ZDEX Alpha Live: anonimowa zdecentralizowana wymiana oparta na technologii PIVX

ZDex

Skupiający się na prywatności kryptowaluta, PIVX, niedawno uruchomił wersję alfa swojej nadchodzącej zdecentralizowanej giełdy – ZDEX. Główną ideą giełdy jest zapewnienie całkowicie anonimowego i zdecentralizowanego sposobu wymiany kryptowalut poprzez wykorzystanie sieci masternode PIVX. Czytaj dalej, omawiając niektóre funkcje i problemy, z którymi obecnie boryka się ZDEX.

ZDex

Odświeżenie: Co to jest PIVX?

Jeśli znasz już PIVX, możesz przejść do następnej sekcji. Dla reszty z nas przyjrzyjmy się pokrótce, czym jest PIVX. Aby uzyskać bardziej szczegółowe wyjaśnienie, możesz zapoznać się z naszym artykułem na temat waluty tutaj.

PIVX to kryptowaluta skoncentrowana na prywatności, która została opracowana jako rozwidlenie Dash. W latach od momentu wprowadzenia na rynek waluta odnotowała szereg wzrostów i spadków ceny, ale ogólnie odnotowano trend wzrostowy pod względem popularności. Według kapitalizacji rynkowej, PIVX zazwyczaj znajduje się w pierwszej setce kryptowalut, zwykle oscylując wokół liczby 50.

PIVX wykorzystuje unikalną metodę anonimizacji, którą nazywa zPIV. Mówiąc prościej, zPIV działa trochę jak żetony kasynowe. Oznacza to, że użytkownicy mogą wymieniać (lub „wydobywać”) swoje jednostki PIV (waluta PIVX) w swoim portfelu i otrzymać taką samą kwotę zPIV. Użytkownicy mogą następnie bezpośrednio wysłać zPIV na dowolny adres, taki jak inny portfel lub giełda, a adres docelowy otrzyma taką samą ilość PIV (a nie zPIV). Dzięki temu procesowi transakcje są całkowicie anonimowe i odłączają zarówno pochodzenie, jak i przeznaczenie środków. Ten proces transakcyjny jest ułatwiony dzięki systemowi masternode PIVX.

Wreszcie, PIVX to waluta potwierdzająca stawkę, która nie wykorzystuje wydobywania. Masternodes można skonfigurować z minimalnym saldem 10000 PIV. To nieco ponad 11 000 USD przy dzisiejszych cenach.

Przedstawiamy ZDEX

Projekt PIVX pracuje nad ZDEX już od dłuższego czasu. Celem projektu było stworzenie zdecentralizowanej giełdy, która pozwoliłaby jednostkom na bezpośrednią wymianę jednostek zPIV na bitcoiny i odwrotnie. Ponieważ transakcji zPIV nie można wykryć, zapewniłoby to zasadniczo niezrównany poziom prywatności wymiany.

Od czasu uruchomienia wersji alfa projekt obsługuje teraz szereg innych kryptowalut, w tym Litecoin i Bitcoin Cash, aby wymienić tylko kilka.

Według oficjalna strona, ZDEX pobiera stałą opłatę w wysokości 0,25% od każdej transakcji, co jest zgodne ze strukturą opłat większości giełd. Opłata ta jest następnie dzielona między kontrahentów, takich jak operatorzy masternodów.

Jak to działa

Osobom zaznajomionym z innymi zdecentralizowanymi giełdami ZDEX wyda się znajomy. Niestety oznacza to również, że dla tych, którzy są mniej techniczni lub są nowicjuszami w zdecentralizowanych giełdach, wrażenia użytkownika będą wydawać się zniechęcające i niedostępne.

Mówiąc najprościej, użytkownik składa zlecenie kupna lub sprzedaży i wysyła swoje środki pod wskazany adres. Zamówienie jest teraz aktywne i będzie czekało na pasującą ofertę. Jeśli zostanie znalezione dopasowanie, transakcja jest przetwarzana, a wymiana jest zakończona. Jeśli oferta nie zostanie spełniona, użytkownik ma możliwość anulowania zamówienia i odzyskania środków. Witryny twierdzą, że aplikacja ZDEX „zabezpiecza Twoje fundusze i dane lokalnie, a nie na scentralizowanych serwerach”.

Jedną z zalet ZDEX w tym względzie jest to, że PIV, a co za tym idzie zPIV, opłaty transakcyjne są niewiarygodnie niskie. Jeśli porównamy to ze standardową zdecentralizowaną giełdą opartą na Ethereum, opłaty transakcyjne pochłoną większą część transakcji. Bicie zPIV kosztuje 0,01 PIV, a wysłanie go nie wiąże się z żadną dodatkową opłatą.

Jeszcze nie całkiem

Mając na uwadze, że ZDEX jest obecnie we wczesnej wersji alfa, aplikacja oczywiście ma jeszcze długą drogę do zrobienia. Obecnie, aby korzystać z ZDEX, musisz mieć dostęp do komputera, urządzenia lub maszyny wirtualnej z systemem Linux. Dzieje się tak, ponieważ ZDEX jest oparty na aplikacji na komputer stacjonarny / laptop i nie może być jeszcze używany po prostu przez przeglądarkę internetową. Ponieważ większość dzisiejszych komputerów korzysta z systemu Windows lub Mac OS, oznacza to, że wersja alfa prawdopodobnie nie będzie używana, dopóki nie będą obsługiwane dodatkowe platformy.

Innym poważnym problemem będzie prawdopodobnie trudny w użyciu interfejs. Korzystanie z samego PIVX ma już dość stromą krzywą uczenia się, ponieważ wymaga zrozumienia, jak działa zPIV, jak obstawiać i innych ważnych umiejętności. Ponieważ ZDEX jest zdecentralizowaną giełdą, będzie wymagać głębokiego zrozumienia transakcji, kluczy prywatnych, zleceń kupna i sprzedaży itd..

W skromnej opinii tego autora ZDEX byłby bardzo mądry, aby zainwestować trochę czasu w opracowanie interfejsu podobnego do Coinbase lub ShapeShift dla mniej technicznych lub nowych użytkowników. To oprogramowanie ma wiele możliwości, dopóki nie trafi do wersji beta i ostatecznej wersji, więc jest całkowicie możliwe, że coś takiego może się w końcu wydarzyć. Zespół programistów PIVX udowodnił, że jest bardzo biegły w tworzeniu złożonego oprogramowania i wprowadzaniu innowacji w zupełnie nowych paradygmatach blockchain (takich jak obstawianie zerowych monet, które pojawiło się niedawno i które PIVX jako pierwszy z powodzeniem wdrożył).

I oczywiście, wiernym PIVX, ZDEX zapewni im większy stopień elastyczności, jeśli chodzi o dokonywanie prywatnych wymian monet na monety.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map