Sąd przejmuje kontrolę nad 21 milionami dolarów w sporze między bankiem a giełdą QuadrigaCX

Recenzja QuadrigaCX

Sędzia orzekł, że 21,6 miliona dolarów, które były podstawą sporu między kanadyjskim bankiem a giełdą kryptowalut, zostanie przekazane do Sądu Najwyższego w Ontario, zgodnie z dokument sądowy. QuadrigaCX, największa giełda kryptowalut w Kanadzie, która miała dostęp do 21,6 mln USD na swoim koncie biznesowym, odmówiona przez kanadyjski Imperial Bank of Commerce (CIBC) w styczniu 2018 r. Bank zamroził również rachunki Custodian Inc., procesora płatności. zatrudniony na giełdzie o tym samym.

Recenzja QuadrigaCX

Własność funduszy

W grudniu ubiegłego roku CIBC poinformowało, że na kontach Custodian Inc. odnotowano gwałtowny wzrost aktywności, przy czym 388 osób zdeponowało 51,8 mln USD w okresie od 4 grudnia 2017 r. Do 20 lutego 2018 r. Część pieniędzy została ostatecznie wycofana, pozostawiając około 21,6 mln USD..

Raporty The Globe i Poczta ujawnił, że CIBC zamroził konta, ponieważ bank nie był w stanie ustalić rzeczywistych właścicieli funduszy, zanim zwrócił się do sądu o przejęcie środków w tymczasowym posiadaniu. Bank zwrócił się również do sądu o ustalenie prawowitych właścicieli środków pomiędzy Custodian Inc. a łącznie 388 osobami, które dokonały wpłaty na giełdzie w celu zakupu kryptowalut. Jednak QuadrigaCX nadal twierdził, że duża część spornych środków należała do giełdy i że bank niesłusznie zamroził którekolwiek ze swoich kont.

Zgodnie z dokumentem sądowym platforma handlowa nalegała, aby sąd nie ustępował roszczeniom banku, stwierdzając, że były to nic innego jak nieuczciwe i niezweryfikowane przypuszczenia, że ​​transakcje są wątpliwe.

QuadrigaCX uważa, że ​​CIBC zdecydowało się celowo zamrozić fundusze swoich klientów. Giełda zarzuciła też bankowi poszukiwanie innych – i nielegalnych – środków na dalsze przedłużanie możliwości ich posiadania, jednocześnie próbując dokonać czynu, który początkowo nie powinien wyglądać racjonalnie..

Adopcja Bitcoin

Firma poinformowała swoich klientów pocztą elektroniczną, że różne kanadyjskie banki zmowywały się, aby utrudnić jej działalność, ograniczając swoje wysiłki w celu uzyskania dostępu do środków dostępnych na jej kontach oszczędnościowych. Twierdził, że gang miał zapobiec przyjęciu Bitcoina i innych kryptowalut przez różnych graczy w kanadyjskiej gospodarce..

W orzeczeniu sądu, które zostało wydane 9 listopada, sędzia Glenn Hainey z Ontario Superior Court potwierdził stanowisko CIBC, że właściciele funduszy są niejasni. Sędzia zarządził, że plik pieniądze należy przesłać z banku do Księgowego Sądu Najwyższego, aby sąd mógł wyśledzić, kto jest właścicielem pieniędzy. Sędzia odmówił jednak również stwierdzenia, czy działania banku polegające na zamrożeniu rachunków były niewłaściwe.

Sędzia Hainey stwierdził w dokumencie sądowym:

„Respondenci twierdzą, że CIBC niesłusznie zamroziło rachunki. W tej dokumentacji nie jestem w stanie decydować o możliwej odpowiedzialności CIBC z tego tytułu. W związku z tym niewłaściwe byłoby dla mnie zniesienie jakiejkolwiek odpowiedzialności, jaką CIBC może mieć za zamrożenie rachunków w przypadku braku dokumentacji dowodowej, która wskazuje, że CIBC nie ponosi żadnej odpowiedzialności. ”

Decyzja banku o zamrożeniu środków giełdy nie wpłynęła znacząco na giełdę, ponieważ decyzja wpłynęła na mniej niż 1% klientów giełdy.

Gerald Cotten, dyrektor generalny QuadrigaCX, powiedział w korespondencji e-mailowej z lokalnym serwisem informacyjnym, że tempo, w jakim toczy się ta sprawa, „cieszy” go i jest optymistą, że sprawa zostanie rozwiązana przed przełomem rok.

Cotten dodał również:

„Co ważniejsze, sąd nie wydał jeszcze orzeczenia, czy CIBC w pierwszej kolejności postąpił właściwie, zamrażając fundusze. Jeśli chodzi o ten punkt, rozważamy kolejne kroki ”.

Ten spór jest ostatnim z tegorocznej fali dochodzeń w sprawie „pozbawionych skrupułów inwestycji w kryptowaluty” prowadzonych przez organy regulacyjne w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W ramach „Operacji Cryptosweep”, która została rozpoczęta przez North American Securities Administration Association (NASA), w maju wszczęto ponad 70 dochodzeń, a od tego czasu przybywa więcej.

Julie Mix McPeak, komisarz Departamentu Handlu i Ubezpieczeń Tennessee (TCDI), stwierdziła:

„Nieuczciwe działania związane z ICO i inwestycjami w kryptowaluty są głównym zagrożeniem dla naszych inwestorów z Main Street. Kryptokrynologowie muszą wiedzieć, że jesteśmy zaangażowani w ochronę inwestorów przed oszustwami związanymi z tymi inwestycjami ”.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map