli użytkownikom wykupić zabezpieczone pozycje długu ( CDP) korzystające z zasobów innych niż ether.

Wszyscy wiecie, co to oznacza… wkrótce ™ ️ https://t.co/6kVa7G3rLk

– DeFi Pulse &# 127815; (@defipulse) 25 lipca 2019 r

Real World, off-chain Assets to Underpin Maker CDPs?

Mówiąc o otwieraniu CDP z aktywami spoza sieci eter, co z aktywami poza łańcuchem, takimi jak własność fizyczna?

Oto, co Fluidity – twórcy giełdy kryptograficznej AirSwap – planują w ramach planu działania portfela zasobów tokenizowanych.

Dzisiaj @fluidityio wprowadził Tokenized Asset Portfolio (TAP) –

Model umożliwiający zastawienie aktywów świata rzeczywistego jako zabezpieczenia w zdecentralizowanych instrumentach kredytowych –

W tym wielostronny system Dai MakerDAO cc @makerdao $ dai #ethereumhttps://t.co/0wgHQaQ5dD

– Michael Oved (@ ovedm606) 25 lipca 2019 r

Rozsądni ludzie mogą zgodzić się lub nie zgodzić co do tego, czy aktywa poza łańcuchem są wykorzystywane do zabezpieczania pożyczek Dai to sprytny pomysł, ale jasne jest, że horyzont DeFi rośnie z dnia na dzień.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map