Texas może rozpoznać stablecoiny jako pieniądze: trend Bucking w USA

Kryptowaluta Texas

Jeśli kryptowaluty są nowym wynalazkiem monetarnym, w świecie pieniędzy stablecoiny są zwykłymi niemowlętami. Do tej pory kilka stablecoinów, które osiągnęły popularność, było czasami kontrowersyjne. Tether nie brakuje krytyki i intryg, chociaż dolar Gemini bliźniaków Winklevoss wydaje się zyskiwać akceptację bez mnóstwa krytyki.

Jednym z największych problemów związanych ze stablecoinami jest ich status prawny.

Kryptowaluta Texas

W przeciwieństwie do gotówki większość kryptowalut, takich jak stablecoiny, przypomina bardziej papiery wartościowe lub towary. Może się to wydawać drobną sprawą, ale z punktu widzenia wykorzystania do transakcji to wielka sprawa. Plik stablecoin projekt znany jako „Podstawa” niedawno musieli zamknąć się po zaledwie ośmiu miesiącach, ponieważ nie mogli wymyślić sposobu, aby ich token był traktowany jako gotówka.

Teraz okazuje się, że stan Teksas łamie ten trend, i może zacząć traktować stablecoiny jak gotówkę, przynajmniej w niektórych okolicznościach. Memorandum nadzorcze, które zostało opublikowane 2 stycznia przez Departament Bankowości Teksasu, zwane „Memorandum Nadzorcze 1037”, może zmienić sposób, w jaki legalnie postrzegane są tokeny powiązane z walutą fiducjarną.

Przeczytaj: Co to są Stablecoiny?

Coup Texas Stablecoin

Memorandum nadzorcze 1037 mówi, że otrzymanie stablecoina zabezpieczonego przez państwo w zamian za „obietnicę” udostępnienia go w przyszłości lub w innej lokalizacji może zostać uznane za przekaz pieniężny. Może to oznaczać, że stablecoin można uznać za pieniądze lub wartość pieniężną zgodnie z ustawą Texas Money Services Act

Memorandum kontynuuje:

„Analiza licencji zajmie się tym, czy stablecoin zapewnia posiadaczowi prawo do wykupu suwerennej waluty, tworząc w ten sposób roszczenie, które można zamienić na pieniądze lub wartość pieniężną. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy prawo do umorzenia zostało wyraźnie przyznane, czy domniemane przez emitenta. ”

Dokument również to stwierdza,

„Kryptowaluta nie jest pieniądzem zgodnie z ustawą o usługach pieniężnych” oraz „Jeśli jednak transakcja kryptowalutowa obejmuje suwerenną walutę, może to być transmisja pieniędzy w zależności od tego, jak obsługiwana jest suwerenna waluta. Analiza licencji będzie oparta na obsłudze suwerennej waluty. ”

Wnioskiem z Memorandum Nadzorczego 1037 jest to, że Teksas może zmierzać do uczynienia stablecoinów klasą aktywów oddzielną, przynajmniej w niektórych przypadkach, od reszty świata kryptowalut. Jak to się potoczy z władzami federalnymi, jest niejasne, ale podobnie jak niedawna decyzja sądu w Teksasie w sprawie ustawy o przystępnej cenie, Teksas wydaje się bronić swoich praw.

Colorado dołącza do akcji

W zeszły piątek dwaj stanowi prawodawcy z Kolorado wprowadziło przepisy który ma na celu wyłączenie kryptowalut i niektórych tokenów cyfrowych z przepisów dotyczących papierów wartościowych. Proponowane przepisy, zwane „Colorado Digital Token Act”, wyłączyłyby tokeny o „głównie konsumpcyjnym” celu z przepisów dotyczących papierów wartościowych.

Cel tego prawa jest nieco inny niż niedawny ruch Teksasu. Zamiast stwarzać możliwość wykorzystania stablecoinów jako pieniędzy, ustawa Colorado Digital Token Act usunęłaby „niepewność regulacyjną” z przestrzeni rozwojowej dla firm, które nie sprzedają tokenów, które mają wartość „spekulacyjną lub inwestycyjną”.

Ustawa Colorado Digital Token Act,

„Umożliwi firmom z Kolorado, które korzystają z systemów kryptoekonomicznych, uzyskanie kapitału na wzrost, aby pomóc w rozwoju i rozszerzaniu ich działalności, promując w ten sposób tworzenie i rozwój lokalnych firm oraz towarzyszące temu tworzenie miejsc pracy i pomagając uczynić Kolorado centrum dla firm, które budują nowe formy Platformy i aplikacje „Web 3.0” ”, zgodnie z treścią proponowanego projektu ustawy.

Wkrótce może pojawić się nowa gotówka

Chociaż sposoby tworzenia płatności opartych na kryptowalutach są różne w obu stanach, podstawowy cel jest pozornie ten sam. Traktując kryptowaluty jako zabezpieczenie, prawie niemożliwe jest, aby konkurowały one z walutą, która podlega zupełnie innemu reżimowi podatkowemu.

Zarówno Teksas, jak i Kolorado mają również historię przecinania własnej ścieżki, a Kolorado podejmuje jedne z najbardziej agresywnych środków na szczeblu krajowym w celu promowania poważnych zmian w obowiązujących od dawna przepisach dotyczących narkotyków. Oczywiście brak możliwości dostępu do usług bankowych przez firmy zajmujące się konopiami indyjskimi jest dużym problemem, który może wyjaśnić, dlaczego handel tokenami może wkrótce zostać potraktowany jako gotówka w państwie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map