Rzeczywiście raport: Popyt na możliwości zatrudnienia w łańcuchu blokowym wciąż jest duży

Rzeczywiście Blockchain Jobs

Indeed.com, popularna amerykańska wyszukiwarka osób poszukujących pracy, udostępniła rozszerzenie nowy raport na danych firmowych, które wskazują, że wyszukiwania ofert pracy w łańcuchu blokowym na platformie pozostają modne niezależnie od obecnego cyklu spadkowego w kryptoekonomii.

W tym samym raporcie stwierdzono, że liczba wyszukiwań pracy w serwisie Indeed związanych z terminami „kryptowaluta” i „bitcoin” stale spada w pierwszym kwartale 2019 r., Po tym jak liczba wyszukiwań obu osiągnęła szczyt w grudniu ubiegłego roku..

 Rzeczywiście Blockchain Jobs

W tamtym czasie liczba wyszukiwań „kryptowalut” osiągnęła poziom 46 wyszukiwań na milion, a „bitcoin” nie był daleko w tyle z 39 wyszukiwaniami na milion. Liczba wyszukiwań spadła odpowiednio o ponad 40 procent i 75 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Jednak w przypadku wyszukiwania ofert pracy „blockchain” sytuacja wygląda inaczej. Indeed’s Hiring Lab ustaliło, że takie zapytania oscylowały wokół 47 wyszukiwań na milion w tym samym okresie.

W tym celu Indeed zauważył, że zainteresowanie technologią „utrzymuje się na wysokim poziomie”, a także bardziej ogólne możliwości niespecyficznej pracy w łańcuchu bloków, prawdopodobnie odpowiadały za stały trend wyszukiwania:

„Trwałe zainteresowanie pracą w blockchain jest być może znak, że osoby poszukujące pracy wierzą, że firmy niefinansowe będą ubiegać się o aplikacje typu blockchain, nawet jeśli firmy finansowe postrzegają kryptowaluty jako modę. Słusznie lub niesłusznie, blockchain jest postrzegany przez osoby poszukujące pracy jako realna innowacja, niezależnie od tego, czy bitcoin i inne kryptowaluty są, czy nie. ”

Rzeczywiście, wyszukiwanie ofert pracy w łańcuchu bloków

Rzeczywiście, wyszukiwanie ofert pracy w łańcuchu bloków, Źródło

JPMorgan robi duży nacisk na zatrudnienie w Blockchain

W swoim raporcie Indeed odkrył również, że jedynym bankiem w pierwszej dziesiątce firm, które ostatnio odnotowały największy wzrost zatrudnienia w kryptowalutach i łańcuchach bloków, okazał się również największy w Ameryce – JP Morgan Chase.

W związku z tym firma Indeed dostrzegła, że ​​JP Morgan ostatnio starał się o zatrudnienie większej liczby pracowników na blockchain niż Ethereum – studio inwestycyjne ConsenSys i technologiczny tytan Microsoft – dynamika, która wskazuje zakres planów rozproszonej księgi firmy w dającej się przewidzieć przyszłości.

Inne międzynarodowe potęgi biznesowe, takie jak Cisco, Deloitte, Ernst & Young i IBM byli jednymi z przedsiębiorstw, które próbowały zatrudniać najwięcej zorientowanych na blockchain.

Dążenie do wprowadzenia talentów kryptowalut nie jest zaskoczeniem, ponieważ JP Morgan wywołał falę w kryptoekonomii w zeszłym miesiącu, ogłaszając uruchomienie JPM Coin, stablecoina do międzynarodowych rozliczeń płatności tworzonych przez firmę..

Zatrudnianie było wyraźną fabułą w 2019 roku

Niedźwiedź na rynku, czy nie, duże firmy zatrudniają w tym roku duże firmy.

Na przykład kilka tygodni temu eksplodowały spekulacje, że usługi tyczenia trafiają do Coinbase po tym, jak giełda zatrudniła Luke’a Youngblooda, architekta systemu tyczenia Tezos. I oto dokładnie to, co wydarzyło się teraz, gdy Coinbase Custody ujawniło swoje operacje dotyczące ustalania stawek i zarządzania.

Podstawy Doliny Krzemowej Facebook i Square również próbowały wprowadzić na rynek technologię blockchain.

Na początku tego miesiąca dyrektor generalny Twittera i Square, Jack Dorsey, ogłosił, że nowa usługa Square Crypto chce zatrudnić inżynierów kryptowalut i projektanta.

Czy obecnie uczestniczysz w projektach Bitcoin-core lub innych ekosystemów kryptograficznych za darmo w wolnym czasie? Chcielibyśmy płacić Ci za to w pełnym wymiarze godzin. Jeśli jesteś zainteresowany, DM @SqCrypto, i śledź najnowsze informacje o naszych postępach. Dziękuję Ci!

– Jacek &# 127757;&# 127759;&# 127758; (@Jacek) 20 marca 2019 roku

Mniej więcej w tym samym czasie na stronie Facebook Careers pojawiło się ogłoszenie o pracę na stanowisko „Lead Commercial Counsel, Blockchain”. Prace koncentrowałyby się na legalnym wspieraniu komercyjnych przedsięwzięć Facebooka opartych na blockchain.

W zeszłym miesiącu zespół Facebooka zajmujący się blockchainem „pozyskał” również garstkę ekspertów ds. Inteligentnych kontraktów z projektu Chainspace – potencjalne dobrodziejstwo kadrowe dla ich zgłoszonych planów stworzenia monety Facebooka lub podobnych aktywów w przyszłości.

Szukasz pracy Crypto? Masz opcje

Nie musisz pracować na Facebooku ani w JP Morgan, jeśli chcesz pracować w kryptowalutach.

Ci, którzy szukają pracy w technologii blockchain, mają do dyspozycji wiele pomocnych zasobów internetowych, w tym tablice z ofertami pracy kryptowalut, takie jak CryptoJobs, Lista zadań kryptograficznych, i Coinmonks Jobs. Więcej popularnych forów, takich jak W rzeczy samej, AngelList, i Upwork są również opcje.

Nie jest jasne, kiedy zakończy się bieżący cykl niedźwiedzi, ale można założyć, że oferty pracy związane z kryptowalutami będą gwałtownie rosnąć w tych witrynach, gdy tak się stanie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map