Uczestnik wydarzenia kryptograficznego w Korei Północnej mówi, że sankcje nie były omawiane

North Korea Crypto

Społeczność kryptowalut jako całość była zszokowana w zeszłym tygodniu, kiedy Biuro Prokuratora Okręgowego w Nowym Jorku ujawniło, że aresztowało Virgila Griffitha, badacza Fundacji Ethereum i prominentnego członka przestrzeni blockchain.

Prokurator stanowy oskarżył osobę fizyczną o naruszenie „Międzynarodowej ustawy o nadzwyczajnych uprawnieniach gospodarczych („ IEEPA ”) poprzez podróż do Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej („ KRLD ”lub„ Korea Północna ”) w celu przedstawienia prezentacji… [o tym, jak używać technologii], aby uniknąć sankcji ”.

North Korea Crypto

Dlaczego odnosi się to do kryptowaluty, to fakt, że prezentacja Griffitha dotyczyła blockchain i została przeprowadzona na sponsorowanym przez państwo wydarzeniu dotyczącym kryptowaluty. Prokurator USA Geoffrey S. Berman posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​Griffith dostarczył Koreańczykom z Północy „wysoce technicznych informacji”.

Ponadto Griffith, rządowy komunikat prasowy wskazuje, że Departament Stanu USA rzekomo odmówił mu wjazdu do Korei Północnej i nie uzyskał zgody na udział w wydarzeniu, co samo w sobie narusza sankcje..

Uczestnik północnokoreańskiej konferencji Crypto w obronie Griffitha

Wielu jest po stronie rządu, powołując się na fakt, że pomoc Korei Północnej byłaby jedynie utrwaleniem niebezpiecznego reżimu. Chociaż niektórzy stanęli w obronie jednostki. Fabio Pietrosanti, uczestnik ww Pyongyang Blockchain and Cryptocurrency Conference do którego poszedł Griffith, powiedział CoinDesk że podczas imprezy sankcje „w ogóle nie były tematem”.

Pietrosanti dodał, że dyskusje na temat sankcji w takich okolicznościach byłyby głupie, dodając, że de facto obowiązuje prawo między turystami przybywającymi do kraju, że nie należy „rozmawiać na żaden temat polityczny”.

Żartował nawet, że konferencja była tak naprawdę tylko „nudnymi dwoma dniami”, powołując się na fakt, że informacje omawiane podczas niekonwencjonalnego wydarzenia były „podstawową wiedzą na poziomie Google”, zaprzeczając oświadczeniu prokuratora stanowego.

Inni również zabrali się do mediów i Twittera, aby bronić Griffitha. Osoby takie jak Roger Ver (który posunął się nawet do hashtaga swojego komentarza za pomocą „FreeVirgil”) i John McAfee, którzy są libertarianami, napisali na Twitterze, że niedawne aresztowania są wyraźnym przykładem nadużywania władzy przez rządy; inni, mianowicie w kręgach Ethereum, twierdzili, że pozornie założeniem Griffitha, by wziąć udział w tym wydarzeniu, było raczej stworzenie pokoju i dialogu niż pozwolenie reżimowi Korei Północnej na ominięcie sankcji gospodarczych, pod zarzutem którego władze USA go zatrzymały.

Sankcje są aktem wojny.

Ludzie wprowadzający sankcje prowadzą wojnę.

Ludzie sprzeciwiający się sankcjom sprzeciwiają się wojnie.#FreeVirgil #Korea Północna #USA https://t.co/1HuW535OyU pic.twitter.com/wQKWMKnDHu

– Roger Ver (@rogerkver) 30 listopada 2019 r

Reprezentowany przez najlepszych

Podczas gdy Stany Zjednoczone nie ustąpiły, twierdząc, że Griffith złamał prawo, biorąc udział w wydarzeniu, członek społeczności Ethereum niedawno otrzymał wsparcie prawne od Briana Kleina z Baker Marquart. Klein napisał w tweecie, w którym ogłosił swoją reprezentację dewelopera: „Kwestionujemy niesprawdzone zarzuty zawarte w skardze karnej, a Virgil nie może się doczekać dnia w sądzie, kiedy cała historia wyjdzie na jaw”.

Reprezentuję teraz Virgila Griffitha i bardzo się cieszę, że dzisiaj sędzia uznał, że powinien zostać zwolniony z więzienia w oczekiwaniu na proces. Kwestionujemy niesprawdzone zarzuty zawarte w skardze karnej, a Wergiliusz nie może się doczekać dnia w sądzie, kiedy cała historia wyjdzie na jaw.

– Brian Klein (@brianeklein) 3 grudnia 2019 r

To imię, Brian Klein, może brzmieć znajomo. Czemu? Cóż, Klein był osobą reprezentującą Block.one, międzynarodową firmę blockchain stojącą za sprzedażą tokenów EOS, kiedy na początku tego roku musiała rozliczać się z amerykańską Komisją Papierów Wartościowych (SEC) za ułatwienie niezarejestrowanej sprzedaży ICO. Block.one został ukarany grzywną w wysokości 24 milionów dolarów za sprzedaż.

Z powodu tej pozornie małej ugody w porównaniu z kapitalizacją rynkową EOS wynoszącą obecnie 2,6 miliarda dolarów i 4 miliardami dolarów zebranymi przez Block.one, wielu nazwało Kleina jednym z najlepszych prawników w branży kryptowalut.

Niektórzy twierdzą, że sprawa Griffitha może stanowić precedens prawny dla przyszłych postępowań dotyczących kryptowalut i blockchain na scenie geopolitycznej, niektórzy twierdzą, że wygrana lub przynajmniej ustępstwo w sprawie końca Stanów może być ważne dla rozwoju branży.

Prawnik, który reprezentował EOS w ugodzie SEC (powszechnie uważanej za ogromną wygraną), teraz reprezentuje Virgila Griffitha https://t.co/eitSqRM6YN

– Rob "Crypto Bobby" Paone (@crypto_bobby) 3 grudnia 2019 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map