Bitcoin

Niedźwiedzie nie mogły długo powstrzymywać Bitcoina. W poniedziałek rano cena wiodącej kryptowaluty po raz kolejny wzrosła w górę, z 9800 USD, gdzie znalazła krótkoterminową bazę wsparcia po weekendowym załamaniu, do 10400 USD w ciągu kilku minut. Oznacza to wzrost o 6%.

Chociaż może to być zbieg okoliczności, moment silnego ruchu w górę – który zlikwidował warte 50 milionów dolarów pozycje krótkie na wiodącej giełdzie instrumentów pochodnych BitMEX – był niesamowity, ponieważ na początku sesji konserwacji Bitfinex BTC zaczął rosnąć w górę.

Niektórzy spekulowali, że handlowcy zamykali swoje krótkie pozycje na Bitfinex przed konserwacją, powodując presję na wzrost cen.

Niezależnie od przypadku, analitycy oczekują, że Bitcoin będzie rosnąć coraz wyżej w nadchodzących dniach i tygodniach, powołując się na fakt, że techniczne i fundamentalne perspektywy dla kryptowaluty pozostają zdecydowanie pozytywne..

Bitcoin jest wciąż w trendzie wzrostowym, podsumowuje wielu analityków

Dave the Wave – pseudonimowy handlowiec kryptowalut, który w połowie 2019 r.powiedział spadek do 6000 USD za Bitcoin (tak się stało) – niedawno stwierdził, że kryptowaluta wciąż jest na dobrej drodze, by osiągnąć 11000 do 11500 USD, zanim zobaczy jakiekolwiek cofnięcie.

Ta prognoza jest oparta na jego wykresie, który mówi, że BTC będzie pchać w kierunku szczytu długoterminowego trendu spadkowego w sposób podobny do paraboli.

Cofnij ponownie. Duże IF z powyższego wykresu nie nastąpiło. Jak wysoko to może iść? Patrząc na przedostatni wykres powyżej – zakres 11 tys. Przed konsolidacją „50%” [w ujęciu realnym].

Niewielki widok – wyrwać się tu i teraz z utworzonego trójkąta, dominującego wzoru. pic.twitter.com/28wSdV1NkL

– dave the wave (@davthewave) 11 lutego 2020 r

Wezwanie Dave the Wave do wejścia Bitcoina do 11 000 $ zostało powtórzone przez wielu innych wybitnych analityków.

Na przykład Filb Filb powiedział, że spodziewa się, że Bitcoin wzrośnie do 11500 USD w nadchodzących tygodniach, ponieważ zamknął świecę z zeszłego tygodnia powyżej kluczowego poziomu 9500 USD, który przy wielu okazjach działał jako opór makro i wsparcie. Filb Filb przewidział trajektorię cen BTC na czwarty kwartał 2019 roku i początek 2020 roku.

Ponadto Jacob Canfield, pełnoetatowy handlowiec kryptowalutowy, zaczął postrzegać region od 11300 do 11 400 USD jako potencjalne miejsce, w którym kryptowaluta będzie miała trend w nadchodzących tygodniach, zauważając, że istnieje długoterminowa linia trendu na tym poziomie.

To jest całkiem ważna teza #bitcoin.

11,300 $ – 11,400 $ odporność na zasięg.

Spodziewam się tam konsolidacji. pic.twitter.com/Jt8gqhRCe8

– Jacob Canfield (@JacobCanfield) 12 lutego 2020 r

Bloomberg ostrzega przed wycofaniem rynku kryptowalut

Chociaż większość handlowców kryptowalut jest przekonanych, że więcej korzyści jest nieuchronne, Bloomberg ostrzegł, że pewne wady mogą być nieuchronne.

W artykule zatytułowanym „Bitcoin spada z 10000 USD, podczas gdy dane techniczne wskazują na ból,”Outlet napisał, że BTC może spaść dalej stąd po prostu dlatego, że ostatnim razem, gdy przekroczyło kluczowy psychologiczny poziom 10 000 $, walczyło:

Podobnie walczył z tym poziomem we wrześniu, kiedy przekroczył 10000 USD – w następnym miesiącu stracił ponad 14%..

Firma dodała, że ​​„token jest wykupiony na podstawie 14-dniowego wskaźnika względnej siły (RSI), który przekroczył granicę 70”. RSI mówi, że aktywa są „wykupione”, gdy wskaźnik przekracza 70, ponieważ sygnalizuje, że byki są nadmiernie rozciągnięte.

Bloomberg napisał, że te dwa czynniki łącznie „sugerują potencjalny odwrót w przyszłości, gdy moneta walczy o znaczące wyrwanie się z niedawnego zakresu obrotów”.

Nie wspominając już o tym, że Thomas Thorntown z Hedge Fund Telemetry niedawno zauważył, że wskaźnik TD Sequential Indicator wydrukował 13 świec, co często jest oznaką odwrócenia sytuacji na rynkach.

#BITCOIN DeMark Sequential Countdown 13 dzisiaj. Zalecamy sprzedaż długiego ostatniego tygodnia z 50% zyskiem od grudniowych sygnałów kupna. pic.twitter.com/0FrFu7bt5q

– Thomas Thornton (@TommyThornton) 10 lutego 2020 r

Ten sygnał jest ważny, ponieważ TD Sequential był niezwykle dokładny w określaniu makro punktów przegięcia Bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat; na przykład; w grudniu 2019 roku wydrukowała 13 na dnie 6400 dolarów.

Ten historyczny precedens 13 oznaczających zmiany trendów w Bitcoin oznacza, że ​​w ciągu najbliższych kilku tygodni BTC cofnie się o kilka procent, może więcej, niżej.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me