Rządy na całym świecie oczekują, że Blockchain zapewni wydajność i wzrost

Blockchain stał się popularny wśród prawodawców na całym świecie. Technologia, która narodziła się jako kręgosłup Bitcoina, znajduje swój dom w wielu obszarach, które nie są powiązane z kryptowalutami. Pomimo niektórych przeciwników, którzy wypowiedzieli się przeciwnie, blockchain jest radykalnie nowym sposobem przechowywania danych.

Rządy mają do czynienia z dużą ilością danych. Zarządzanie rekordami świadczeń socjalnych pochłania dużo czasu i zasobów, a blockchain może mieć duże znaczenie w takich obszarach. Wiele krajów postrzega również blockchain jako sektor, który należy pielęgnować ze względu na konkurencyjność, ponieważ dojrzała kultura rozwoju łańcucha bloków będzie prawdopodobnie atutem gospodarczym.

Rządy Blockchain

Wydaje się, że początkowy sceptycyzm co do przyszłości blockchaina wyparował. Teraz wygląda na to, że toczy się globalny wyścig o tworzenie struktur prawnych przyjaznych dla blockchain i wdrażanie ich na najwyższych szczeblach zarządzania i branży.

Ciekawe stanowisko Chin w dziedzinie blockchain

Chiny były wczesnym liderem w wydobywaniu i wykorzystywaniu kryptowalut. Wszystko zmieniło się w ciągu ostatnich dwóch lat, a dziś wymiana i wydobywanie kryptowalut w Chinach jest zdecydowanie odradzane. Z drugiej strony sponsorowany przez rząd podmiot o nazwie Chińskie Centrum Rozwoju Przemysłu Informacyjnego (CCID) co ​​miesiąc umieszcza w rankingu najpopularniejsze kryptowaluty..

Chiny mogą zacząć rozumieć, że technologia blockchain prawdopodobnie będzie z nami w dającej się przewidzieć przyszłości. Pomimo tego, że robią wszystko, aby zniechęcić do handlu kryptowalutami, Chiny aktywnie zachęcają do rozwoju aplikacji blockchain poza nieuregulowanym sektorem kryptowalut.

Chińskie ICO

China Central Television Network (CCTV) niedawno wyemitowała godzinny program na blockchain, który bardzo wspierał tę technologię. Według Zachodnie źródła, w specjalnym programie CCTV stwierdzono, że „wartość blockchain jest 10 razy większa niż w internecie”, a następnie przedstawił pomysły, które mają swoje korzenie w ekspertach popierających blockchain, takich jak Dan Tapscott.

W zeszłym roku CCTV wysadziło prawie wszystko, co związane z blockchain, więc warto zauważyć tę 180-stopniową zmianę w przekazie. Wydaje się, że zmiana tonu idzie prosto na szczyt komunistycznej struktury władzy, a chiński prezydent Xi Jinping otwarcie wzywa swój naród do przyspieszenia rozwoju technologii nowej generacji, w tym blockchain.

Wielka Brytania chce uczynić Blockchain oficjalnym

UK poseł Niedawno dzwonił Eddie Hughes aby rząd w jego kraju utworzył urzędnika nadzorującego rozwój technologii blockchain. MP Hughes dołącza do wielu prawodawców na całym świecie w poszukiwaniu sposobów na przyspieszenie wdrażania technologii blockchain w swoim kraju.

W swoich uwagach szczegółowo wyjaśnił, dlaczego wspieranie rozwoju łańcucha bloków jest kluczowe zarówno dla skuteczności rządu, jak i dla utrzymania konkurencyjności gospodarczej. Liczba specjalistów zajmujących się blockchain potrzebnych do nowych projektów gwałtownie rośnie, a jest ich tylko tylu do obejrzenia.

Eddie Hughes

Eddie Hugges, poseł Wielkiej Brytanii, Źródło obrazu

Posłanka Hughes uważa, że ​​jeśli zostanie właściwie wdrożona, blockchain może zaoszczędzić rządowi około 1% rocznie, co jest znaczną kwotą pieniędzy. Oprócz początkowych oszczędności kosztów, widzi on również blockchain jako sposób dla rządu Wielkiej Brytanii na zwiększenie poziomu zaufania między rządem a obywatelami.

Blockchain ma możliwość przechowywania poufnych informacji, a także pozwala ludziom przeglądać je bez narażania integralności informacji. Pozwolenie komukolwiek na wgląd w dane rządowe z pewnością wprowadziłoby nowy poziom nadzoru publicznego nad zarządzaniem i dał wybranym urzędnikom możliwość łatwego zademonstrowania tego, co robią, za pomocą zimnych, twardych liczb.

W tej chwili brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) poinformował, że ponad 40 procent z 29 startupów przyjętych do kohorty 4 (piaskownica FCA) pracuje na jakiejś platformie blockchain. Skoncentrowanie się na blockchain prawdopodobnie sprawi, że narody staną się znacznie bardziej konkurencyjne wraz z rozwojem technologii, podobnie jak przyciągnięcie najlepszych talentów z całego świata.

Korea Południowa obiecuje 200 milionów dolarów na rozwój Blockchain

Korea Południowa wita prawie wszystko, co dotyczy krypto lub blockchain. Teraz przyspieszają rozwój łańcucha bloków z funduszem która według doniesień jest warta ponad 200 mln USD. Celem będzie wsparcie platform blockchain, które zajmują się takimi kwestiami, jak logistyka, głosowanie i prawa własności. Wszystkie te obszary mogłyby być bardziej wydajne dzięki blockchain, ale stawka jest prawdopodobnie wyższa niż zwykłe tworzenie wydajności w Korei Południowej.

Wiele sektorów, w których blockchain ma potencjał do zrewolucjonizowania, nie ma zasięgu krajowego. Korea Południowa ma jedne z największych portów na świecie i dołącza do wielu innych globalnych centrów logistycznych, szukając sposobów na integrację blockchain z globalnym systemem przyspieszenia transportu towarowego.

Istnieje wiele systemów, na których opiera się współczesny świat, a które są archaiczne. W niektórych krajach centralny system bankowy istnieje od ponad stu lat. Infrastruktura osadnicza służąca do oczyszczania międzynarodowych handlu morskiego ma setki lat. Niektórzy ludzie w bankowości wciąż są oporni na to, jak innowacyjny jest blockchain, ale narody, które muszą stawić czoła szybko zmieniającemu się środowisku globalnemu, wyraźnie szukają pomocy w blockchain.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map