Wenezuela

Obecny kryzys społeczno-gospodarczy w Wenezueli osiągnął historyczne proporcje, w niemałej części z powodu niedawnego niewłaściwego zarządzania i nadużyć popełnianych przez panujący rząd tego kraju pod przewodnictwem prezydenta Nicolása Maduro.

Teraz administracja Maduro – która znajduje się pod presją ekonomiczną i dyplomatyczną z powodu międzynarodowych sankcji związanych z trwającym kryzysem – może być na skraju przejścia na bitcoin (BTC) i eter (ETH), dwa najpopularniejsze aktywa kryptoekonomii, w celu wzmocnienia jego malejące rezerwy walutowe.

Wenezuela

Gdyby rzeczywiście nastąpił, byłby to kolejny bezprecedensowy krok naprzód wywołany kryzysem w Wenezueli, więc nie miejmy w tej sprawie złudzeń. Coraz bardziej żywiołowy prezydent Maduro posunie się naprzód z pomysłem tylko wtedy, gdy dojdzie do wniosku, że wzmocni on jego reżim, i może to zrobić – nawet jeśli impuls, który przynosi zwrot, jest tylko tymczasowy.

Co wiemy na razie

Słowo do rozważań Maduro pochodzi z raportu Bloomberga z 26 września, w którym garstka źródeł zbliżonych do sprawy twierdzi, że pracownicy banku centralnego Wenezueli badali, w jaki sposób instytucja mogłaby liczyć bitcoiny i eter w swoich rezerwach zagranicznych.

Takie rezerwy, które zazwyczaj są gotówką lub innymi aktywami, są wykorzystywane przez banki centralne do równoważenia płatności narodu. Obecne rezerwy walutowe Wenezueli kształtują się obecnie poniżej 8 miliardów dolarów, co jest poziomem niespotykanym od lat 80.

Rozważanie BTC i ETH idzie po piętach państwowego koncernu naftowego i gazowego Petroleos de Venezuela SA (PDVSA), prosząc krajowy bank centralny o zbadanie możliwości ich wykorzystania.

Według źródeł, z którymi rozmawiał Bloomberg, firma jest zainteresowana płaceniem swoim dostawcom kryptowalutami po tym, jak została prawie całkowicie odcięta od banków głównego nurtu, a tym samym z głównych przepływów pieniężnych. Obecnie nie wiadomo, w jaki sposób firma energetyczna weszła w posiadanie zgłoszonych zasobów kryptowalut ani jak duże są te zasoby.

Na żądanie PDVSA bank centralny kraju rozpoczął już testowanie, jak może działać użycie bitcoina i eteru w jego rezerwach międzynarodowych.

To byłaby historia, ale za cenę

Gdyby stabilna światowa potęga, taka jak Niemcy czy Japonia, była jedną z pierwszych, które wprowadziły bitcoin i eter do swoich rezerw walutowych, zwolennicy kryptowalut świętowaliby to miesiącami.

Rzeczywistość, że Wenezuela może być pierwszą, która to zrobi, jest godna uwagi w tym sensie, że może to przewidywać, że więcej krajów – może nawet tych, które nie są napędzane kryzysem – może w końcu dojść do wykorzystania kryptowalut w swoich rezerwach. Ale obecny rząd Wenezueli zrobiłby to tylko w odpowiedzi na wewnętrzną katastrofę, która już spowodowała ogromne cierpienia i wiele istnień ludzkich.

Pomyśl, że bardziej prawdopodobne było, że nieuczciwy naród objęty sankcjami jako pierwszy przyjmie kryptowalutę jako rezerwę. Potrzeba o wiele więcej, aby narody zaufały systemowi, ponieważ jest to krok od tego, co wiedzą.

– Maya Zehavi – DePi &# 127829; (@mayazi) 26 września 2019 r

Ale Wenezuela jest obecnie w tłumie tyrańskiego reżimu, a ten reżim może skończyć się zwróceniem ku bitcoinowi i eterowi, głównie dlatego, że są to obecnie dwa najpopularniejsze projekty blockchain. Oferują nowy rodzaj infrastruktury publicznej, która jest neutralna i może być używana przez każdego, co stanowi naturalne rozszerzenie Internetu.

W tym sensie systemy te są zarówno dla słabych, jak i potężnych, podobnie jak dziś używane są waluty fiducjarne wszystkich pasków..

Jeśli możesz zablokować dyktatorowi używanie bitcoinów, możesz zablokować uchodźcę.

Bitcoin jest dla każdego. Nie jest wymagane pozwolenie.

– Matt Odell (@matt_odell) 26 września 2019 r

Zasoby Wenezueli prawdopodobnie ulegną korupcji

Osoby z doświadczeniem na własnej skórze w Wenezueli powiedzą Ci, że rządowe zasoby kryptowalut tamtejsze pochodzą z korupcyjnej działalności wydobywczej, tj. Poprzez sprzęt przejęty od obywateli.

Jak Wenezuela stała się właścicielem Bitcoin lub Ethereum? Artykuł Bloomberga nie powiedział. Ale możesz zapytać każdego Wenezuelczyka: skorumpowani urzędnicy rządowi wydobyli krypto z przejętym i skradzionym sprzętem, teraz znajdują się z monetami, których nie mogą wymienić. 1/3

– ⚡&# 127462;&# 127479; Eduardo&# 127483;&# 127466; ⚡ (@Codiox) 26 września 2019 r

To wyjaśniałoby, dlaczego PDVSA ma wystarczającą liczbę BTC i ETH, aby poprosić o pozwolenie na rozpoczęcie ich używania z łaską rządu i w ramach jego kompetencji. Ale nie będziemy wiedzieć na pewno, dopóki analitycy nie wyśledzą rzeczywistych adresów firmy. Są tam teraz, po prostu czekając, aż zostaną znalezione.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me