Wyjątkowe pożyczki DeFi do 100 milionów dolarów, gdy Crypto idzie zwyżkować

Maker Dai

Ponieważ wydaje się, że kryptoekonomia wkracza w kolejny hossy, niespłacony wolumen krypto-zabezpieczonych pożyczek zabezpieczonych czterema najpopularniejszymi projektami pożyczkowymi DeFi po raz pierwszy przekroczył granicę 100 milionów USD.

Te projekty – MakerDAO, Dharma, Compound i dYdX – to gry pożyczkowe w ekosystemie Ethereum zaprojektowane w specyficzny sposób, aby stworzyć automatyczne procesy pożyczek własnych.

Maker Dai

Maker udowodnił, że jest jak dotąd gigantem areny, ponieważ eter (ETH) o wartości ponad 432 milionów dolarów jest obecnie zablokowany w platformach CDP Maker lub zabezpieczonych pozycjach długu, aby zagwarantować użytkownikom pożyczki Dai stablecoin. Po spłaceniu CDP jego zabezpieczony eter zostaje odblokowany, a powiązane z pożyczką tokeny Dai są trwale spalone – dynamika, która ma na celu utrzymanie stawki Dai na poziomie 1 USD.

1 / Wygląda na to, że dzisiaj jest pierwszy dzień, w którym niespłacone pożyczki na open source #DeFi protokoły przekroczyły 100 mln USD (obecnie 100,3 mln USD). Pożyczki niespłacone @MakerDAO = 85,4 mln USD, @Dharma_HQ = 8,3 mln USD, @compoundfinance = 5,5 mln USD i @dydxprotocol (nie na zdjęciu) = 1,1 mln USD. Wykresy @LoanScan_io pic.twitter.com/37ov863SvQ

– Aplikacja Linen (@getLinenApp) 14 maja 2019 r

Według strony eksploratora pożyczek Ethereum LoanScan, niespłacone pożyczki udzielone przez Maker CDP wynoszą obecnie 85,4 mln USD. Na drugim i trzecim miejscu znajdują się Dharma i Compound, które obecnie udzielają pożyczek odpowiednio 8,3 miliona dolarów i 5,5 miliona dolarów. Nie pokazane na LoanScan to 1,1 miliona dolarów wkładu platformy dYdX.

Warto zauważyć, że 100 milionów dolarów kamienia milowego w niespłaconej pożyczce DeFi zbiegło się z całkowitą kwotą wartości zablokowaną w projektach DeFi – np. Bitcoin w Lightning Network lub ether w Maker CDP – również po raz pierwszy przekraczając próg 500 milionów dolarów.

500 MILIONÓW DOLARÓW W DEFI!!! pic.twitter.com/JbMohVMQtX

– Scott Lewis DEX.AG &# 127806; (@scott_lew_is) 14 maja 2019 r

Nic dziwnego, że dobrodziejstwo DeFi nadchodzi, ponieważ rynki kryptowalut ponownie stały się bycze, a cena bitcoina wzrosła do 8000 USD, a cena eteru wzrosła w naturze do 220 USD. Aktywność jest wszechobecna, że ​​tak powiem.

Co więcej, więcej użytkowników wykorzystuje platformy pożyczkowe DeFi na „długich” rynkach, wykorzystując swoje pożyczki do kupowania większej ilości kryptowalut – dynamika, która przyczyniła się do najnowszego trendu wzrostowego kryptoekonomii, nawet jeśli tylko częściowo.

Na razie wielkie pytania dotyczą tego, czy 1) Maker może utrzymać dominację w zakresie pożyczek kryptograficznych i 2) czy obecna hossa na rynku może trwać i odpowiednio pozyskać nową falę stałych użytkowników projektów DeFi.

Producent stara się utrzymać swoją pozycję

Opłata za stabilność Dai (DSF), stopa procentowa pobierana od właścicieli CDP za ich pożyczki Dai, wzrosła o prawie 20 procent, ponieważ posiadacze tokenów MKR wielokrotnie głosowali za podniesieniem stopy od początku roku.

Dlaczego? To był skoordynowany wysiłek, aby przywrócić Dai do jego 1 USD peg, ponieważ cena stablecoina spadła poniżej tej ceny w ostatnich tygodniach. Chodzi o to, że wyższe oprocentowanie spowoduje, że więcej właścicieli CDP zamknie swoje pozycje, spalając w ten sposób Dai w celu przywrócenia tokena do 1 USD.

Dobrą wiadomością jest to, że w ostatnich dniach cena Dai znacznie zbliżyła się do jego kołka, chociaż szybka wędrówka DSF była raczej uciążliwa dla użytkowników, którzy nie używali swoich CDP do długich kryptowalut, ale raczej do regularnych zakupów.

Przy stopie procentowej Dai na poziomie 19,5 procent byłoby bardziej przystępne – a przynajmniej bardziej przewidywalne – gdyby użytkownicy zamiast tego używali kart kredytowych. Rzeczywiście, kurs Dai jest zaprojektowany tak, aby zmieniał się zgodnie ze zmieniającymi się okolicznościami, ale w związku z niedawnymi rozmowami w USA o nielegalności stóp procentowych powyżej 15 procent, społeczność Maker znajduje się teraz w interesującej szarej strefie.

Mówiąc o znaleziskach, na początku tego miesiąca MakerDAO Foundation ujawniła, że ​​oprogramowanie umów do głosowania Maker zawierało krytyczny błąd, który mógł doprowadzić do trwałej utraty środków użytkowników. Od tego czasu projekt miał zaktualizowaną wersję umowy poddaną audytowi w celu usunięcia usterki.

Na horyzoncie, społeczność Maker ma rychłe uruchomienie wielostronnego systemu Dai (MCD), na który czeka. MCD pozwoli użytkownikom na obstawianie aktywów poza eterem w celu zaciągania pożyczek Dai.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map