Bitcoin spada poniżej 9000 USD: co zdaniem analityków będzie następne?

Bitcoin

Nieco ponad 24 godziny inwestorzy spodziewali się, że Bitcoin przekroczy 10000 USD po raz pierwszy od tygodni. Teraz kryptowaluta spada, ostatnio osiągając najniższy poziom 8930 USD – najniższą cenę od 13 maja, zaledwie dwa dni po zmniejszeniu o połowę nagrody za blok.

Cena bitcoinaWykres cen Bitcoin z TradingView.com

10% zniesienie tygodniowych maksimów zbiega się z podejrzaną transakcją z wczesnego adresu BTC, utworzoną w lutym 2009 roku po tym, jak jego właściciel wydobył 50 monet w jednym z najwcześniejszych bloków Bitcoin.

Inwestorzy najpierw myśleli, że to Satoshi Nakamoto wyrzucający swoje monety. Ponieważ uważa się, że twórca kryptowaluty posiada ponad milion zdobytych w wyniku wydobycia łańcucha blokowego w 2009 i 2010 roku, inwestorzy uważali, że był to początek większej wyprzedaży, stąd spadek ceny.

Ale nawet po obawach, że transakcja była przeprowadzona przez Satoshi, została obalona przez wiele firm zajmujących się analizą blockchain i wybitnych komentatorów, BTC nadal spadał..

Prawdopodobnie ma to związek z faktem, że czynniki rynkowe wskazywały na korektę ceny Bitcoina, co sprawia, że ​​Satoshi obawia się tylko katalizatora ewentualnego ruchu. Jak informował wcześniej Blockonomi, jeden z traderów stwierdził, że przy 9800 USD zwyżkowa dynamika Bitcoina uległa spowolnieniu, wzrosło zainteresowanie rynkiem kontraktów terminowych, a stopy finansowania kontraktów futures wykazywały tendencję dodatnią – trzy podręcznikowe oznaki odwrócenia.

Na razie analitycy spodziewają się większych spadków, ponieważ kryptowaluta zaczyna spadać poniżej kluczowego poziomu wsparcia po poziomie wsparcia.

Bitcoin może mieć dalsze wady

Jeden wybitny trader kryptowalut udostępnił swojemu kanałowi Telegram że Bitcoin wygląda obecnie niedźwiedzie, powołując się na utratę pędu i niedźwiedzi trend wolumenu.

Byki wyglądają na bardzo słabe od wczorajszego odbicia. Tempo zostało utracone, a wolumen jest niedźwiedzi.

Następnie opublikował poniższy wykres, wskazując, że akcja cenowa Bitcoina wygląda niesamowicie podobnie do ostatnich dwukrotności obrotu kryptowalutą około 10000 USD. Ostatnie dwa razy, gdy wykres Bitcoina wyglądał tak, jak wyglądał, nastąpiły awarie.

Wykres cen Bitcoin BeraishWykres z „Filb Filb”

Inni analitycy powtórzyli ten niedźwiedzi sentyment, wskazując, że kryptowaluta właśnie straciła ważne poziomy wsparcia, takie jak 9000 USD i określone średnie kroczące.

Długoterminowe czynniki popytu wciąż obecne

Oczekiwania krótkoterminowego spadku nie zgasiły obecności czynników popytu, które w dłuższej perspektywie spowodują wzrost Bitcoina.

Starszy strateg ds. Surowców Bloomberg Intelligence, Mike McGlone, napisał na Twitterze zaledwie kilka godzin przed ostatnim spadkiem bitcoina, który dostrzega kluczowe wskaźniki „wspierające zdolność BTC do utrzymania się powyżej 10 000 USD”:

  • Liczba aktywnych adresów Bitcoin rośnie.
  • Na CME istnieje „rekordowo wysokie zainteresowanie kontraktami futures”.
  • Aktywa zarządzane przez Grayscale’s Bitcoin Trust osiągnęły najwyższy poziom w historii.

Obsługa kluczowych wskaźników #Bitcoinzdolność do utrzymania powyżej 10 000 dolarów. Rosnące używane adresy, rekordowo wysokie kontrakty terminowe i aktywa w zarządzaniu (AUM) GBTC wspierają cyfrową wersję wartości złota i kierunek kryptowaluty podobny do rozwijającego się metalu. pic.twitter.com/jMWw6Cz97u

– Mike McGlone (@ mikemcglone11) 21 maja 2020

Optymistyczna perspektywa średnio- i długoterminowa została potwierdzona przez analityków z BlockTower Capital, funduszu inwestycyjnego zajmującego się kryptowalutami i łańcuchami bloków.

W notatce badawczej opublikowana na początku tego tygodnia, firma zidentyfikowała potencjalną idealną burzę fundamentalnych wydarzeń i trendów, która prawdopodobnie zwiększy popyt na Bitcoiny. Należą do nich między innymi:

  • Bitcoin zaczął się odłączać od S&P 500 i inne tradycyjne rynki, które mogą napędzać popyt ze strony wszystkich inwestorów próbujących zabezpieczyć swój portfel.
  • Istnieją potencjalne napięcia między USA a Chinami w związku z geopolitycznymi implikacjami wzrostu epidemii COVID-19.
  • Nastąpił „spadek zaufania do bankowości centralnej”.
  • Z powodu COVID-19 znaczna część świata jest coraz bardziej przyzwyczajona do korzystania z technologii, co oznacza, że ​​kryptowaluty i inne formy cyfrowej waluty mają o wiele większy sens.
  • Gospodarki wschodzące zaczynają być miażdżone, co skutkuje spadkiem walut obcych w stosunku do dolara. Może to napędzać popyt na Bitcoin, który może działać jako bezpieczna przystań.
Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map