Wired Op-Ed Bruce’a Schneiera uderza w Blockchain, ale dlaczego?

Przewodowy

Bruce Schneier to mądry facet. Ma powiązania z Harvard University, pracuje dla IBM (przez IBM Resilient), jest autorem wielu książek, a także został niedawno opublikowany przez Wired na temat blockchain.

Plik op-ed napisał był bardzo krytyczny wobec blockchain i kwestionował jego użyteczność.

Jednym z pomysłów, z których często korzystał artykuł Schneiera, było zaufanie. Postanowił złożyć oświadczenia typu:

„… Kiedy analizujesz zarówno łańcuch bloków, jak i zaufanie, szybko zdajesz sobie sprawę, że jest o wiele więcej szumu niż wartości. Rozwiązania Blockchain są często znacznie gorsze niż to, co zastępują ”.

Przewodowy

Aby być uczciwym wobec autora, próbował ograniczyć swoją krytykę do „publicznych blockchainów”, które definiuje na początku swojego artykułu. Jego definicja „publicznego łańcucha bloków” miałaby zastosowanie do łańcucha bloków, takiego jak Bitcoin lub Ethereum, ale nie do platformy takiej jak IBM Food Trust.

Lepiej nie s% # @ gdzie jesz, jak przypuszczam.

Bruce Schneier ma ciekawy światopogląd

Oto słowo Bruce’a na temat zaufania: „Zaufanie jest niezbędne dla społeczeństwa. Jako gatunek, ludzie są zaprogramowani, aby ufać sobie nawzajem. Społeczeństwo nie może funkcjonować bez zaufania, a fakt, że w większości nawet o tym nie myślimy, jest miarą tego, jak dobrze działa zaufanie ”.

Bruce Schneier

Bruce Schneier, zdjęcie z IT Pro dzisiaj

On ma rację. Definicja zaufania, którą zapewnia Bruce, jest prawdopodobnie powodem, dla którego nie widzi, dlaczego publiczne łańcuchy bloków są czymś więcej niż tylko środkiem spekulacji. Poziom zaufania osób poniżej 30. roku życia do instytucji publicznych i dużych korporacji jest niski.

Młodsi dorośli są na tyle inteligentni, by dostrzec, że istnieje niewielka, jeśli w ogóle, odpowiedzialność za ewidentnie skorumpowanych prezesów, bankierów i przywódców politycznych. Widzieli swoich rodziców i dziadków wypatroszonych przez system, który stawia zyski ponad ludźmi, i nie są zainteresowani popełnieniem tego samego błędu.

Definicja zaufania Bruce’a wydaje się pomijać ogólną sytuację społeczno-ekonomiczną, ale nie powinno to być zaskoczeniem. Jest łatwy w 9,9%, ma powiązania z największymi firmami na świecie, szkołami Ivy League, a także z Google, z którymi współpracuje Nowa Ameryka.

Zaufanie społeczne zawodzi na całym świecie

W 2005 Roger Lowenstein napisał, że:

„Amerykański system emerytalny był laboratoryjną demonstracją pokusy nadużycia, w której ubezpieczenie może doprowadzić do bankructwa systemu, który miał uratować. Biorąc pod uwagę, że obietnice emerytalne nie są należne od lat, nie jest zaskakujące, że dyrektorzy korporacji i ustawodawcy stanowi stwierdzili, że łatwiej jest spłacać związkom świadczenia jutro, a nie płacą dzisiaj ”

w New York Times (NYT).

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak ludzie tracili emerytury w USA i jak może wyglądać następny rozdział tej tragedii, po prostu Kliknij tutaj.

Plik sytuacja dzisiaj wygląda tragicznie, z wieloma Stany USA walczą z ich sytuacją finansową. W globalnym systemie bankowym sytuacja jest jeszcze gorsza. Pojedynczy kartel pieniężny (FED-BoE-ECB USA) kontroluje cały światowy system finansowy, poza Chinami, Rosją i być może niektórymi większymi gospodarkami, które mają bezpośrednie kontakty z Chinami i Rosją.

Irańskie banki są na skraju ponownej monetyzacji złota za pomocą cyfrowego tokena, więc mogą handlować z krajami, które nie dbają o to, co Waszyngton DC ma do powiedzenia na temat ich prawa do istnienia. Blockchain, a szczególnie publiczne, są symptomem ogromnych problemów społecznych, które nigdzie nie idą.

Bitcoin nigdy nie twierdził, że jest doskonały

Blockchain to nowa technologia. Nie jest idealne, a dotyczy to podwójnie publicznych łańcuchów bloków, które zostały opracowane przez entuzjastów.

Stwierdzenia takie jak: „Szczerze mówiąc, kryptowaluty są bezużyteczne. Są używane tylko przez spekulantów szukających szybkiego bogactwa, ludzi, którzy nie lubią walut wspieranych przez rząd i przestępców, którzy chcą wymiany pieniędzy na czarnym rynku ”, pokazują tylko globalnie pozbawieni praw wyborczych, jak bardzo gardzą górnymi 10% ludność USA ma dla nich idee, które teoretycznie mogłyby posłużyć do wyrównania szans gospodarczych.

Ludzie, którzy są zdesperowani, uciskani i mają do czynienia ze strukturami władzy opartymi na wyzysku, robią wszystko, co w ich mocy, aby przetrwać. Prawdopodobnie dlatego kryptowaluty znajdują dom w miejscach takich jak Wenezuela, gdzie rząd całkowicie nie pozwolił na funkcjonalną gospodarkę.

W tym sensie Bitcoin i inne kryptowaluty odniosły duży sukces. Wykorzystanie kryptowalut w zepsutych krajach może służyć jako model dla populacji innych krajów, gdy ich klasa technokratyczna całkowicie zawodzi w utrzymaniu porządku społecznego.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map