Sia: ogłasza umowę SEC dzień po rozliczeniu się twórców z EOS

Sia

Koniec roku podatkowego dla amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) był tematem kryptowalut, ponieważ organ nadzoru finansowego zamknął ten okres dwoma głośnymi rozliczeniami projektów kryptowalut w ciągu kilku dni.

Niecałe 24 godziny po tym, jak pojawiły się wiadomości, że Komisja wymusiła ugodę w wysokości 24 milionów dolarów z firmą Block.one firmy EOS, za niezarejestrowaną ofertę zabezpieczeń, Nebulous – firma stojąca za zdecentralizowaną siecią pamięci masowej w chmurze Sia i jej ekosystemem z dwoma tokenami – ogłosił 1 października, że ​​tak wszedł również do ugody z SEC.

Sia

Dlaczego? SEC twierdzi, że sprzedaż Sianotes przez firmę w 2014 r. – różniących się od kryptowaluty Siacoin (SC), która jest przedmiotem obrotu na giełdach kryptowalut na całym świecie – obejmowała również niezarejestrowaną ofertę bezpieczeństwa. Oferta zebrała wówczas 120 000 $, a Sianotes później przekształciło się w tak zwane Siafunds.

Wielkie wieści! Zawarliśmy ugodę z SEC dotyczącą naszej oferty Siafunds w 2014 r. (Naszego tokena bezpieczeństwa), a SEC nie podjęła żadnych działań egzekucyjnych wobec Siacoins ani żadnej bieżącej działalności w sieci Sia. Przeczytaj komunikat prasowy tutaj. Nadchodzi wątek! https://t.co/XOWk9lmqG6 pic.twitter.com/oyCOMDwwfq

– Sia (@SiaTechHQ) 1 października 2019 r

Oczywiście ta sprzedaż i wynikająca z niej konwersja tokena bezpieczeństwa miały miejsce, zanim SEC opublikowała przełomowy raport DAO z 2017 r., W którym Komisja oficjalnie ostrzegła ekosystem kryptowalut, że federalne przepisy dotyczące papierów wartościowych mają zastosowanie do sprzedaży tokenów, która była w zasięgu amerykańskich inwestorów..

Warto zauważyć, że organ nadzorujący nie podjął żadnych działań egzekucyjnych wobec faktycznej kryptowaluty Siacoin, co sugeruje, że organy regulacyjne nie postrzegają podobnie aktywa jako zabezpieczenia.

„Nie przyznając się lub zaprzeczając zarzutom SEC, Nebulous zgodził się na ugodę i zapłaci rekompensatę w wysokości 120 000 USD, odsetki od uprzedzenia w wysokości 24 601,85 USD oraz karę cywilną w wysokości 80 000 USD, co daje łącznie około 225 000 USD” – podała firma w sieci Sia stronie internetowej.

Fresh Off the Block.one Wiadomości

Ugoda z Nebulous następuje zaraz po ugodie Block.one z SEC, ogłoszonej 30 września, w wyniku której firma zgodziła się zapłacić karę cywilną w wysokości 24 milionów dolarów.

Firma przeprowadziła ICO od lata 2017 do lata 2018, oferując inwestorom tokeny ERC20 Ethereum, które zostały później zamienione na tokeny w rzeczywistej sieci EOS. Block.one rzekomo zebrał ze sprzedaży aż 4 miliardy dolarów.

W związku z tym SEC ustaliła, że ​​Block.one nie zarejestrował tego wstępnego tokena jako zabezpieczenia. Firma zgodziła się zapłacić karę w wysokości 24 milionów dolarów „bez przyznania lub zaprzeczenia ustaleniom [Komisji]”.

Niektórzy w cryptoverse uznali, że flex jest zbyt ostry, podczas gdy inni byli zdumieni łagodnością Komisji. W każdym razie z ugody wynika, że ​​używanie pseudonimu „ICO” i nieadekwatne dystansowanie się od inwestorów ze Stanów Zjednoczonych nie wpłynie na SEC..

„Firmy, które oferują lub sprzedają papiery wartościowe inwestorom ze Stanów Zjednoczonych, muszą przestrzegać przepisów dotyczących papierów wartościowych, niezależnie od branży, w której działają, ani etykiet umieszczanych na oferowanych produktach inwestycyjnych” – Stephanie Avakian, współdyrektor Wydziału Egzekucyjnego Komisji, powiedziany.

W kierunku minimalnego standardu branżowego?

Istnieje kilka kluczowych wniosków z tych dwóch ostatnich działań w zakresie egzekwowania prawa.

Po pierwsze, sprawa Sia pokazuje, że SEC jest skłonna zająć się projektami, które oferowały niezarejestrowane papiery wartościowe jeszcze przed raportem DAO 2017. Po drugie, rozliczenie Block.one wskazuje, że SEC rozważy, czy token był kiedyś papierem wartościowym, ale już nim nie jest, np. w jaki sposób Komisja ustaliła, że ​​token EOS ERC20 „IOU” był w rzeczywistości zabezpieczeniem, ale nie miała nic do powiedzenia na temat obecnego tokena EOS, który znajduje się w sieci głównej EOS.

Jake Chervinsky, główny radca prawny ds.pożyczek dApp Compound Finance, powiedział w powiązanym wątku na Twitterze, że nowe działania mogą wskazywać na próg decentralizacji, który projekty tokenów muszą osiągnąć, aby nie zostały uderzone przez działania SEC.

„Tokeny [T] hese mogą stanowić minimalne standardy branżowe… unikania regulacji dotyczących papierów wartościowych” – powiedział Chervinsky.

17 / A jeśli SEC naprawdę wierzy w EOS & Siacoins nie są papierami wartościowymi?

Wtedy te tokeny mogą reprezentować minimalne standardy branżowe dotyczące negowania testu Howey & unikanie regulacji papierów wartościowych – modele, na podstawie których inne projekty oceniają swoje "wystarczająca decentralizacja."

– Jake Chervinsky (@jchervinsky) 1 października 2019 r

Kolejna kwestia do rozważenia?

SEC nie zburzyła całkowicie tych firm działaniami egzekucyjnymi, sugerując, że strażnik będzie łagodniejszy, jeśli to możliwe, dla projektów, które współpracują z regulatorem. Z pewnością tego samego nie można powiedzieć o tych, którzy woleliby raczej niż iść na wojnę z SEC, jak w przypadku Kin.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map