Założyciel OKEx w policyjnym areszcie śledczym nad zarzutami oszustwa

Założyciel OKEx

Dyrektor generalny i założyciel chińskich giełd kryptowalut OKCoin i OKEx, Xu Mingxing jest zatrzymany przez policję w obliczu zarzutów oszustwa związane z tym, co opisuje jedno źródło jako „mało znaną walutę”. Mówi się, że Mingxing – znany również jako Star Xu – współpracuje z policją i nie jest aresztowany.

Założyciel OKEx

Następująca wiadomość została opublikowana na Twitterze we wczorajszych godzinach porannych:

„Sina News: Star Xu, założyciel OKCoin / OKEx, jest badany przez policję w Szanghaju. Według Lu Jun, funkcjonariusza lokalnej policji, Xu był podejrzany o oszustwa oskarżane przez inwestorów. Policja SH zaakceptowała sprawę ”.

Sina News: Star Xu, założyciel OKCoin / OKEX, jest badany przez policję w Szanghaju. Według Lu Jun, funkcjonariusza lokalnej policji, Xu był podejrzany o oszustwa oskarżane przez inwestorów. Policja SH przyjęła sprawę.

Źródło (w CN): https://t.co/Y6fIt8Sz49https://t.co/ItVfMZ8ZoD pic.twitter.com/Gquv9n7iKs

– cnLedger (@cnLedger) 11 września 2018 r

Jak dotąd jest bardzo mało informacji

Zarzuty pochodzą od inwestorów WFEECoin, którzy powiedzieć, że Xu jest głównym udziałowcem. Xu zaprzecza tym twierdzeniom, chociaż nie jest jasne, w jaki sposób, a nawet jakie potencjalne oszustwo mogło zostać popełnione. Funkcjonariusze w Szanghaju pierwotnie zgodzili się zająć tą sprawą, chociaż obecnie doniesienia mówią, że oszustwo mogło mieć miejsce w Pekinie. Tym samym sprawa jest tam przenoszona.

Źródło cnLedger na Twitterze wyjaśnia:

„Rzekome oszustwo nie zostało przeprowadzone w Szanghaju, ale w Pekinie. Dlatego dokumenty zostaną przekazane policji w Pekinie ”.

Czy Chiny mają sztuczkę w rękawie??

Zdjęcia z monitoringu pokazują, że Xu porusza się i pracuje z władzami. Ma maksymalnie 24 wstrzymania (najdłuższe władze mogą zatrzymać kogoś bez oficjalnego aresztowania go), który kończy się około 22:00 czasu lokalnego.

Ten ruch może być po prostu kolejnym krokiem w Chinach trwająca walka z kryptowalutą-oparte na działaniach i przedsięwzięciach. Niedawno kraj zakazał wszystkich pierwszych ofert monet (ICO) i giełd cyfrowych, a także zakaz wszelkich działań, które mogłyby być uznane za „promocyjne”. ICO zyskały duży rozgłos w świecie kryptowalut po tym, jak oszacowano, że fałszywe wysiłki w celu zebrania pieniędzy mogły odejść z prawie 500 milionami dolarów ciężko zarobionej gotówki inwestorów.

ICO to duże schronienie dla oszustw

Pozornie powstało wiele nowych przedsięwzięć rozpoczęły ICO w nadziei gromadzenie kapitału na rozpoczęcie działalności. W ten sposób ludzie inwestują w cyfrową monetę, której mogą użyć, aby uzyskać dostęp do usług i / lub produktów firmy. Jednak mniej więcej w połowie projektu firma pozornie znika i żadna operacja nigdy nie dochodzi do skutku. Nie jest w 100% jasne, czy tym firmom po prostu nie udało się zebrać funduszy potrzebnych do utrzymania się na rynku, czy też ich intencje były od samego początku złośliwe. Tak czy inaczej, wielu inwestorów tych ICO zostało zmuszonych do odejścia po ogromnych stratach finansowych.

Oszustwo może również wystąpić w znacznie bardziej tajemniczy sposób. Jeśli chodzi o kryptowaluty, większość użytkowników jest teraz wtajemniczonych w fakt, że praktycznie wszystko jest możliwe.

Jeśli chodzi o Crypto, niektórzy ludzie są podstępni

Niedawno profesor finansów Uniwersytetu Teksańskiego John Griffin odkrył, że cena bitcoina była manipulowana z rąk osób za zamkniętymi drzwiami, którzy używali Tether do podnoszenia ceny, gdy tylko spadała. Jeśli bitcoin spadł nawet o niewielki część, inwestorzy ci użyliby Tether – rzekomej stabilnej monety zabezpieczonej dolarem – do podwyższenia ceny i dalszego jej wspinania się po drabinie finansowej.

Ustalenia Griffina zostały później opublikowane w raporcie, a organizacje takie jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) rozpoczęły badanie zarzutów stojących za Tether, chociaż dyrektorzy twierdzą, że nie popełnili żadnego błędu, a waluta nigdy nie była używana do oszukańczych celów.

Damy więcej, gdy będziemy mieli więcej

Jak donosi cnLedger, wstępne dochodzenie w sprawie transakcji Xu w Szanghaju sugeruje, że ani przedsiębiorca, ani żadna z jego firm nie ma żadnych powiązań z oszustwami.

Blockonomi przekaże dalsze szczegóły dotyczące tej historii w miarę ich rozwoju.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map