Bitcoin SV

Co za szalone kilka tygodni dla prawa kryptograficznego. Na początku tego miesiąca amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), znana z zaciągania surowych środków regulacyjnych, w końcu oczyściła wodę z pierwszych ofert monet (ICO), wydając dokument z wytycznymi, otwierając stanowisko „Specjalisty ds. Kryptografii” i publikując pismo o braku działania przeciwko projektowi blockchain.

Niedawno fundacja Uniwersytetu Harvarda w wysokości 39 miliardów dolarów ujawniła, że ​​zainwestował w Blockstack, projekt, który ma na celu uruchomienie pierwszego tokena zgodnego z ramą A + SEC..

Ale to nie tylko słońce i tęcze na froncie prawnym kryptowaluty. W serii posunięć australijski kryptograf Craig Wright i jego koledzy promujący Bitcoin Satoshi’s Vision (BSV) zagrozili szeregowi kluczowych interesariuszy z branży, którzy twierdzą, że jest „oszustem”, a „nie Satoshi Nakamoto”, wszczęli postępowanie prawne. Nie było to całkiem ładne.

Bitcoin SV

Bitcoin SV Delisting Spree

Jak donosi Blockonomi w ciągu ostatnich 72 godzin, konflikt między Craigiem Wrightem, Calvinem Ayre i jego obozem a resztą społeczności kryptowalutowej zaczął się kulminować. Po tym, jak kryptograf nakłonił kanadyjskiego przedsiębiorcę Ayre do zbombardowania twórcy Ethereum Vitalika Buterina, zwolennika Lightning Network Holdonauta i podcastera Petera McCormacka listami domagającymi się przeprosin za „zniesławienie”, społeczność odpowiedziała ostro.

W ruchu, który dotknął Wrighta i jego załogę, gdzie boli, złote dziecko Binance, Changpeng „CZ” Zhao, ujawnił, że zawetował poprzez wycofanie BSV z giełdy. W ciągu kilku minut widelec Bitcoin stracił 10% swojej wartości, po spadku o 5% w poprzednim tygodniu.

I szybko, rówieśnicy Zhao, Erik Voorhees, dyrektor naczelny „natychmiastowej” giełdy kryptowalut ShapeShift, i założyciel Blockchain.com Peter Smith poszli w ich ślady, ujawniając, że wycofają BSV na swoich platformach.

Szkody już zostały wyrządzone, ale 24 godziny później, po pewnych dyskusjach i obszernej ankiecie na Twitterze, Kraken z San Francisco zdecydował, że usunie wsparcie dla kryptowaluty, powołując się na fakt, że zespół BSV nie jest za „tworzeniem lepszy świat.”

Wright odpowiada, podobnie jak McAfee

Ale na szczęście Wright w końcu przerwał milczenie po upadku domina, zgadzając się na Bloomberg przesłuchuje go w sprawie tego całego starcia. Zgodnie z artykułem, w którym programista jest nazywany „najbardziej kontrowersyjnym człowiekiem kryptowalut”, Wright zauważył, że jego celem jest przede wszystkim dotarcie do „osób, które mają postrzegany autorytet” w kryptosferze, dodając, że te potencjalne pozwy pozwolą mu być ocenianym przez jego referencje, a nie nawyki w mediach społecznościowych.

Zwracając uwagę na swoje uzasadnienie podjęcia tak agresywnych działań, pretendent Satoshi Nakamoto zauważył, że ludzie powinni „kwestionować naukę, a nie osobowości”, dodając, że niedawny dyskurs na temat jego twierdzeń utrudnił debaty na temat „pomysłów i koncepcji” dotyczących technologii blockchain..

Innymi słowy, Wright zauważa, że ​​te sprawy sądowe są bardziej świętą wojną niż cokolwiek innego, ponieważ „nigdy nie chodziło o zarabianie pieniędzy” i jego zdaniem jest to prowadzone w celu ulepszenia protokołów. W tej rozmowie Wright nigdy nie zapewnił, że jest Nakamoto, odnosząc się do białej księgi Bitcoin z „the” zamiast „my”, ale podtekst, że jest Satoshi, był ewidentny.

Podobnie jak Wright milcząco podwoił się, tak samo dzieje się z jego krytykami. Podczas niedawnej burzy na Twitterze ekscentryczny John McAfee, wybitny promotor kryptowalut i kandydat na prezydenta USA, stwierdził, że twierdzenia Wrighta są „fałszywe” i „zraniły nas wszystkich”. McAfee, który zyskał popularność w tym ekosystemie pod koniec 2017 roku dzięki nieustannemu promowaniu szalonej prognozy cen Bitcoinów, dodał, że Satoshi z tego, co rozumie, nie jest CIA, agencją rządową ani samotnym mężczyzną / kobietą, ale „Zbiór ludzi”.

Komentator branżowy z siedzibą na Bahamach dodał, że w najbliższych dniach dołoży wszelkich starań, aby odkryć prawdziwą twarz (y) Satoshi, aby udowodnić, że Wright nie ma na czym stać.

Łał!! Dostaję flaka za to, że wypchnął Satoshiego na wolność. Proszę zobaczyć: "nie wiedząc" pozwala ludziom fałszywie ubiegać się o tytuł. To sieje spustoszenie. Na przykład: fałszywe twierdzenie Craiga Wrighta, że ​​jest Satoshi, jest w pełni odpowiedzialne za oszustwo BSV, które zraniło nas wszystkich.

– John McAfee (@officialmcafee) 17 kwietnia 2019 r

Co ciekawe, nie jest to jedyna trwająca sprawa prawna związana z kryptowalutami, która toczy się w chwili, gdy to piszemy.

Tone Vays, handlowiec z Wall Street, który stał się maksymalistą i analitykiem Bitcoina, niedawno ujawnił, że stał się celem TokenPay, powiązanego z Litecoinem startupu blockchain, który Vays uznał za „oszustwo”, z listem zaprzestającym działalności. Vays, jak te, na które celował Wright & Co., nie zamierza naginać się do woli spółki.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me