Maker Dai

Popularny token Dai zespołu Maker nie brakuje w tym tygodniu intryg, ponieważ aktywność wokół stablecoina wiruje na więcej niż jeden sposób.

Nowością jest implementacja ostatniej podwyżki stóp procentowych na zabezpieczonych pozycjach dłużnych MakerDAO, której stawka, tak zwana opłata za stabilność Dai, jest obecnie ustalona na poziomie 18,5 procent rocznie.

Nowa stawka weszła w życie 9 lipca, tuż po głosowaniu wykonawczym – wspomaganym tokenami zarządzania MKR – w celu autoryzacji podwyżki po jej zakończeniu po zainicjowaniu przez Zespół ds. Ryzyka Fundacji Maker w dniu 5 lipca.

Maker Dai

W związku z tym nowa opłata za stabilność wzrosła o jeden procent w porównaniu z poprzednią pozycją wynoszącą 17,5 procent io 18 procent w porównaniu z początkiem roku, czyli o 0,5 procent; Jednak nowy wskaźnik spadł z tegorocznego najwyższego poziomu 19,5 procent, co było wynikiem w maju 2019 roku.

Zmiana jest zawsze A’Comin ”

Patrząc w przyszłość, rozpoczęło się głosowanie nad kolejną rundą sygnalizacji wspólnotowej opłaty stabilizacyjnej, w wyniku której stopa procentowa może ostatecznie wzrosnąć nawet do 21,5 procent lub nawet do 13,5 procent.

Głosuj, aby zasygnalizować swoje poparcie dla jednej z korekt opłaty za stabilność. Wyborcy mogą teraz sygnalizować swoje poparcie dla opłaty za stabilność w zakresie od 13,50% do 21,50%.

Więcej informacji tutaj: https://t.co/5ojL26CpzO#VoteOrDAI

– Maker (@MakerDAO) 8 lipca 2019 r

Ponieważ popyt na Dai nadal rośnie, a kryptoekonomia i cena eteru (ETH) zaczęły ostatnio rosnąć, istnieje nietrywialne prawdopodobieństwo, że opłata za stabilność Dai wzrośnie w krótkim okresie, aby utrzymać kurs stablecoina 1 USD – kołek, który spadł na początku tego roku, zanim w ostatnich tygodniach został w większości wyprostowany.

Niektórzy w kryptoekonomii okrzyknęli 18,5-procentową stopę procentową Maker CDP jako nadmierną i niewątpliwie zrobią to samo w przypadku wyższych stóp, podczas gdy inni – jak tymczasowy zespół ds. Ryzyka – twierdzą, że jest to czasami wymagane, aby więcej użytkowników zamknęło swoje CDP zabezpieczone eterem , co z kolei spala zasoby Dai i pomaga utrzymać kurs dolara tokena.

Stablecoin Dai ma obecnie sztywny pułap podaży wynoszący 100 milionów DAI, a niezrównana podaż tokena nie jest daleko od tego pułapu, ponieważ obecnie wynosi nieco ponad 91 milionów. Tak jak mkr.tools założyciel Michael McDonald zauważył we wtorek dla CoinDesk, że jeśli pułap będzie się zbliżał, kolejne podwyżki stóp procentowych są prawie pewne. Powiedział:

„Myślę, że podaż DAI będzie nadal rosła, ponieważ rynki pozostaną zwyżkowe. Jeśli zacznie osiągać te 100 milionów, a ludzie nadal chcą rysować więcej DAI, być może będziesz musiał naprawdę zwiększyć opłatę za stabilność. Wszystko zależy od decyzji rządu ”.

Wysoka opłata za stabilność Dai nie odstrasza dużych pożyczek

Niektórzy handlowcy są gotowi zapłacić premię za zaciągnięcie zautomatyzowanych pożyczek Dai firmy Maker.

Ta rzeczywistość została ponownie potwierdzona 9 lipca, kiedy nieznany użytkownik wyjął 1000000 Dai z Maker CDP – wszystko za pomocą zaledwie kilku kliknięć na komputerze, całej masy eteru na zabezpieczenie i opłaty transakcyjnej w wysokości 0,73 centa..

Ta osoba otrzymała pożyczkę w wysokości 1 miliona dolarów bez formalności & bez pytań zadawanych przez robota pieniężnego za cenę transakcji 73 centy

Roboty pieniężne będą 100 razy bardziej wydajne niż ludzie

Bankierzy umysłowi powinni zacząć uczyć się solidności pic.twitter.com/3qTFWqfWUT

– Ryan Sean Adams – rsa.eth (@RyanSAdams) 9 lipca 2019 r

To był dopiero drugi przypadek zaciągnięcia takiej siedmiocyfrowej pożyczki, ponieważ pierwsza pożyczka w wysokości 1000000 Dai została zaciągnięta w zeszłym miesiącu. Mogą być tylko pierwszymi z wielu, które nadejdą, szczególnie jeśli topowa kryptowaluta wzrośnie w dającej się przewidzieć przyszłości.

Pojawia się Maker i Compound Bridge

Ludzie cały czas refinansują swoje tradycyjne pożyczki. Teraz zwolennicy DeFi mogą również refinansować swoje CDP za pomocą nowego MakerDAO x Compounder Most protokołu z zespołu InstaDApp.

Interoperacyjność pomaga znormalizować rynkowe stawki pożyczek DeFi. Czapki z głów dla @InstaDApp zespół. Nasz zespół pracuje nad aktualizacją tabeli liderów, aby odzwierciedlić tę zmianę. https://t.co/nK1dwLpfcO

– DeFi Pulse &# 127815; (@defipulse) 9 lipca 2019 r

Korzystając z kontraktów, most umożliwia użytkownikom przenoszenie ich CDP z Maker do Compound i odwrotnie, aby osiągnąć możliwie najlepsze stawki.

W ciągu jednego dnia około 3865 $ ETH (1,2 mln USD) & ponad 500 tys $ DAI przekroczył most od @MakerDAO do @compoundfinance.

Zmniejszenie podaży $ DAI o 500K i zwiększając wartość $ DAI zablokowany w związku z powodu wzrostu $ DAI KWI.

Włączanie $ DAI stabilność z obu stron. &# 128526; https://t.co/AHKp7qQYFz

– samyakjain.eth &# 127770; (@smykjain) 9 lipca 2019 r

W ciągu zaledwie 24 godzin od udostępnienia mostu, usługa zobaczyła tysiące eterów zablokowanych w CDP Maker, które zostały przeniesione do Compound, a wielu z uczestniczących użytkowników intensywnie polowało na stopę procentową niższą niż 18,5 procent.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me