Stay out: Microsoft Bing zablokował ponad 5 milionów reklam kryptograficznych w 2018 roku

Bing Crypto Ads

ZA nowy raport ujawnił że Bing, platforma reklamowa i wyszukiwarka należąca do Microsoft, zablokowała ponad pięć milionów reklam związanych z kryptowalutami tylko w 2018 roku.

Raport, zatytułowany „Przegląd jakości reklam w roku”, został umieszczony na oficjalnym blogu firmy 25 marca. W poście firmy szczegółowo opisano działania mające na celu zapewnienie, że jej ekosystem jest bezpieczny dla wszystkich, zwłaszcza dla użytkowników końcowych i wydawców.

Zgodnie z postem ujawniono, że firma usuwała złe konta ponad dwukrotnie w 2018 roku, ponieważ koncentrowała się głównie na broni, kryptowalutach i oszustwach związanych z pomocą techniczną stron trzecich.

Bing Crypto Ads

W sumie wyszukiwarka była w stanie zawiesić około 200 000 kont, jednocześnie pozbywając się ponad 900 milionów reklam i 300 000 „złych witryn” na swojej platformie Bing Ads w 2018 r..

Łączenie sztucznej inteligencji z nadzorem człowieka

Podejście Binga, według bloga, obejmuje połączenie zarówno ludzkich egzaminatorów, jak i technologii sztucznej inteligencji. Jest to uzupełnienie oceny każdej reklamy wprowadzanej do systemu pod kątem zgodności z zasadami firmy dotyczącymi reklam w celu zapewnienia zgodności i akceptowalności.

Post firmy brzmi:

„Wiemy, że oszuści będą nadal rozwijać swoje techniki, aby spróbować ominąć nasze mechanizmy ochronne, ale nadal inwestujemy, aby wyprzedzać konkurencję. Każda niezgodna reklama zgłoszona przez naszych użytkowników jest szybko przetwarzana przez naszych ekspertów ds. Weryfikacji manualnej i włączana do naszych automatycznych systemów wykrywania ”.

Przemysł zjednoczony przeciwko kryptowalutom?

W maju 2018 roku Bing podjął kroki, aby zakazać wszystkich reklam związanych z kryptowalutami na swojej platformie. Wtedy firma odnotowała w oficjalny post na blogu że „reklama kryptowalut, produktów związanych z kryptowalutami i nieuregulowanych opcji binarnych” będzie niedozwolona, ​​a egzekwowanie prawa wejdzie w życie już w czerwcu lub lipcu.

Wypowiadając się na temat decyzji firmy w tamtym czasie, Melissa Alsoszatai-Petheo, kierownik ds.polityki reklamodawców w Bing, wyjaśniła, że ​​firma podjęła kroki w celu ochrony swoich użytkowników przed oszustwami kryptograficznymi, które były wówczas dość rozpowszechnione.

Zwróciła uwagę, że rynek kryptowalut jest nadal w dużej mierze nieuregulowany, co oznacza, że ​​kryptowaluty nadal „stanowią potencjalne podwyższone ryzyko dla naszych użytkowników, z możliwością udziału złych aktorów w drapieżnych zachowaniach lub w inny sposób oszukiwania konsumentów”.

Jednak Bing nie był jedyną platformą medialną i reklamową, która odwróciła się od kryptowalut. W styczniu 2018 roku Facebook podjął taką samą decyzję, stwierdzając w post na blogu że wprowadzi pewne aktualizacje do swoich zasad reklamowych.

Według giganta mediów społecznościowych byłby to zakaz umieszczania reklam wykorzystujących „wprowadzające w błąd lub zwodnicze praktyki promocyjne”, w tym kryptowaluty i początkowe oferty monet (ICO)

W komunikacie Facebooka stwierdzono, że wiele firm na platformie mediów społecznościowych reklamowało produkty finansowe w złej wierze. Aby to naprawić, utrudnialiby tym oszustom czerpanie korzyści z platformy, po prostu blokując wszystkie takie reklamy.

Google i Świergot podjęli podobne decyzje, przy czym obie firmy podały bezpieczeństwo użytkowników jako powód, dla którego blokowały reklamy związane z kryptowalutami na swojej platformie.

Zakaz Google był powszechny i ​​obejmował wszystkie jego usługi reklamowe i aplikacje innych firm. Jeśli chodzi o Twittera, zakaz obejmował reklamy ICO, usług portfelowych i platform wymiany kryptowalut (z wyjątkiem tych, które były notowane na głównych giełdach)

Czy „Facecoin” zmusi Facebooka do Renege?

Oczywiście jest całkiem zrozumiałe, dlaczego duże firmy zajmujące się mediami społecznościowymi będą starały się zakazać zasobów kryptograficznych. Jednak biorąc pod uwagę plotki na Facebooku zainteresowanie rozwojem kryptowaluty dla swoich aplikacji do przesyłania wiadomości, czy jest możliwe, że cofnie zakaz kryptowalut na swoich platformach?

Mówi się, że Facebook, największa platforma mediów społecznościowych na świecie, jest obecnie w trakcie opracowywania kryptowaluty- dubbing „Facecoin” autorstwa dyrektora generalnego Kik Teda Livingstona – który pozwoli użytkownikom pakietu platform – WhatsApp, Messenger i Instagram – na dokonywanie przelewów gotówkowych. Jeśli firma się z tym uda, naturalnie można oczekiwać, że gigant mediów społecznościowych wykorzysta zasięg reklamowy swojej platformy do przyjęcia swojej najnowszej oferty (zgodnie z oczekiwaniami).

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map