Uruchomienie platformy Crypto na Facebooku może w tym miesiącu wypchnąć Bitcoin ponad 10 000 USD

Facebook

W ciągu ostatniego tygodnia Bitcoin (BTC) zaczął wreszcie słabnąć. Po tygodniach nieustannej zwyżkowej akcji cenowej, w wyniku której kryptowaluty zyskały 100% w ciągu dwóch miesięcy, kupujący zaczęli ustępować.

W rezultacie BTC spadł do 7650 USD – około 20% mniej niż w swoim lokalnym szczycie, czyli 9100 USD. Mimo to wielu analityków nadal jest przytłaczająco upartych, zwracając uwagę na fakt, że silny rozwój fundamentalny powinien napędzać popyt na kryptowaluty.

Facebook

Jak Facebook może podnieść poziom Bitcoinów

W ciągu ostatnich 24 godzin Bitcoin stracił około 3%. Chociaż niektórzy mówią, że jest to niedźwiedzi znak, pozostają optymiści. W ostatni artykuł Forbesa, Naeem Aslam z Think Markets U.K. podwoił swoje prognozy, że BTC może wkrótce wzrosnąć powyżej 10000 $.

Aslam, który kiedyś wezwał Bitcoina, aby ostatecznie osiągnąć wycenę w setkach tysięcy dolarów, wyjaśnił, że czerwiec był historycznie dobrym miesiącem dla kryptowaluty.

Powołując się na zebrane przez siebie dane, analityk zauważył, że pięcioletni, utrzymujący się wysoki wzrost BTC w czerwcu wynosi 25,98%, co oznacza, że ​​„cena Bitcoina może wzrosnąć do 10712 USD”.

To wszystko dobrze i dobrze, ale co będzie napędzać popyt? Według Aslam zbliżająca się premiera cyfrowego zasobu Facebooka będzie. Dla tych, którzy nie są tego świadomi, oczekuje się, że media społecznościowe opublikują białą księgę dotyczącą kryptowaluty, nazwaną „Globalcoin” lub „Libra”, 18 czerwca..

Chociaż faktyczne uruchomienie aktywa ma nastąpić dopiero pod koniec 2019 r. Lub na początku 2020 r., Wielu jest przekonanych, że sam ten ruch pozwoli zweryfikować Bitcoin i aktywa cyfrowe na scenie globalnej. Oczekuje się, że Globalcoin będzie stablecoinem wspieranym przez szereg walut fiducjarnych, które mogą być używane w ekosystemie Facebooka jako cyfrowe medium wymiany. Aslam pisze, że biała księga będzie „katalizatorem” wzrostu ceny Bitcoina.

Nie jest jedynym, który tak myśli. Analityk i komentator branżowy Luke Martin niedawno wyjaśnił, że przez większą część historii kryptowalut, uczestnicy tej branży zaczynali od Bitcoina. Bitcoin jest oczywiście „największą, najbardziej znaną, pierwszą zdecentralizowaną kryptowalutą”, która działa jak rampa do każdego innego ekosystemu kryptowalut.

Jednak mając Facebooka na czele, Martin sugeruje, że Globalcoin może uzurpować sobie status Bitcoina jako kryptowaluty onramp. Nie jest to postulat, ponieważ oczekuje się, że Globalcoin będzie można łatwo kupić / zdobyć za pośrednictwem fizycznych bankomatów, regulowanych giełd i rzekomo systemu nagród dla użytkowników Facebooka. Stamtąd użytkownicy Globalcoin zostaną wypuszczeni w szerszą przestrzeń kryptowalut.

Nowi uczestnicy kryptowalut zaczynają od Bitcoin.

Największa, najbardziej znana, pierwsza zdecentralizowana kryptowaluta jest platformą dla prawie wszystkich innych kryptowalut.

Globalcoin (@Facebook coin) może to zmienić, przyciągając więcej nowych uczestników do Bitcoin niż jakakolwiek inna moneta w historii.

– Luke Martin (@VentureCoinist) 6 czerwca 2019 r

Jak wyglądają liczby? Możesz zapytać. Cóż, według Ari Paula z BlockTower Capital, nawet ostrożne oszacowanie wpływu Facebooka na przestrzeń kryptowalut już wygląda niesamowicie.

Na Twitterze wątek opublikowany na początku tego roku, Paul wyjaśnił, że gdyby 300 milionów z dwóch miliardów użytkowników Facebooka przyjęło kryptowalutę korporacyjną, 10% z tych 300 milionów mogłoby „natknąć się” na Bitcoin.

To „podwoi liczbę użytkowników Bitcoin, zwiększając tempo adopcji, efekty sieciowe i wartość sieci”. Żadnej ceny docelowej nie można ekstrapolować z tych liczb, ale taki napływ prawdopodobnie spowodowałby największy napływ presji zakupowej, jaki kiedykolwiek widziano w tej przestrzeni.

Znaczenie 10.000 dolarów

Wróćmy więc do celu 10 000 dolarów. Jak informował wcześniej Blockonomi, Tom Lee z Fundstrat Global Advisors uważa, że ​​gdy BTC osiągnie pięć cyfr, na rynku kryptowalut rozpęta się piekło.

Jak napisał Lee na Twitterze na początku tego miesiąca, „[10 000 $] zobaczy FOMO od tych, którzy chełpili się 90-procentową awarią BTC… i tych, którzy widzieli śmierć Bitcoina na zawsze”.

W niedawnym podcastu z dyrektorem finansowym Binance posunął się nawet do stwierdzenia, że ​​po przekroczeniu wyżej wymienionego poziomu BTC będzie mogło strzelić do 20 000 i 40 000 $ w ciągu kilku miesięcy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map