Ups: Użytkownicy Poloniex biorą 14 milionów dolarów za strzyżenie bitcoinów po spadku marży

Poloniex

Pomimo ich znaczenia dla branży kryptograficznej, giełdy aktywów cyfrowych zawsze były przedstawiane w złym świetle. Nawet Coinbase, prawdopodobnie najbardziej znana firma kryptowalutowa, została poddana analizie, podobnie jak Binance i Bitfinex (zwłaszcza Bitfinex).

Jednak strach i niechęć użytkowników do giełd może trwać nadal, wraz z wiadomością, że Poloniex, cyfrowa giełda aktywów należąca do kręgu wspieranego przez Goldmana Sachsa, została zobowiązana do zaoferowania niektórym swoim klientom ogromnej redukcji wartości Bitcoin o wartości wielu milionów dolarów. Auć.

Poloniex

Awaria w CLAM powoduje stratę 14 milionów dolarów w bitcoinach

Ogłoszony w czwartek rynek firmy Poloniex dla CLAM, mniej znanego, ale istniejącego od dawna altcoina, doznał ogromnego załamania 26 maja. Tego dnia doszło do „nagłego, poważnego” spadku wartości kryptowaluty, który został powszechnie niezauważony przez opinię publiczną.

Podczas gdy takie załamania są często widoczne, jak 99% flash crash, który miał miejsce w zeszłym tygodniu na parze Bitcoin-to-Canadian Dollar Krakena, ten był zauważalny, ponieważ dotyczył handlu z depozytem zabezpieczającym, znanym również jako dźwignia.

Nagły spadek CLAM spowodował „liczbę niespłaconych kredytów z depozytem zabezpieczającym”, co spowodowało „uogólnioną” stratę w wysokości 1800 BTC, obecnie wycenianych na nieco ponad 14 mln USD, z puli pożyczek Poloniex. Ta strata 1800 BTC rzekomo składa się z 16% wszystkich aktywnych pożyczek Bitcoin. Oznacza to, że użytkownicy puli pożyczek Bitcoin firmy Poloniex, która rzekomo stanowi 0,4% całej bazy użytkowników giełdy, stracili 16% na swoich pozycjach pożyczkowych.

Według Poloniex, powodem, dla którego podjęto tak drastyczne środki, jest stan rynku CLAM, który jest powszechnie niepłynny i nieefektywny. Ponieważ wiele pożyczek zabezpieczało pożyczkę w tokenach CLAM, załamanie wartości aktywów spowodowało, że pozycje „pożyczkobiorców i ich zabezpieczenie” straciły jednocześnie znaczną część swojej wartości, co doprowadziło do silnego niewykonania zobowiązania.

W wyniku tego ogłoszenia społeczność wpadła w panikę, powtarzając argument „nie twoje klucze, nie twój Bitcoin” i reklamując problemy z Poloniex. O to właśnie chodzi, w przeciwieństwie do Binance, które zwróciło użytkownikom pieniądze po 40 milionach dolarów włamania do Bitcoina, Poloniex nie ogłosił zamiaru oferowania poszkodowanym użytkownikom jakiegokolwiek odszkodowania, powołując się na fakt, że fryzury są zgodne z ich warunkami korzystania z usługi. Ale kto i tak to czyta?

Krąg wciąż w bólu

Chociaż handel z marżą jest dostępny tylko dla użytkowników Poloniex poza Stanami Zjednoczonymi, niektórzy obawiają się, że może to uczynić firmę bardziej podatną na ataki niż już jest.

Jak poinformował wcześniej Blockonomi, Circle znajduje się pomiędzy młotem a kowadłem, jeśli chodzi o biznes. W ostatnich miesiącach firma nie radziła sobie zbyt gorąco. Po zgłoszeniu, że firma zmniejszyła o 30 stanowisk – 10% swoich pracowników – okazało się, że firma ma problemy z gruntami o podwyższonym ryzyku. Mówiąc dokładniej, zamiast szukać 250 milionów dolarów zewnętrznego finansowania, Circle obniżył swój cel do 150 milionów dolarów.

Zakłada się, że podstawowa działalność firmy Circle, czyli biurko dostępne bez recepty (OTC), podlegała rzekomo mniejszym marżom i większej liczbie konkurentów.

Co ważniejsze, Circle jest jednak przedmiotem kontroli regulacyjnej. W zeszłym miesiącu firma wycofała Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), Decred (DCR), Gamecredits (GAME), Neo’s GAS, Lisk (LSK), NXT, OMNI i Augur’s REP dla swoich klientów w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie w obawie, że organy nadzoru finansowego mogłyby uznać te aktywa za papiery wartościowe. Ta niedawna redukcja balansu, choć niezbyt poważna w ogólnym planie, może postawić firmę pod dalszą kontrolą podmiotów rządowych.

Nie pierwszy ani ostatni raz

Należy zauważyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy giełda wspierająca marże musiała „uspołecznić stratę”, dając saldom użytkowników ładną fryzurę. W zeszłym roku, kiedy rynek kryptowalut nadal spadał, OKEx zlikwidował długą pozycję 416,9 mln USD na swoim kontrakcie Bitcoin.

Podczas gdy likwidacja została wywołana przez zautomatyzowany system tworzenia OKEx, poniesiona strata była zbyt duża, aby znieść, w wyniku czego firma niezależnie zapłaciła 18,5 miliona dolarów i zmusiła swoich użytkowników do uspołecznienia straty w wysokości 8,8 miliona dolarów.

Widząc częstotliwość tych upadków, które są produktem ubocznym stanu marży kryptowalutowej, jest mało prawdopodobne, aby takie przypadki w najbliższym czasie zniknęły.

Oto lekcja: jeśli monet nie ma w portfelu, nie możesz ich zatrzymać.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map