SEC idzie na wojnę z Kikiem o ofertę żetonów Kin: Kluczowe wnioski

SEC vs Kin

Walka prawna o wysoką stawkę, której obawiał się Kik, twórcy i zwolennicy tokena rodziny, rzeczywiście się zmaterializowała.

Na wniosek złożony 4 czerwca do Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych dla Południowego Okręgu Nowego Jorku, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) została pozywa Kik w stosunku do swojej pierwszej oferty monet (ICO) w 2017 roku, która zebrała 100 milionów dolarów. W pozwie strażnik argumentował, że sprzedaż była niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych zgodnie z prawem federalnym Stanów Zjednoczonych.

SEC vs Kin

Skafander zagłębił się w działalność Kik, ponieważ SEC polegała na swoich rozszerzonych możliwościach wykrywania.

W tym dokumencie Komisja stwierdziła wiele niepochlebnych szczegółów, a mianowicie, że zabawa w komunikatory „nigdy nie była opłacalna”; że na początku 2017 r. nie miała „żadnego realistycznego planu zwiększenia przychodów poprzez swoje istniejące operacje”; i że firma postanowiła „przestawić się” na ofertę żetonów, aby, jak powiedziała jedna z zaangażowanych osób, „zarobić mnóstwo pieniędzy”.

SEC przeciwko KIK: Jednym z wyzwań nieodłącznie związanych z obroną dochodzeń SEC jest to, że dają one komisji możliwość dokonania znaczącego odkrycia przed wniesieniem pozwu, co pokazuje ten.

Jeśli szturchasz niedźwiedzia, lepiej miej w odpowiedzi argumenty na dowód niedźwiedzia. pic.twitter.com/c4nhr9wfXh

– Palley (@stephendpalley) 4 czerwca 2019 r

Ten ruch jest strzałem w poprzek łuku do Kika, ostrzegając, że jego walka z SEC dopiero się zaczyna. Ukryte działanie kierujące egzekucją? Rejestracja oferty papierów wartościowych w Komisji to jedyny sposób na uruchomienie takiego aktywa w zasięgu amerykańskiego inwestora.

Kluczowe wnioski

Warto zauważyć, że SEC ostatnio wykazała lżejsze podejście do innych niezarejestrowanych ofert tokenów, ale w każdym z tych przypadków zaangażowane projekty podjęły działania naprawcze w bezpośredniej koordynacji z organem nadzorczym.

Z drugiej strony Kik okazał się zdeterminowany, aby przeciwstawić się regulatorowi. Firma po raz pierwszy podniosła alarm w styczniu, kiedy jej dyrektor naczelny Ted Livingston powiedział, że rozmowy z Komisją wskazywały, że zwolennicy rodziny zostaną wkrótce pozwani.

W tym czasie Livingston już mówił, że Kik będzie walczył z SEC w sądzie, jeśli nadejdzie dzień. Szybko do przodu do zeszłego tygodnia, a gotowość przyspieszyła, gdy Kik rozpoczął kampanię finansowania społecznościowego „Obroń kryptowalutę” – próbę zebrania milionów dolarów na sfinansowanie rozgrywki sądowej, którą niektórzy interesariusze kryptoekonomii uznali za niewłaściwą w świetle dużego ICO posłańca.

Teraz, gdy nadeszła ostateczna rozgrywka, jasne jest, że SEC uznała zachowanie wokół oferty żetonu Kika za wojownicze.

Warto zauważyć, że Kik jest firmą kanadyjską. W swoim pozwie SEC odnotowuje, że token startupu został umieszczony jako zabezpieczenie przez Ontario Securities Commission, więc Kik „zabronił” kanadyjskim inwestorom udziału w ofercie, ale firma nie podjęła podobnej współpracy z SEC i odpowiednio nie zakazała amerykańskim inwestorom.

Prawdopodobnie myśleli, że OSC będzie delikatniejszym akcentem i mogliby użyć tej kanadyjskiej organizacji Kik jako swego rodzaju „schronienia” przed SEC. Okazało się źle; OSC powiedział, że Kin to papiery wartościowe. Ale i tak rozpoczęli sprzedaż, wiedząc, że SEC z pewnością będzie jeszcze trudniejsza. pic.twitter.com/L4qHhUfllJ

– ☠l̶̫͚̍̃͊́͐e̷̛̊́x̸-̴́̿n̷̛̜̣̥͛̋͛̓ǒ̶̾̿̒͂̈́̍d̸͛̔̀̽ë̵́☠ (@lex_node) 4 czerwca 2019 r

SEC niewątpliwie czuje się bezpiecznie, wnosząc sprawę na tej podstawie, ponieważ 55 milionów dolarów ze 100 milionów dolarów zebranych w rodzinie ICO pochodziło od inwestorów z USA. A ponieważ Kik nie złożył oświadczeń rejestracyjnych w SEC, strażnik powiedział, że ci inwestorzy zostali pozostawieni w ciemności, jeśli chodzi o istotne informacje.

Więc co można zrobić, jeśli Komisja wkroczy do sądu? Nic poza pełnym zgłoszeniem Kik:

„SEC domaga się prawomocnego wyroku: (a) na stałe zakazując Kik angażowania się w działania, praktyki i kursy biznesowe, o których mowa w niniejszym dokumencie; b) nakazanie Kik uwolnienia nieuczciwie zdobytych zysków i zapłacenia za nie odsetek z góry; oraz c) nałożenie na Kik cywilnych kar pieniężnych […] ”.

Ze swojej strony Kik przedstawił zmaterializowaną teraz sprawę sądową jako okazję dla sędziego i ławy przysięgłych do ustalenia, czy SEC prawnie przekroczyła swoją pozycję w amerykańskim zakątku krypty. Jednak wątpliwe jest, czy ten atak zwycięży, twierdzą niektórzy prawnicy.

Cokolwiek się wydarzy, wydaje się, że krótkoterminowy efekt tych wiadomości na rynku się uspokaja. Większość najważniejszych monet kryptoekonomii była na minusie w ciągu dnia pośród ostrej presji na sprzedaż.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map