Przewodnik Chainlink

Chainlink, zdecentralizowana gra pośrednicząca Oracle, zaprojektowana, aby pomóc inteligentnym kontraktom w interakcji z danymi w świecie rzeczywistym, pojawi się w sieci głównej Ethereum pod koniec maja.

To według dyrektora generalnego SmartContract, Siergieja Nazarowa, który nadzoruje i pomaga w tworzeniu sieci Chainlink. W ramach obchodów New York Blockchain Week Nazarov ogłosił we wtorek podczas konsensusu, że wyrocznie Chainlink będą gotowe do działania w Ethereum od 30 maja.

Przewodnik Chainlink

To odkrycie było przełomowym momentem, w którym powstały lata zarówno dla Nazarova, jak i SmartContract. Jest to również kamień milowy dla Ethereum, ponieważ uruchomienie Chainlink będzie największą i najbardziej renomowaną zdecentralizowaną usługą Oracle, która dotarła do tej pory w jego sieci.

Z radością ogłaszamy, że 30 maja zostanie uruchomiona sieć Chainlink Mainnet na Ethereum! #ogniwo łańcucha #smartcontract # Consensus2019 #mainnet pic.twitter.com/OvCgFlfAAy

– Chainlink – oficjalny kanał (@chainlink) 14 maja 2019 r

Podkreślając takie implikacje i gotowość Chainlink do pójścia naprzód, Nazarow powiedział w swoich uwagach do Konsensusu:

„Podstawową wartością tego, naszym zdaniem, jest to, że będziemy w stanie zapewnić zdecentralizowane wyrocznie dla istniejących dapsów w Ethereum i wielu, wielu dappów, których jeszcze nie ma w Ethereum. […] Zasadniczo uważamy, że doszliśmy do punktu, w którym mamy wystarczającą ilość gwarancji bezpieczeństwa, mamy wystarczającą liczbę dostawców danych, którzy chcą sprzedawać dane bezpośrednio na potrzeby umów ”.

Rzeczywiście, postęp w sieci mainnet następuje, gdy więcej start-upów i przedsiębiorstw opiera się na technologii Ethereum lub Ethereum niż kiedykolwiek wcześniej. W związku z tym Chainlink powinien mieć dobrą pozycję dzięki swojej przewadze jako pionierowi i swojej reputacji (np. Współpraca z SWIFT itp.), Aby stać się znacznie większą częścią drugiego co do wielkości ekosystemu kryptowalut w przyszłości.

Dlaczego zdecentralizowane wyrocznie?

Inteligentne kontrakty są sprytne, ale nie mogą same komunikować się z zewnętrznymi źródłami danych. W tym celu potrzebują kolejnej warstwy umieszczonej pomiędzy nimi dla ułatwienia, a wyrocznia służy jako ta warstwa.

Na przykład wyrocznie mogą pobierać dane transakcji z konta bankowego lub wyniki sportowe dla inteligentnego kontraktu, po czym inteligentny kontrakt może wchodzić w interakcje z danymi w dowolny sposób, w jaki został zaprojektowany.

Jednak projekty kryptograficzne musiały wcześniej budować własne wyrocznie, jeśli potrzebowały ich funkcji. Zespół Augur stworzył własną wyrocznię, aby wesprzeć swój zdecentralizowany rynek prognoz, ale nie będzie miało sensu, aby każdy projekt robił to samo. W tym miejscu pojawia się Chainlink: przypomina zdecentralizowaną ofertę Oracle-as-a-Service (DOaaS).

Niestety, dzięki Chainlink na żywo w sieci głównej Ethereum programiści będą teraz mogli wykorzystywać możliwości wyroczni w ramach dapps bez konieczności samodzielnego budowania tych wyroczni.

Co to są Wyrocznie?

Przeczytaj: Czym są Wyrocznie? Inteligentne kontrakty, Chainlink & „Problem z wyrocznią”

Chainlink rosnąco od późnego

Chainlink był ostatnio rozdarty.

Obok bitcoina (BTC), Chainlink LINK jest jednym z najlepiej działających w tym roku kryptowalut: osiągnął imponujące 65 procent w porównaniu z miesiącem i 96 procent w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

Z ceną LINK na poziomie 0,84 USD, token jest teraz tylko o 34 procent niższy od swojej wszechczasów najwyższej ceny wynoszącej 1,28 USD. To dużo bliżej niż w przypadku wielu innych czołowych kryptowalut. Na przykład cena bitcoina wciąż spadła o 59 procent w stosunku do 20 000 dolarów, a eter (ETH) spadł o 83 procent w stosunku do ostatniego maksimum.

Powiedziawszy to, jeśli dalsza presja na zakupy utrzyma swój impet, LINK może dołączyć do tokena giełdowego Binance BNB, stając się jedną z pierwszych kryptowalut, które przyćmią swoje poprzednie rekordy cenowe w obecnym zwyżkowym trendzie kryptoekonomii.

To, czy tak się stanie, okaże się, ale jasne jest, że inwestorzy są bardziej optymistyczni w stosunku do projektu, ponieważ nadal tworzy on solidne partnerstwa w całej przestrzeni blockchain. 9 maja budowniczowie Chainlink ogłosili, że zawarli umowę na przeniesienie wyroczni Chainlink do rozproszonej księgi Hedera Hashgraph.

To partnerstwo jest teraz jedną z 30, które Chainlink zablokował. I więcej osób będzie teraz obserwować przyszłe partnerstwa.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me