Sekunda

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała nowe oświadczenie, którego celem jest wskazanie uczestnikom pierwszej oferty monet (ICO), czy tokeny rzeczywiście podlegają federalnym przepisom dotyczącym papierów wartościowych Stanów Zjednoczonych..

Plik dokument, zatytułowany „Ramy analizy aktywów cyfrowych w ramach umowy inwestycyjnej” to pierwsze wyjaśnienie wstępnych poglądów SEC na temat tokenów kryptowalut od czasu, gdy Komisja przedstawiła swoje inauguracyjne stanowiska dotyczące kryptowalut w lipcu 2017 r. Raport DAO.

Sekunda

Mimo to, po tym wstępnym raporcie narosła niepewność, ponieważ Amerykanom wciąż brakowało ostatecznych i kompleksowych wskazówek prawnych dotyczących tego, czy kryptowaluty są towarami, papierami wartościowymi, własnością, wszystkimi powyższymi, czy też całkowicie nową klasą aktywów..

Nowa struktura, której autorami są dyrektorzy SEC, William Hinman i Valerie Szczepanik, wciąż jest daleka od wyczerpującego wyjaśnienia prawnego, ponieważ jest niewiążąca i reprezentuje poglądy pracowników. Sam Hinman w zeszłym roku wzbudził zainteresowanie, wyrażając swój pogląd, że eter (ETH) nie jest zabezpieczeniem. Jednak ramy te zapewniają „dodatkowe wytyczne” na temat tego, co specjaliści od aktywów cyfrowych SEC uważają za prawo obowiązujące w USA dla tokenów..

22 / Podsumowując, ramy są zdecydowanie kumulacją ostrzegawczych lekcji, których nauczyliśmy się z poprzednich działań SEC w zakresie egzekwowania prawa (nie podbijaj wartości swojego tokena, faktycznie opracuj użyteczny token, miej prawdziwy plan decentralizacji zespół itp.).

– Katherine Wu (@katherineykwu) 3 kwietnia 2019 r

W tym celu raport zagłębił się w bardziej szczegółowe informacje na temat tego, jak Komisja podchodzi do testu Howey, czyli standardów stosowanych do określenia, czy dany składnik aktywów stanowi zabezpieczenie w Ameryce, jeśli chodzi o projekty tokenowe. Mianowicie, jeśli taki projekt uruchomił ICO za pieniądze i opiera się na jednym scentralizowanym zespole programistów, prawdopodobnie jest to ochrona.

W raporcie Komisji zauważono również, że nabywcy tokenów mający „rozsądne oczekiwanie, że zyski będą czerpać z wysiłków innych”, to kolejny czynnik, który popychał tokeny do bycia papierami wartościowymi zgodnie z prawem Stanów Zjednoczonych.

Wyjaśnienia nie są całkowicie zaskakujące w kontekście wcześniejszych działań SEC, ale mogą doprowadzić do tego, że więcej przedsiębiorstw kryptowalutowych poczuje się komfortowo otwierając sklep w Ameryce w przyszłości.

0 / Tak, mogę więcej napisać, ale w większości się z tym zgadzam @MattCorva. Zasady SEC nadal nie są tak jasne, jak w miejscach takich jak Singapur, Wielka Brytania i Francja, ale mam nadzieję, że nadal zapewni to firmom prawniczym, projektom, inwestorom i klientom wystarczającą jasność, aby ponownie rozpocząć działalność. https://t.co/y6wlC19BiM

– Patrick Berarducci (@PatBerarducci) 3 kwietnia 2019 r

SEC wydaje również pismo o zakazie działania w sprawie projektu tokena, pierwszy

Dzień przed opublikowaniem swojego najnowszego oświadczenia dotyczącego kryptowalut Komisja wydała pierwszy „pismo o braku działań” do projektu kryptowalutowego.

Żetony bezzwrotne, które działają jak kupon na usługi czarteru lotniczego przedpłaconego na żądanie, nie stanowią zabezpieczenia, mówi SEC w odpowiedzi na pismo o braku akcji (w oparciu o dane dostarczone przez adwokata w piśmie). https://t.co/hzeQO3N1aJ

– Palley (@stephendpalley) 3 kwietnia 2019 r

Tym projektem był TurnKey Jet, mała linia lotnicza, która opracowała token TKJ jako element kuponu, który miał być wymieniony na loty. W piśmie SEC ustalono, że organ regulacyjny nie podejmie żadnych działań egzekucyjnych przeciwko TKJ, ponieważ token nie spełniał ich definicji zabezpieczenia:

„Raczej odsetki reprezentowane przez Token będą stanowiły konsumpcyjne prawo do wykupu depozytu środków na opłacenie czarterowych usług lotniczych. W związku z tym nie występuje ani „umowa inwestycyjna”, „nota”, „dowód zadłużenia”, ani inna forma zabezpieczenia. Nie ma rozsądnych oczekiwań co do zysku wynikającego z wysiłków innych osób, a konsument oczekuje, że zawrze transakcję konsumencką dotyczącą przedpłaty za usługi czarteru lotniczego. ”

List daje iskierkę nadziei na rachunki za kryptowaluty, które są obecnie rozwijane w kilku stanach ustawodawczych w USA, które oddzielałyby tokeny bezpieczeństwa od tokenów narzędziowych poprzez formalne definicje.

PIERWSZY Pismo SEC o braku działania w sprawie a #crypto token – to wielka wiadomość. #Wyomingprzeciera szlaki #utilitytoken prawo wygląda całkiem nieźle, jeśli spojrzeć na nowe wytyczne SEC, & stwierdza, że ​​go skopiował (#Colorado+8 innych w trakcie) wygląda SMAAAAAAART!!!https://t.co/L14QycEedZ

– Caitlin Long &# 128273; (@CaitlinLong_) 3 kwietnia 2019 r

SEC poszukuje eksperta od kryptowalut

Nowy wpis na rządowej stronie z ofertami pracy wskazuje, że Komisja chce zatrudnić „Specjalistę ds. Kryptowalut”, który może koordynować „Dział handlu i działań rynkowych w zakresie kryptowalut i cyfrowych papierów wartościowych” w urzędzie nadzorczym.

To tylko kolejny krok, który podkreśla, że ​​nowopowstała kryptoekonomia staje się coraz większym i poważniejszym punktem zainteresowania czołowego amerykańskiego organu nadzoru papierów wartościowych.

A ponieważ działalność SEC w zakresie kryptowalut wzrosła w ciągu ostatnich kilku lat, przyszłe zatrudnienie Komisji na jej nowe stanowisko specjalisty ds. Kryptowalut prawdopodobnie nie zabraknie regulacji, aby natychmiast się w nią zaangażować – obecnie uważa się, że SEC ma znaczne zaległości w pracy związane z kryptowalutami w swoich księgach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me