WEF Blockchain

Niedawno Światowe Forum Ekonomiczne (WEF) wydany artykuł zatytułowany „Building Block (chain) s for a Better Planet”. Artykuł badawczy powstał we współpracy z PWC i Stanford Woods Institute for the Environment na Uniwersytecie Stanforda. Jest to przytłaczająco pozytywny kawałek dla blockchain i proponuje wiele obszarów, w których blockchain może mieć duże znaczenie.

WEF Blockchain

Według raportu,

„Rozwiązania przypadków użycia Blockchain, które są szczególnie istotne w aplikacjach środowiskowych, skupiają się wokół następujących przekrojowych tematów: umożliwienie przejściu na czystsze i wydajniejsze zdecentralizowane systemy; handel peer-to-peer zasobami lub zezwoleniami; przejrzystość i zarządzanie łańcuchem dostaw; nowe modele finansowania skutków środowiskowych; i realizacji wartości pozafinansowej i kapitału naturalnego. ”

Być może najciekawszym pomysłem zawartym w powyższym stwierdzeniu jest idea „wartości pozafinansowej”. Pod wieloma względami współczesna kultura skupiła się na zarabianiu pieniędzy, podczas gdy natura (wartość) pieniądza została prawie zapomniana.

Światowe Forum Ekonomiczne widzi obietnicę w Blockchain

Raport, choć napisany raczej sucho, porusza pewne kwestie środowiskowe, które rzadko pojawiają się w prasie. Blockchain ma zdolność zmniejszania nieefektywności, co może być również dużą korzyścią dla naszego globalnego ekosystemu.

W raporcie czytamy dalej, że: „Mimo że odnotowaliśmy bardzo pozytywny wzrost gospodarczy (realna produkcja wzrosła 20-krotnie, a 700 milionów ludzi przeszło do klasy średniej), stało się to kosztem naszego środowiska naturalnego; dążenie do wzrostu gospodarczego, a tym samym popytu, wywiera coraz większą presję na nasze środowisko ”, co jest słusznym argumentem.

Omijanie szumu

Wokół blockchain pojawiło się wiele szumu.

Słowo „blockchain” było niemal synonimem kryptowalut do niedawna, kiedy ludzie zaczęli dostrzegać możliwości technologii Distributed Ledger Technology (DLT). Raport WEF wydaje się gasić dym i lustra, w które wielu jest uwikłanych, i kieruje się do podstawowego potencjału, jaki blockchain wnosi do wielu obszarów handlu.

WEF wymienił sektor energetyczny i usługi użyteczności publicznej jako świetne miejsce dla zastosowań blockchain. Spośród setek ICO, które pojawiły się na rynku w zeszłym roku, mniej niż 1% z nich dotyczyło energii lub mediów. Raport WEF zidentyfikował 65 przypadków użycia blockchain, a wiele z nich przypada na sektor energetyczny.

4 główne obszary, w których Blockchain może mieć znaczenie

WEF zidentyfikował 8 obszarów, w których blockchain może stać się wyróżniającą się technologią. Oto cztery z nich, z których wszystkie mogą doprowadzić do powstania nowych firm, które stworzą prawdziwą wartość społeczną dla wszystkich zaangażowanych.

JEDEN przezroczysty łańcuch dostaw

WEF może trochę spóźnić się na imprezę blockchain w sektorze logistycznym. Uważają, że blockchain zapoczątkowuje nową erę w funkcjonowaniu globalnych łańcuchów dostaw, co jest zgodne z platformami, które firmy takie jak IBM wdrażają teraz w prawdziwym świecie..

Zarządzanie łańcuchem dostaw Blockchain

Przeczytaj: Blockchain & Zarządzanie łańcuchem dostaw

DWA Zrównoważone i zdecentralizowane zarządzanie zasobami

Scentralizowany model dystrybucji zasobów był najlepszym, co mogliśmy zrobić. W świecie, w którym węgiel lub gaz ziemny stanowiły kręgosłup sieci elektrycznej, scentralizowana dystrybucja przez wyrafinowane podmioty prawdopodobnie była najlepszym rozwiązaniem. Teraz, gdy nietradycyjne systemy zasilania są opłacalne, prawdopodobnie nadszedł czas, aby wprowadzić pewne zmiany w sposobie alokacji energii.

TRZY Nowe formy finansowania i inwestowania

System finansowy od dawna oczekuje na gruntowny przegląd. Blockchain jest pozornie dostosowany do potrzeb mikrofinansowania i mikropożyczek, co może zmienić sposób, w jaki ludzie wszędzie uzyskują dostęp do kapitału. Zamiast dostawców zielonej energii konkurujących o pożyczki po dominujących stawkach rynkowych, blockchain mógłby pozwolić ludziom na udzielanie pożyczek na korzystnych warunkach firmom, które chcą wspierać.

CZTERY Blockchain umożliwia ożywioną gospodarkę o obiegu zamkniętym

Zgadnij co?

Kupując produkt sprzedawany w plastikowym pojemniku, nie płacisz realistycznej kwoty. Istnieje wiele powodów takiego stanu rzeczy, ale jednym z nich są ogromne ulgi podatkowe, które otrzymują firmy naftowe.

Istnieje niewielka zachęta do recyklingu większości produktów z tworzyw sztucznych, dlatego pośrodku Oceanu Spokojnego unosi się ogromna ilość plastiku. Technologia Blockchain jest już wykorzystywana przez IBM, aby zachęcić do zbierania śmieci z Pacyfiku, a istnieje wiele innych obszarów, w których ta sama technologia mogłaby pomóc.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me