Thomson Reuters

Konglomerat medialny Thomson Reuters, jedna z wiodących marek w Kanadzie, szuka okazji, aby wprowadzić do głównego nurtu możliwości inteligentnych kontraktów Ethereum.

Wysiłek jest częścią partnerstwo z OpenLaw, wspierane przez ConsenSys konstruktory protokołu open source i peer-to-peer do automatyzacji umów prawnych.

Pierwszym owocem partnerstwa, ujawnionym 17 października, jest system weryfikacji koncepcji (PoC), nazwany Smart Contract Express, który łączy usługę automatyzacji dokumentów firmy Thomson Reuters Contract Express z funkcjami inteligentnych kontraktów przy użyciu Ethereum i zdecentralizowanego projektu Oracle Chainlink.

Thomson Reuters

Stos OLE

PoC umożliwia użytkownikom skorzystanie z szablonu umowy firmy Practical Law Company i uruchomienie go przez Contract Express, w którym to momencie najważniejsze dane z umowy – takie jak daty i zobowiązania płatnicze – mogą zostać trwale zaszyfrowane do Ethereum.

W związku z tym celem systemu PoC nie jest zrzucenie całości tradycyjnej umowy prawnej na łańcuch bloków, ale raczej uczynienie określonych umów „hybrydowymi”, mając zarówno elementy pozarynkowe, jak i łańcuchowe..

Inteligentne kontrakty stają się powszechne.

OpenLaw i Thomson Reuter’s @ContractExpress / Prawo praktyczne nakreśliło wizję, jak duże firmy prawnicze & radca prawny może z łatwością korzystać z inteligentnych umów z domeną #ole stos:

– OpenLaw

#ogniwo łańcucha

#ethereum https://t.co/kebePXrzC5

– OpenLaw (@OpenLawOfficial) 17 października 2019 r

Ten rodzaj dynamiki hybrydowej może być szczególnie przydatny w kontekście handlu międzynarodowego lub gdy firmy zajmują się konkretnie kryptowalutami.

W szczególności, jeśli później zostanie wprowadzony dalej, system mógłby zapewnić prawnikom głównego nurtu wygodny sposób interakcji z inteligentnymi kontraktami, według Andy’ego Wisharta, globalnego szefa draftingu i rozwiązań produktywności w Thomson Reuters:

„Ten system przenosi dane do OpenLaw i łączy dwa światy. Jednocześnie prawnicy będą bardzo dobrze zaznajomieni z usługą Contract Express ”.

Powstanie LAO

Zdecentralizowane organizacje autonomiczne, czyli DAO, nie doświadczyły nic innego jak odrodzenie w społeczności Ethereum w 2019 roku. Od MolochDAO, przez MetaCartel, po nowsze grupy, takie jak OrochiDAO i Trojan DAO, obecnie obfituje innowacje związane z tymi nowymi rodzajami organizacji..

Jednym z takich przedsięwzięć, które ostatnio zwróciło uwagę, jest LAO, „pierwszy DAO z ograniczoną odpowiedzialnością dla zysku” ogłoszony przez OpenLaw w zeszłym miesiącu. LAO zapewni swoim użytkownikom strukturę zgodną z prawem, dzięki której będzie oferować dotacje i inwestować w projekty w społeczności Ethereum.

„Podobnie jak w przypadku, gdy Coinbase pomogło milionom handlować tradycyjnymi aktywami, próbując spełnić różne wymogi prawne, OpenLaw pomoże wskrzesić początkową wizję The DAO w sposób zgodny z prawem Stanów Zjednoczonych” – powiedział zespół OpenLaw na czas.

OpenLaw skacze na pociągu Dai

Ether (ETH) jest królem wzgórza, jeśli chodzi o pieniądze w ekosystemie Ethereum. Drugim najpopularniejszym projektem jest niewątpliwie stablecoin Dai.

Dlatego nie było zaskoczeniem w sierpniu, kiedy twórcy OpenLaw ujawnili, że używają stablecoina jako „preferowanego środka wymiany dla transakcji finansowych w łańcuchu” w swoim protokole. Jak wyjaśnił wówczas zespół:

„W tym celu zintegrowaliśmy Dai z OpenLaw Finance, aby pokazać, jak Dai można wykorzystać jako środek wymiany zgodnych z prawem tokenizowanych papierów wartościowych, produktów o stałym dochodzie, tokenizowanych nieruchomości i inteligentnych instrumentów pochodnych… Dai może kontynuować swoją drogę do osiągnięcia status waluty światowej ”.

Innowacje prawne są tutaj

W tym miesiącu podekscytowanie wzrosło wokół nowego demo z Lexon projektu, który opracowuje czytelny dla człowieka język programowania, który „ma na celu uczynienie kodu inteligentnych kontraktów blockchain czytelnym dla osób nie będących programistami”.

DevconV oficjalnie wystartuje jutro, ale mój umysł już jest oszołomiony (i to nie tylko jet lag). Spójrz na ten kod: jest to zarówno kontrakt czytelny dla człowieka (i prawnie wiążący), ale jest to również kod, który można kompilować, który eksportuje do solidności!

Niesamowity.https://t.co/157UG7crEk pic.twitter.com/nATsBEZrI4

– Alex Van de Sande (avsa.eth) (@avsa) 7 października 2019 r

Demo jest nie tylko czytelne dla laika, ale jego kod można również łatwo wyeksportować do Solidity, języka programowania Ethereum.

To interesująca dynamika, która z pewnością doprowadzi do dalszych innowacji na skrzyżowaniu kilku różnych dziedzin w nadchodzących latach. Chociaż platformy takie jak Ethereum zmieniają sposób prowadzenia handlu cyfrowego, mogą również w coraz większym stopniu zmieniać sposób, w jaki podchodzimy do umów prawnych.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me