Zaloguj się do Coinbase Works, aby poszerzyć wykorzystanie kryptowalut

Zaloguj się przez Coinbase

Gdy Emilie Choi dołączył do Coinbase, wyższego poziomu M&W firmie było prawie pewne. Spędziła ostatnie kilka lat na strategicznych przejęciach dla Linked-in, a teraz wygląda na to, że pomaga Coinbase zrobić to samo. Coinbase właśnie odebrał pięcioosobowa firma o nazwie Distributed Systems, ale ich powstająca platforma „Login” może być główną siłą w sektorze płatności online.

Zaloguj się przez Coinbase

Zespół ds. Systemów rozproszonych, zdjęcie z TechCrunch

Distributed Systems rozmawiało z Facebookiem, Robinhoodem, Binance i Coinbase, zgodnie z ich CEO, Nikhilem Srinivasanem. Najwyraźniej Coinbase wygrał firmę, a teraz trzech głównych członków Distributed Systems będzie pracować nad nową platformą logowania Coinbase.

Szczegóły dotyczące logowania będą nadal pobieżne. Według TechCruch, Login będzie „platformą dla zdecentralizowanych programistów aplikacji, która znacznie ułatwi użytkownikom rejestrację i łączenie ich portfeli kryptograficznych”. To może być tylko wierzchołek góry lodowej, jak retorycznie zapytał TechCrunch Nikhil Srinivasan: „Jak możemy pozwolić, aby naprawdę bogate dane o tożsamości umożliwiały nową klasę aplikacji?”

Coinbase idzie na całość

Nietrudno zauważyć, że Coinbase stawia na znacznie większą obecność w przestrzeni online. Nikhil Srinivasan i współzałożyciel Distributed Systems Alex Kern najwyraźniej zamierzają utworzyć nowy „zdecentralizowany zespół ds. Tożsamości” i rozwinąć platformę logowania. Po przejęciu zespół ds. Systemów rozproszonych będzie miał dostęp do danych „Poznaj swojego klienta (KYC)”, które Coinbase ma na temat 20 milionów osób korzystających z jej istniejących usług.

Celem jest prawdopodobnie platforma płatności online wyższego poziomu, a także system, który można by zintegrować z istniejącą infrastrukturą bankową. Wiarygodne dane KYC to duża część procesu pokonywania barier regulacyjnych, które oddzieliły przestrzeń kryptograficzną od istniejącego systemu bankowego. Jeśli Coinbase opracuje platformę płatniczą, która może zastąpić coś takiego jak, och, powiedzmy, Visa, to ich firma może być w niesamowitej sytuacji w przyszłości.

KYC Nexus?

Stworzenie solidnych danych KYC ma fundamentalne znaczenie dla umożliwienia użytkownikom kryptowalut interakcji z istniejącą infrastrukturą finansową. Niestety, dane KYC są również jednymi z najcenniejszych danych osobowych. Niezależnie od tego, jaka platforma stanie się miejscem docelowym weryfikacji tożsamości online, z pewnością stanie się celem dla najlepszych hakerów na świecie.

Pranie brudnych pieniędzy Bitcoin

Przeczytaj: Bitcoin i pranie pieniędzy: kompletny przewodnik po światowych przepisach

Coinbase zmierzy się również z ostrą konkurencją ze strony firm, które są dużo, dużo większe od nich. David Marcus z Facebooka właśnie opuścił zarząd Coinbase i wyraźnie stwierdził, że jest tak, aby uniknąć konfliktu interesów. Wszystko to wskazuje na nadchodzący wyścig w celu stworzenia działającej platformy płatności online, która może być grą typu zwycięzca bierze wszystko.

Nawet po ostatniej serii skandali, które wiązały się ze sprzedażą bardzo wrażliwych danych użytkowników, Facebook jest nadal szeroko używany, dobrze finansowany i ma globalną rozpoznawalność. Mają również ugruntowaną usługę komunikatora, którą można łatwo zmodyfikować w celu dokonywania mikropłatności, chociaż ich zdolność do upewniania ludzi o tym, jak obchodzą się z prywatnymi danymi, wydaje się w tej chwili dość dużą wadą dla Facebooka.

Social Crypto może stać się globalne lub nie

Jedną rzeczą, która może się w tym wszystkim zagubić, jest fakt, że kryptowaluty takie jak Bitcoin były używane od lat jako środek wymiany. Wiele osób, które do tej pory korzystały z kryptowalut, zrobiło to specjalnie, ponieważ nie wymagają weryfikacji tożsamości ani nie angażują stron trzecich.

Aplikacja do przesyłania wiadomości, która działa jako pośrednik w transakcjach kryptograficznych, może pomóc w poszerzeniu zakresu wykorzystania kryptowalut, ale istnieje wiele innych opcji, które nie obejmują firm, które wyraźnie próbują urosnąć do głównych interesów handlowych.

Platforma, która Facebook mógłby się rozwijać może w końcu wyglądać jak Amazon Prime zmieszany z PayPal, ale to, czy przyciągnie to istniejących użytkowników kryptowalut, jest całkowicie nieznane. Podobnie wiele osób, które obecnie korzystają z platform takich jak Visa, prawdopodobnie nie zmieni swoich nawyków, ponieważ Coinbase i Facebook przelewają pieniądze na platformę, która mogłaby zastąpić istniejące systemy rozliczeniowe.

Jedną z największych atrakcji, jakie kryptowaluty oferowały do ​​tej pory, jest fakt, że duże korporacje i istniejący system bankowy nie brały udziału w ich działaniu. Platforma płatnicza, która została zaprojektowana do pracy w ramach ustalonego systemu finansowego i jest kontrolowana przez korporację taką jak Facebook, może nie mieć takiego poziomu atrakcyjności rynkowej, jak liczą jej twórcy.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map