Senat USA dostrzega wartość Blockchain dla sektora energetycznego

Moc Blockchain Senatu USA

Senat USA wydaje się rozgrzewać do blockchain. W ostatnie przesłuchanie na temat elektrycznych implikacji blockchain omówiono kilka aspektów blockchain. Po pierwsze, zbadano zużycie energii elektrycznej, które generują systemy „proof-of-work (POW)”. Za dwiema najcenniejszymi kryptowalutami kryją się systemy POW. W zależności od tego, jak platforma jest zaprojektowana, może spowodować ogromne zużycie sieci elektrycznych.

Wraz ze wzrostem ceny Bitcoina w zeszłym roku, ilość energii elektrycznej potrzebnej do obsługi łańcucha blokowego eksplodowała. W pewnym momencie pod koniec 2017 roku oszacowano, że blockchain Bitcoina zużywał więcej energii niż wiele małych narodów. Blockchain Bitcoin zużywa więcej mocy wraz ze wzrostem ceny i jest to jeden z problemów skalowalności, który jest nieodłączny dla systemu.

Moc Blockchain Senatu USA

Systemy POW nie są jedynym sposobem, w jaki można zorganizować system oparty na łańcuchu bloków i mogą, ale nie muszą, być najlepszym sposobem, aby kryptowaluta działała. Innym pomysłem omawianym w Senacie USA był sposób, w jaki blockchain może zwiększyć wydajność sieci elektrycznej. Wiele firm już pracuje nad tym aspektem łańcucha bloków, który może wykorzystywać kryptowaluty, aby uczynić rynek elektryczny znacznie bardziej efektywnym.

Senat USA dostrzega zalety technologii Blockchain

Sieć elektryczna w Stanach Zjednoczonych wymaga modernizacji. Wiele osób nie wie, że chociaż Stany Zjednoczone są największą gospodarką świata, znaczna część ich infrastruktury jest w bardzo złym stanie. Walmart niedawno opatentował system oparty na łańcuchu bloków, który współpracowałby z urządzeniami elektrycznymi nowej generacji obsługującymi IoT i zapewniał poziom wydajności sieci, który byłby niemożliwy w innym przypadku.

Zużycie energii Bitcoin

Przeczytaj: Zużycie energii Bitcoin: w obliczu problemów środowiskowych

Arvind Narayanan, który jest profesorem nadzwyczajnym informatyki na Uniwersytecie Princeton, miał do powiedzenia Senatowi, gdzie blockchain mógłby znaleźć się na amerykańskim rynku elektrycznym,

„Rynek oparty na blockchain może być bardziej atrakcyjny niż scentralizowana platforma handlowa, jeśli uczestnicy rynku są przeciwni jednej firmie kontrolującej platformę. Inne inicjatywy umożliwiają klientom bezpośredni handel energią elektryczną między sobą na zasadzie „peer to peer”, na przykład kupując i sprzedając nadmiar energii słonecznej na dachach. Jednak handel peer-to-peer nadal wymaga współpracy przedsiębiorstw, które ostatecznie kontrolują fizyczny przepływ energii elektrycznej ”.

Profesor Narayanan przedstawia dobry punkt. Sposób delegowania zasobów może oddzielić planowane gospodarki, takie jak Chiny, od krajów zachodnich, w których przedsiębiorstwa użyteczności publicznej mogą czerpać zyski z ich działalności. Blockchain ma możliwość tworzenia przejrzystych rynków. Rozwój technologii sztucznej inteligencji (AI) i IoT może drastycznie zmienić sposób alokacji zasobów, ale zakorzenione interesy prawdopodobnie oprą się temu krokowi w kierunku większej wydajności.

Powód?

Utracone zyski.

Niestety dla przedsiębiorstw użyteczności publicznej, które działają przy użyciu rynkowego modelu handlowego, przejrzyste systemy kontrolowane przez sztuczną inteligencję i usuwające zachęty finansowe są śmiertelnym ciosem dla ich działalności. Model handlu oparty na rynku mógłby być najlepszym systemem w świecie, w którym odkrywanie cen nie było łatwe. Obecnie dostęp do informacji tworzonych przez blockchain i IoT podnosi tę dynamikę.

Tym razem naprawdę jest inaczej

Ostatni raport z Boston Consulting Group (BCG) sugeruje, że blockchain naprawdę nie nadaje się do handlu towarami. Podstawową ideą jest to, że handlowcy towarami tworzą wartość, wykorzystując błędy cenowe z rynku na rynek (arbitraż), a tym samym blockchain usuwa ich zdolność do osiągania zysków.

Amy Belt, autorka raportu BCG, miała to do powiedzenia Reuterowi po opublikowaniu raportu,

„Jest tak wiele programów pilotażowych, ale żaden nie stał się jeszcze prawdziwym systemem na skalę produkcyjną. Jednym z problemów jest to, że nie jest przeznaczony do handlu fizycznego. Podstawowa kwestia: w jaki sposób śledzisz fizyczną jednostkę w wirtualnym świecie? Zderzają się dwa światy ”.

Pomysł, że handlowcy towarami tworzą wartość poprzez dążenie do zysku, mógł być prawdziwy, zanim istniały technologie AI, Blockchain i IoT, ale dziś ten model rynkowy wygląda coraz bardziej archaicznie. Powyższy cytat stawia nierealistyczne zapotrzebowanie na technologię, która jest bardzo nowa. Blockchain działa dobrze z innymi nowymi technologiami i istnieje dopiero od dekady.

Nie potrzeba dużych zysków

Instytucje transakcyjne można łatwo zastąpić algorytmami, które nie muszą osiągać zysków i mogą przetwarzać dane na skalę, której dopasowanie nie byłoby możliwe dla żadnego konglomeratu ludzi. Nie tylko eliminuje to potrzebę zysku, ale także tworzy nowy system, który eliminuje straty w znacznie większym stopniu niż kiedykolwiek było to możliwe.

Ogromne ilości mocy, której używa Bitcoin, są wynikiem tego, jak architektura blockchain została zaprojektowana dla jego platformy, a nie podstawową cechą łańcucha blokowego. Jednym z największych problemów dla ludzi jest zrozumienie wagi zmian, które umożliwiają Blockchain, IoT i AI. W świecie, w którym ludzkie umysły muszą delegować zasoby, system rynkowy może być najlepszy.

Teraz nowa technologia zmienia naturę wydajności systemu. To może zająć trochę czasu aby decydenci mogli zdać sobie sprawę z niekorzystnej sytuacji konkurencyjnej, jaką jest rynkowa platforma handlowa w porównaniu z dobrze zaprojektowaną platformą AI / IoT, która wykorzystuje blockchain do tworzenia przejrzystych rynków.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map