Analitycy przyznają, że Bitcoin może zaobserwować większy spadek cen po 3% spadku

Bitcoin

Drugi dzień z rzędu Bitcoin spadł, spadając z poziomu do 10150 $ od czasu znalezienia lokalnego szczytu na 10550 $ na początku tego tygodnia.

Po tym ponad-3% spadku analitycy są przekonani, że kryptowaluta doświadczy głębszego cofnięcia, powołując się na różne przyczyny związane z analizą techniczną i wykresami.

Bitcoin może zobaczyć silne wycofanie

W ciągu ostatnich 60 dni, od kiedy w połowie grudnia osiągnął najniższy poziom 6400 USD, Bitcoin odnotował niemal nieustający wzrost. W lokalnym szczycie handel kryptowalutą wynosił niewiele ponad 10500 USD, co oznacza wzrost o 64% w ciągu dwóch miesięcy.

Niestety dla byków gra się skończyła, przynajmniej na razie.

Nik Yaremchuk, analityk i badacz w funduszu kryptowalut Adaptive Capital,  odnotowany że wraz ze środowym zamknięciem świecy, jednodniowe i dwudniowe (i pięciodniowe, jak zauważył inny analityk) wykresy Bitcoin drukują jednocześnie sygnały sprzedaży: TD Sequential wydrukował zielone 9s na obu ramkach czasowych.

Jest to bardziej niedźwiedzie niż bycze, ponieważ dla nieświadomych TD Sequential na podstawie czasu wyświetla 9 i 13 świec w punktach zwrotnych na rynkach, ponieważ sygnalizuje, że trend się wyczerpał.

Twierdzenie, że Bitcoin wkrótce nastąpi cofnięcie, zostało powtórzone przez Bloomberg.

Plik outlet napisał w ostatnim artykule że BTC może spaść dalej stąd po prostu dlatego, że ostatnim razem przekroczyło kluczowy psychologiczny poziom 10000 $, walczyło:

Podobnie zmagał się z tym poziomem we wrześniu, kiedy przekroczył 10000 USD – w następnym miesiącu stracił ponad 14%.

Bloomberg dodał, że „token jest wykupiony na podstawie 14-dniowego wskaźnika siły względnej (RSI), który przekroczył granicę 70”. RSI definiuje wykupienie aktywów, gdy wskaźnik przekroczy 70.

Jeśli chodzi o to, gdzie potencjalny trend spadkowy może doprowadzić do bitcoina, Jaremczuk spojrzał na 9500 do 9300 USD, wskazując na fakt, że istnieje „silniejsza pętla wsparcia” w tym regionie.

Ten cel został powtórzony przez wielu innych analityków, którzy zasugerowali wykupienie Bitcoina, na przykład Mayne, który powiedział, że spodziewa się zmniejszenia o około 1000 USD z regionu cenowego około 10000 USD..

10500 $ to klucz do byków

Analitycy twierdzą, że aby zweryfikować krótkoterminowy przypadek byka i unieważnić wspomniany scenariusz niedźwiedzia, Bitcoin musi odzyskać 10500 USD, czyli punkt zaledwie 3% powyżej aktualnej ceny, codziennie lub co tydzień.

Wybitny analityk techniczny Cred – mający ponad 140 000 obserwujących – zauważył że odkąd przekroczono 9500 USD, najbliższy opór Bitcoina to 10500 USD, czyli środek wypróbowanego zakresu między 9500 a 11500 USD.

Jak dotąd kryptowaluta odrzuciła ten poziom.

Chociaż Cred zauważył, że jeśli Bitcoin może potwierdzić zamknięcie powyżej 10600 USD – zaledwie odrobinę powyżej zidentyfikowanego przez niego oporu – ceny będą nadal rosły, prawdopodobnie nieskrępowane, dopóki inny długoterminowy opór, który zidentyfikował, wyniesie 11500 USD..

$ BTC

Zamknięcie powyżej 9500 USD przywróciło cenę do starego tygodniowego zakresu.

Teraz przy oporze wokół punktu środkowego zasięgu (~ 10500 $).

Brak pogoni za tym codziennym pochłanianiem będzie czekał na głębsze cofnięcie (9500 USD) lub codzienną kontynuację >10600 $.

Twoje miejsce $ BTC jest w górze, po co ryzykować ściganie Cieszyć się. pic.twitter.com/lhu1QL81Dl

– Kredyt (@CryptoCred) 11 lutego 2020 r

10500 USD jest również ważne, ponieważ ten punkt cenowy był szczytem wzrostu cen Bitcoina we wrześniu 2019 r., Co było spowodowane nieoczekiwanym przyjęciem przez Chiny technologii blockchain.

Zdaniem analityków, poważne niepowodzenie w przebiciu się przez poprzedni huśtawkę oznaczałoby świecę ze wzorcem niepowodzenia wahań (SFP), która prawdopodobnie oznaczałaby szczyt trwającego rajdu Bitcoinów, gdyby powstał.

Długoterminowy trend byka nienaruszony

Cokolwiek stanie się z Bitcoinem w krótkim okresie, analitycy twierdzą, że kryptowaluta pozostaje w długoterminowym trendzie byka.

Zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, w niedawnym wywiadzie dla CNBC, wewnętrzny kryptowalut Fundstrat Global Advisors Tom Lee powiedział, że spodziewa się, że Bitcoin wzrośnie do 40000 USD, powołując się na zbieżność niezwykle pozytywnych czynników fundamentalnych, w tym między innymi zbliżające się wybory prezydenckie w USA, Bitcoin staje się bezpieczną przystanią ze względu na trendy makro i wspierające banki centralne, które obniżają stopy procentowe w całej dziedzinie.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map