Recenzja Coinbase

W czwartek po południu profesjonalna giełda kryptowalut Coinbase, o odpowiedniej nazwie Coinbase Pro, ujawniła, że ​​będzie wdrażać nową strukturę opłat, aby „zwiększyć głębokość i płynność naszych rynków”.

Ku zaskoczeniu wielu nie był to ruch w kierunku obniżenia opłat dla większości ogromnej klienteli Coinbase.

Społeczność kryptowalut szybko zareagowała na decyzję. I powiedzmy, że większość nie była zbyt zadowolona.

Nowa struktura

Zanim przejdziemy do szczegółów reakcji społeczności, przyjrzyjmy się nowa struktura to zostanie nałożone przez Coinbase Pro w poniedziałek przyszłego tygodnia. Ta aktualizacja „nieznacznie” podniesie opłaty handlowe dla klientów o niższym wolumenie i „zmniejszy opłaty” dla klientów, którzy dużo handlują kryptowalutami. Klienci Coinbase, którzy mają wolumen o wartości ponad 50 000 USD, zobaczą redukcję lub żadną zmianę.

Użytkownicy z miesięcznym wolumenem od 0 do 10 000 USD będą musieli płacić 0,5% (50 punktów bazowych) od transakcji, podczas gdy konta z miesięcznym wolumenem przekraczającym 50 mln USD będą musiały płacić zerowe opłaty „producenta” i krańcowe opłaty „taker”.

Aby umieścić 50 punktów bazowych w jakiejś perspektywie, ta aktualizacja opłat transakcyjnych sprawia, że ​​Coinbase Pro jest najdroższą giełdą (powiązaną z Bitstamp) dla inwestorów detalicznych, którzy stanowią dużą część rynku Bitcoin.

I chociaż opłata w wysokości 0,5% może nie spowodować uszczerbku na koncie w trakcie jednej lub dwóch transakcji, może się sumować z czasem.

Odpowiednik Coinbase Pro, coś takiego jak Kraken lub Bitfinex, opłaty za takera (najczęściej używany typ zamówienia przez handlowców konsumenckich) są bliższe 0,25%.

Społeczność Crypto uderza w Coinbase

Chociaż tak zwane wieloryby są prawdopodobnie na księżycu (haha, wiem) po obejrzeniu najnowszego modelu opłat Coinbase, handlowcy z całego Crypto Twittera wyszli na ulice, wyrażając swoją niechęć do tej aktualizacji.

Analityk makro i krypto Alex Kruger zauważył, że ta ostatnia aktualizacja zwiększyła opłaty dla klientów detalicznych o „łącznie [o] 233% od marca”. Badacz zażartował, że osoby w Coinbase „rządzą” i „muszą być świetnymi biznesmenami”, wyrażając w ten sposób swoje zmieszanie.

Brokerzy dyskontowi na tradycyjnych rynkach zmierzają w kierunku zerowych opłat transakcyjnych dla klientów.

Coinbase wysłuchał uważnie i postanowił zrobić dokładnie odwrotnie: zwiększyć opłaty o 150%, co daje łączny wzrost od marca o 233%.

Ci faceci rządzą, muszą być świetnymi biznesmenami. https://t.co/5vBFgKRc2l pic.twitter.com/EqKOZgFVpJ

– Alex Krüger (@krugermacro) 3 października 2019 r

Joe McCann, wybitny analityk kryptowalut, zauważył, że ten niedawny ruch z Coinbase jest dziwnie ironiczny, ponieważ powszechnym przekonaniem stało się, że Bitcoin został stworzony w celu usunięcia pośredników finansowych, z których większość pobiera opłaty na każdym kroku, aby utrzymać swoją działalność.

McCann napisał, że „model biznesowy„ pośrednika poszukującego czynszu ”, którym tak wielu kryptowalut gardzi, zatoczy pełne koło na giełdach, które właśnie to robią – pobierając czynsz za ułatwianie handlu.”

Finanse idą bez przyjemności

Chociaż wydaje się, że Coinbase ma dobre intencje stojące za decyzją o podwyższeniu opłat dla inwestorów detalicznych, ważne jest, aby zauważyć, że domy maklerskie zaczynają zmierzać w kierunku modelu poczucia – przynajmniej w tradycyjnej dziedzinie finansów.

Charles Schwab na przełomie miesiąca ujawnił, że obniży opłaty handlowe do zera za transakcje na akcjach, funduszach giełdowych i opcjach dokonywane na giełdach w USA i Kanadzie. TD Ameritrade i E * Trade, dwaj pozostali giganci w branży handlu detalicznego, poszli w ich ślady, obniżając swoje opłaty do zera w ogromnej wojnie o opłaty.

ICYMI

Branża maklerska zasadniczo się dziś zmieniła.

Schwab ogłosił zerową prowizję handlową. Natychmiastowe usuwanie 400 milionów dolarów obrotów, ale mniejszy procent miksu obrotów niż konkurenci. TD, E * Trade & inni poszli za nim.

Konkurencja rodząca nadwyżkę konsumentów. https://t.co/WTPyKTPv4J pic.twitter.com/NoGCufaPSE

– Hunter Horsley (@HHorsley) 3 października 2019 r

McCann, wśród innych analityków kryptowalut, uważa, że ​​to tylko kwestia czasu, zanim platformy takie jak Coinbase, Bitfinex, Binance itd. Pójdą w ich ślady. Ale kiedy, nikt nie jest pewien.

Widzisz, wiele giełd kryptowalut nie ustanowiło jeszcze odpowiednich przepływów przychodów poza opłatami handlowymi, a zatem zostałoby sparaliżowane, gdyby utraciły strumień opłat transakcyjnych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me