Villa Rothschild

Współtwórca Ethereum, Vitalik Buterin, był aktywnie zaangażowany w dyskusję dotyczącą plotek, że niesławna rodzina bankowa Rothschildów angażuje się w kryptowalutę, a może nawet tworzy lub wspiera taką, która rzekomo nazywa się „IMMO”. W związku z tym Buterin wydawał się lekceważący i wątpił w zdolność Rothschildów do wpływania na kryptowaluty. Wyjaśnił również swoje obecne stanowisko w sprawie prywatności w Internecie i dlaczego uważa, że ​​ma to teraz ogromne znaczenie.

Kryptowaluta i Rothschildowie

Dla tych, którzy nie wiedzą, Rothschildowie są dobrze znaną i bardzo skrytą rodziną, która może być jedną z najbogatszych dzisiaj rodzin na ziemi. Obecnie niewiele wiadomo o tej tajnej grupie, ale jej inwestycje były powiązane z większością największych banków na świecie, w tym Goldman Sachs i ING, żeby wymienić tylko dwa. Rodzina zaczęła angażować się w globalne finanse w połowie XVIII wieku.

Wall Street & amp; Bitcoin

Analiza relacji miłości i nienawiści Wall Street z Bitcoinem

Konspiracje dotyczące Rothschildów cofnij się o wieki i dołącz sugestie, że rodzina celowo wywołuje wojny, a następnie czerpie zyski z rządów zaciągających ogromne pożyczki w celu sfinansowania bitew. Większość z tych oskarżeń to nic innego jak teorie spiskowe i plotki, a dziś nie ma twardych dowodów, które potwierdzałyby lub nawet sugerowałyby, że są one prawdziwe.

Rothschildowie

Lord Rothschild jest prezesem RIT Capital Partners i J Rothschild Capital Management, Image from Czasy

W temacie plotek i spisków a raport wyszedł Niedawno sugerowało to, że Rotszyldowie angażują się obecnie w kryptowalutę i mogą rozpocząć własny projekt. Niektóre plotki sugerują, że celem projektu jest stworzenie nowej stabilnej monety, która będzie działać jako prywatny system przelewów między bankami.

Ponownie, nie ma konkretnych dowodów na to, że to prawda. Jednak sam pomysł wystarczył, aby Vitalik Buterin zainteresował się dyskusją. W odpowiedzi na to, jaki wpływ miałoby przyłączenie się Rothschildów do kryptowaluty, Powiedział Buterin:

Czy „Rothschildowie” są w ogóle wystarczająco skoordynowani, aby w dzisiejszych czasach warto było o nie troszczyć się jako grupa? Przeczytałem o nich artykuł w Wikipedii kilka dni temu i obecnie wydają się być po prostu kilkuset lub tysiącami ludzi urodzonych na różnych wyższych stanowiskach w starym stylu..

Najwyraźniej Buterin nie jest szczególnie zaniepokojony ani pod wrażeniem możliwego zaangażowania grupy w kryptosferze. Następnie kontynuował:

Jeśli ludzie z wyższych sfer starszego pokolenia chcą tworzyć własne waluty, śmiało, dajcie im więcej władzy; do zobaczenia na umiarkowanie wolnym rynku.

Ewoluujące stanowisko Buterina w sprawie prywatności

Vitalik Buterin

W dalszej części dyskusji na Reddicie poruszono kwestię technologii prywatności i masowego nadzoru.

Użytkownik padpad zapytał:

„Jaka jest twoja szczera opinia na temat masowej inwigilacji? Czasami wydaje mi się, że technologie związane z blockchain mogą potencjalnie być ostatnią nadzieją ludzkości na zrównoważenie władzy między państwem a jego mieszkańcami ”.

W tym celu Buterin przedstawił swoją opinię na ten temat, zwracając szczególną uwagę, że jego przemyślenia na temat znaczenia prywatności ewoluowały w ciągu ostatnich kilku lat. W szczególności jego wiara w znaczenie prywatności znacznie wzrosła i teraz uważa się za zagorzałego zwolennika prywatności.

Co zmieniło jego zdanie? Według Buterina, lektura prac autora Robina Hansona i innych na temat sygnalizacji oraz tego, jak „postrzega prywatność jako sposób na uniknięcie zgłaszania obaw obejmujących całą naszą działalność”.

Rozważa również „głębsze zrozumienie sposobów, w jakie można sprawiać, że życie innych ludzi jest do niczego”, a także jego pomysł, że ludzie „nie zawsze są cnotliwi, a presja społeczna jako mechanizm wpływania na ludzkie zachowanie nie zawsze prowadzą do wyników, które akceptuję ”.

Nie bój się Rotszyldów?

Villa Rothschild, Francja. Obraz z Pixabay

Chociaż może to być interesujący eksperyment myślowy do rozważenia, czy dobrze znana rodzina starych pieniędzy, taka jak Rothschildowie, angażująca się w kryptowalutę miałaby poważną różnicę, czy nie, musimy pamiętać, że jak dotąd informacje te pochodzą głównie z niezweryfikowane źródła.

Co więcej, sami Rotszyldowie, a nawet żaden członek rodziny, nie złożyli żadnego konkretnego oświadczenia ani informacji prasowej, które szczegółowo opisywałyby choćby stopień zainteresowania kryptowalutą, a tym bardziej plany stworzenia własnej. Ciekawe będzie, czy te plotki okażą się prawdą, jak wyglądałaby kryptowaluta wspierana przez Rothschilda i do czego byłaby używana.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me