Senatorowie ze Stanów Zjednoczonych przekazują dwupartyjne grillowanie Facebookowi przez Libra Crypto

Libra

Na amerykańskiej arenie politycznej, która w ostatnich latach stała się coraz bardziej podzielona, ​​kryptowaluta Libra Facebooka okazuje się być siłą jednoczącą.

Takie podziały ustąpiły miejsca rzadkiemu przejawowi dwupartyjności w Kapitolu 16 lipca, kiedy senatorowie z obu głównych amerykańskich partii politycznych zagrali na Facebooku blockchain Davida Marcusa w Przesłuchanie w Senackiej Komisji Bankowej na proponowanym przez firmę stablecoinie Libra.

Przewodniczący komisji, senator Mike Crapo (R-ID) i członek rankingu Sen. Sherrod Brown (D-OH) nadali ton przesłuchaniu, a wstępne komentarze obu kongresmanów pokazują, jak kłopotliwa jest Waga dla niektórych czołowych amerykańskich ustawodawców.

Libra

Waga pod mikroskopem

„Obawy dotyczą między innymi tego, jak system płatności będzie działał, jak będzie zarządzany i jak Libra, Stowarzyszenie Libra, Calibra i Facebook będą ze sobą współdziałać” – zauważył prezes Crapo na początku spotkania przesłuchanie.

Ze swojej strony senator Brown dokonał znacznie bardziej zjadliwego otwarcia, nie dając potęgi mediów społecznościowych. Członek rankingu powiedział, że nikczemne osiągnięcia Facebooka w ostatnich latach pokazały, że firma jest słabo przygotowana do zakłócania płatności:

„Facebook jest niebezpieczny. Teraz Facebook może nie zamierzał być niebezpieczny, ale z pewnością nie szanuje potęgi technologii, którymi się bawią, jak prochowiec, który dostał w swoje ręce książkę z zapałkami. Facebook nieustannie podpalał dom, a każde podpalenie nazwał doświadczeniem edukacyjnym ”.

Czego dowiedzieliśmy się z dzisiejszego przesłuchania w Senacie i grillowania pana Marcusa:

+ Grupa senatorów nienawidzi FB

+ Kilku z nich uważa, że ​​technologia może być fajna

+ Senatorowie zorientowani w kwestiach chwastów (dobry przykład dla Warnera)

+ Marcus jest wykwalifikowanym operatorem

+ Będzie więcej przesłuchań

– Palley (@stephendpalley) 16 lipca 2019 r

W miarę postępów przesłuchania David Marcus trzymał się wystarczająco mocno, parując senatorów, gryząc pytania, gdzie mógł, i odpowiadając tak dyplomatycznie, jak to możliwe, gdy nie mógł..

„Facebook nie będzie oferować cyfrowej waluty Libra, dopóki w pełni nie rozwiążemy problemów organów regulacyjnych i nie uzyskamy odpowiednich zezwoleń” – powiedział szef Calibra.

Rzeczywiście, Marcus błagał komisję, aby Facebook przestrzegał wszystkich niezbędnych zasad i nie zdominował tokena, dodając w pewnym momencie, że rząd USA powinien chcieć, aby taki projekt był realizowany w ramach jego kompetencji, a nie poza jego bezpośrednim zasięgiem..

Trochę ustalony na razie

Podczas gdy niektórzy senatorowie byli otwarci na możliwości Libry, Marcus nie był w stanie zdecydowanie przechylić przesłuchania na korzyść Facebooka. Powiedziawszy to, książka z pewnością nie jest zamknięta dla amerykańskich ustawodawców, którzy opracowują sposoby sprzeciwienia się Wadze.

W komentarzach po przesłuchaniu dla prasy senator Brown potwierdził, że gigant mediów społecznościowych był na niczym innym jak na cienkim lodzie, jeśli chodzi o postrzeganie jego wiarygodności:

„Facebook wielokrotnie pokazywał, że zdradza zaufanie publiczne i nie mogę sobie wyobrazić, że jest coś, co sprawiłoby, że im zaufaliśmy”.

Rzeczywiście, przesłuchania to pokazują #LibraNajwiększym problemem jest deficyt zaufania Facebooka. Żadna ilość wyodrębniania, decentralizacji umów konsorcjum lub ochrony prawnej nie może usunąć rzeczywistości, że projekt zrodził się w firmie o wyjątkowo słabej reputacji publicznej

– Michael Casey (@mikejcasey) 16 lipca 2019 r

Oddalając się, Marcus ponownie zmierzy się z muzyką w niedługim czasie, gdy pojawi się na podobnym przesłuchaniu w Izbie Reprezentantów 17 lipca.

Warto zauważyć, że właśnie przedłożono w Izbie projekt ustawy, który blokowałby firmy, które zarabiają ponad 25 mld USD rocznych przychodów – np. Facebook – od ustanowienia cyfrowego zasobu, takiego jak Libra.

W osobnych uwagach jeden kongresman USA podłącza Bitcoin

We wtorkowe przesłuchanie przed senacką komisją bankową skupiało się głównie na Wadze, więc niewiele tam powiedziano o bitcoinie lub innych konkretnych kryptowalutach.

Ale w wywiadzie dla CNBC rano przed przesłuchaniem, przywódca Izby Reprezentantów Kevin McCarthy (R-CA) zasugerował, że Libra gra teatr decentralizacji i że nie mógł utrzymać świecy na bitcoinie w tym względzie:

„Lubię bitcoin […]. Prawdziwą rzeczą, którą lubię, jeśli chodzi o bitcoin, jest blockchain, ponieważ lubię bezpieczeństwo. Chcę, żeby rząd faktycznie zaczął używać bitcoin i blockchain ”.

Komentarze pojawiły się po tym, jak prezydent Trump w zeszłym tygodniu uderzył w rentowność kryptowalut.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map