Spółka zależna Coinsquare uruchamia fundusze ETF na kanadyjskim TSX

Coinsquare

Dział zarządzania portfelem Coinsquare w zeszłym tygodniu notował dwa fundusze ETF na giełdzie w Toronto (TSX). Coin Capital Investment Management Inc. (Coincapital) daje inwestorom detalicznym możliwość zdywersyfikowanej ekspozycji na najnowocześniejsze technologie. Na liście Coincapital fundusz STOXX Blockchain Patents Innovation Index Fund (LDGR) i STOXX B.R.AI.N. Index Fund (THNK) w zeszłym tygodniu w Kanadzie.

Coinsquare

Te dwa fundusze ETF nie dają inwestorom bezpośredniej ekspozycji na kryptowaluty, ale pozwolą im inwestować w niektóre z największych firm, które rozwijają technologię blockchain. LDGR i THNK to pierwsze fundusze ETF wymienione przez Coincapital. Zaczęli już handlować i mogą nie być ostatnimi ETF-ami typu blockchain, które znajdują dom na kanadyjskich giełdach.

Lewis Bateman, CEO Coincapital, tak powiedział o nowych produktach inwestycyjnych:

„Kanadyjczycy wiedzą, że technologie takie jak sztuczna inteligencja i blockchain zmienią sposób, w jaki żyjemy i pracujemy, ale dostęp do wysokiej jakości inwestycji w tych sektorach może być trudny bez dogłębnej wiedzy w tej dziedzinie” i kontynuował w oświadczeniu przygotowanym na tę okazję, „Wykonujemy pracę dla inwestorów, wykorzystując naszą dogłębną wiedzę branżową, aby zapewnić Kanadyjczykom innowacyjny zestaw opcji inwestycyjnych, które pomogą im inwestować w nowe technologie, nawet jeśli nie są ekspertami”.

Coinsquare wkracza do rozwijającego się sektora

Niektórzy odważni inwestorzy kupili w zeszłym roku firmy wydobywające kryptowaluty. Byli notowani na TSX-V, a nie TSX. Firmy takie jak HIVE Mining zaobserwowały, że ich ceny akcji eksplodowały, gdy ceny kryptowalut wzrosły w drugiej połowie 2017 r., Ale ponieważ kryptowaluty spadały przez cały rok, akcje wydobywające kryptowaluty znalazły się pod poważną presją.

W przeciwieństwie do Hive czy Hut-8, te nowe fundusze ETF będą inwestować w większe firmy, które nie polegają na cenach kryptowalut, aby zachować rentowność. Spośród dwóch nowych funduszy ETF firmy Coincapital, LDGR inwestuje w akcje firm, które albo rozwijają, albo inwestują w technologie blockchain. Takie podejście powinno pomóc zmniejszyć ryzyko i zapewnić inwestorom dostęp do szerokiej gamy potencjalnie dobrych pomysłów.

Co ciekawe, Coincapital korzysta z wewnętrznego algorytmu sztucznej inteligencji (AI), aby pomóc im wybrać firmy do LDGR. Według firmy, pod kątem potencjalnych inwestycji patrzą na patenty blockchain, a także iSTOXX Yewno Developed Markets Blockchain Index. Coincapital dołącza do Horizons ETFs Management Canada, oferując fundusze ETF zorientowane na blockchain dla inwestorów detalicznych.

Kanada może wyprzedzić Stany Zjednoczone

Do tej pory nie zatwierdzono żadnych funduszy ETF, które dają inwestorom detalicznym bezpośrednią własność kryptowalut w Ameryce Północnej. Podejmowano liczne próby utworzenia ETF-ów Bitcoin zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie. Nie można powiedzieć, który kraj odniesie sukces w zdobyciu krypto ETF w pierwszej kolejności dla ogółu inwestorów.

Jeśli ostatnie dwa lata to jakikolwiek przewodnik, Kanada może być zwycięzcą w tworzeniu otwartego rynku dla inwestycji kryptograficznych i opartych na łańcuchu bloków na giełdach publicznych. Nie tylko doświadczeni inwestorzy, tacy jak Frank Holmes z US Global, wybrali TSX-V, aby wprowadzić HIVE Mining na giełdę, ale weteran Wall St..

Goldman Sachs z Crypto

Galaxy Digital Holdings to nowatorski pomysł. Mike Novogratz był gorącym zwolennikiem kryptowalut. Jego zainteresowanie przekształciło się w odwrotną fuzję z nieistniejącą już firmą farmaceutyczną, która była notowana na TSX-V, po której Galaxy Digital rozpoczął notowania na giełdzie 1 sierpnia tego roku..

Jak większość rzeczy w świecie kryptowalut, Aktywa Galaxy Digital były w tym roku pod presją. Co ważniejsze, udało mu się znaleźć rynek kapitałowy, który byłby skłonny pozwolić inwestorom kupić firmę, która mogłaby być siłą, z którą należy się liczyć w ciągu następnej dekady.

Pomimo wszystkich negatywnych wiadomości w tym roku na temat cen kryptowalut, Mike Novogratz nadal jest optymistą co do długoterminowej rentowności walut cyfrowych. Powiedział publiczności na Yahoo „All Markets Summit” w zeszłym tygodniu, że „Myślę, że instytucje zmierzają w kierunku inwestowania. To szokujące, ile się wydarzyło ”i uważa, że ​​dolna cena Bitcoin jest prawdopodobnie w 2018 roku.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map