Włoska poczta dołącza do społeczności Hyperledger: nowy kod zwiększa potencjał

Co to jest Hyperledger

Włoska poczta lub Poste Italiane znajduje się na liście ostatnie dodatki do społeczności Hyperledger. Inni, którzy wskoczyli na pokład, to między innymi Myndshft, Omnigate, BTS Digital LLP, Exactpro Systems Limited, Jitsuin, Lares Blockchain. Poste Italiane uważa, że ​​blockchain to technologia o dużym potencjale i nie chcą przegapić.

Co to jest Hyperledger

Przeczytaj: Co to jest Hyperledger?

Powiedział to dyrektor ds. Informacji Poste Italiane, Mirko Mischiatti,

„Poste Italiane chce aktywnie uczestniczyć w tej nowej i ekscytującej społeczności, zostając członkiem Hyperledger, aby kontynuować swoją drogę do innowacji i modernizacji branży finansowej, logistycznej i ubezpieczeniowej. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z innymi członkami i dołożenie wszelkich starań, aby przyczynić się do ulepszenia technologii blockchain ”.

Nie ma wątpliwości, że Hyperledger jest jednym z najbardziej udanych blockchainów, jeśli chodzi o przyjęcie go przez uznane branże. IBM odniósł duży sukces w sprzedaży wariantu Hyperledgera swoim klientom, a także był używany do uruchamiania innych platform w globalnej branży logistycznej.

Poczta włoska dołącza do Poczty Szwajcarskiej w objęcia Blockchain

Pod koniec ubiegłego roku Swiss Post ogłosił, że zdecydował się współpracować ze Swisscom nad opracowaniem prywatnego łańcucha bloków korzystającego z Hyperledgera.

– skomentował Swiss Post że „w przeciwieństwie do„ publicznych łańcuchów bloków ”(które wykorzystują dowód pracy), ta prywatna infrastruktura łańcucha bloków wymaga znacznie mniej energii, ponieważ mogą z niej korzystać tylko zidentyfikowani użytkownicy, którzy są związani umową z dostawcami aplikacji. Umożliwia to wydajniejsze procedury zawierania umów, a także znacznie wyższe bezpieczeństwo i wydajność ”.

Poczta szwajcarska poinformowała, że ​​planuje wykorzystać blockchain do stworzenia platformy, która połączy agencje publiczne. Firma wybrała Hyperledger ze względu na jej zdolność do zapewnienia „prostej, bezpiecznej i trwałej” platformy. Zespół planuje stworzyć platformę, która osiągnie poziom bezpieczeństwa, który byłby potrzebny bankom, ale nie planuje udostępniać informacji w swoim łańcuchu bloków poza Szwajcarią.

Hyperledger potrafi dużo

Brian Behlendorf, dyrektor wykonawczy Hyperledger skomentował, że „Rok 2018 zakończyliśmy udanym i ekscytującym globalnym forum Hyperledger… To pierwsze światowe spotkanie społeczności Hyperledger podkreśliło rosnące tempo rozwoju i wdrażania technologii blockchain w ogóle oraz naszych narzędzi i technologii. w szczególności. Widzimy więcej oznak tego przyspieszającego tempa dojrzewania i adopcji tutaj na początku 2019 roku ”, po ogłoszeniu, że 12 nowych organizacji dołączyło do społeczności Hyperledger.

Hyperledger ogłosił również nową platformę o nazwie „Hyperledger Grid”, która jest stworzona specjalnie do wysyłki, śledzenia i logistyki. Hyperledger Grid wciąż znajduje się we wczesnej fazie, ale może pomóc firmom, które chcą lepszych rozwiązań śledzenia łańcucha dostaw.

Hyperledger został zatrudniony w nowym IBM Food Trust, którego Walmart planuje używać do śledzenia żywności w tym roku. Istnieje wiele obszarów, w których blockchain mógłby pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa elementów wrażliwych na temperaturę lub mogących podlegać zanieczyszczeniu.

Bezpieczny w transporcie

Jeśli chodzi o ustalenie warunków, na jakie narażona była przesyłka łatwo psujących się towarów, mogą wystąpić pewne trudności. Firmy spedycyjne mogą mieć dostęp do danych, które są zbierane z urządzeń monitorujących zainstalowanych w chłodniach kontenerów transportowych, ale firmy kupujące towary rzadko to robią.

Rekordy oparte na blockchain mogą to wszystko zmienić, jeśli zostaną połączone z systemami monitorowania w czasie rzeczywistym, które mają dostęp do globalnych sieci telekomunikacyjnych.

Dzięki temu każdy w łańcuchu dostaw może uzyskać dostęp do rejestru wysyłek kupowanych towarów. Technologia jest jeszcze za kilka lat, ale przeprowadzono testy, które potwierdzają, że kompleksowe monitorowanie wysyłki wygląda zarówno na możliwe, jak i ekonomicznie wykonalne dzięki platformie blockchain.

Jedno pytanie, które pojawia się w całym tym rozwoju, brzmi: gdzie istnieje wspólna płaszczyzna między platformami?

Biorąc pod uwagę wysoce zintegrowany charakter globalnej gospodarki, dla wszystkich tych przewoźników rozsądne byłoby upewnienie się, że integracja danych między platformami nie jest trudna do osiągnięcia..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map