Bitcoin wraca do najwyższej ceny od miesięcy Przekonując analityków, że jeszcze więcej

Cena Bitcoin

W środę, po dniach, w których ceny utknęły na najniższym poziomie – 9000 USD, Bitcoin przebił się wyżej. W ciągu kilku godzin wiodąca kryptowaluta wzrosła z lokalnych minimów w wysokości 9100 USD do aż do 9770 USD – zakres nieco poniżej 7,5% – jak widać na poniższym wykresie.

Cena 9770 USD to najwyższa cena Bitcoina w dosłownych miesiącach.

BTC / USD, źródło: Tradingview

Podczas gdy zwyżkowy wzrost od tego czasu osłabł, a BTC spadł nieznacznie do 9600 USD w momencie pisania tego artykułu, silne odwrócenie, które nastąpiło, gdy inwestorzy oczekiwali większej korekty do 8000 USD, przekonało wielu, że Bitcoin prawdopodobnie spadnie sposób na przetestowanie 10000 $ w najbliższej przyszłości.

Bitcoin wkrótce wzrośnie jeszcze wyżej, podsumowują czołowi analitycy

Mike Novogratz, dyrektor generalny firmy kryptowalutowej Galaxy Digital i były partner w Goldman Sachs, opublikował poniższy tweet po Środowy szalony wzrost, podsumowując swoje przemyślenia, pisząc „Crypto to oferta. Kropka.” Oferta, przynajmniej w tym kontekście, oznacza, że ​​na rynku kryptowalut są kupujący.

Crytpo jest licytowane. Kropka. Słyszy coraz więcej pytań. Zawsze niebezpieczne, ale wyższe ceny sprawiają, że jestem bardziej uparty. $ eth ponad 200 na kilka dni otworzy większy ruch. $ btc ma 10 tys. Kiedy już to nastąpi, ruszamy na wyścigi.

– Michael Novogratz (@novogratz) 6 lutego 2020 r

Kontynuował, że jego firma „słyszy coraz więcej pytań” na temat kryptowalut, dodając, że w połączeniu z tendencją do coraz wyższych cen sprawia, że ​​jest bardziej uparty..

Novogratz podsumował, pisząc, że jeśli Ethereum utrzyma ponad 200 USD „przez kilka dni” (obecnie ETH kosztuje 204 USD) i jeśli Bitcoin pokona kluczowy psychologiczny i techniczny opór na poziomie 10 000 USD, „ruszamy do wyścigów”.

Nastąpiło to wkrótce po tym, jak powiedział Bloombergowi w wywiadzie, że pozostaje niezwykle pozytywnie nastawiony do Bitcoina w 2020 roku, powołując się na szereg czynników, których podsumowanie jest następujące:

  • Działania banków centralnych zmierzające do obniżenia stóp procentowych i zastrzyku kapitału na rynkach poprzez luzowanie ilościowe, operacje repo i inne działania prawdopodobnie potwierdzą niedobór Bitcoina.
  • Ponieważ Bitcoin przeszedł przez lokalne kryzysy na skalę geopolityczną, takie jak wybuch koronawirusa i kerfuffle irańsko-amerykańskie, zaczął udowadniać, że jest cyfrowym złotem.
  • Rosnący poziom infrastruktury może przyciągnąć więcej inwestycji, zwiększając tym samym ceny.

Novogratz nie jest jedynym bykiem.

Wybitny analityk kryptowalut Jacob Canfield, że Bitcoin pozostaje w wyraźnym trendzie wzrostowym, zauważając, że fakt, że kryptowaluta zmieniła punkt cenowy 9 100 USD na poziom wsparcia, to „wielka sprawa” dla BTC.

Powiedział, że przy kanale trendu wzrostowego na dziennym wykresie i rosnącym trójkącie tworzącym się ze wskaźnikiem RSI, prawdopodobne są większe zyski.

Pomniejsz i zachowaj prostotę.

Przerzucenie 9100 $ było wielkim wydarzeniem #bitcoin. Dawna podpora „trójkąta opadającego” i pompy chińskiej.

Wznoszący trójkąt formujący się na RSI z wyraźnym kanałem trendu wzrostowego w ciągu dnia. pic.twitter.com/h2ZTXdT8uR

– Jacob Canfield (@JacobCanfield) 5 lutego 2020 r

Jest również znany inwestor kryptowalut Filb Filb – analityk, który w październiku 2019 nazwał dokładną trajektorię Bitcoina na koniec 2019 i początek 2020 roku – zauważył na swoim kanale Telegram, że jego wskaźnik pokazuje obecnie, że BTC znajduje się w trendzie wzrostowym w krótkim okresie, średni -term i długoterminowe ramy czasowe, co sugeruje, że więcej korzyści jest nieuchronne.

Altcoiny zaczynają się wyróżniać, wyprzedzając BTC

Ciekawym trendem, który pojawił się na tym rynku w ciągu ostatnich kilku tygodni, są altcoiny, kryptowaluty inne niż Bitcoin, wyprzedzające lidera rynku. Według danych z Coin360, Bitcoin wzrósł o 17% w ciągu ostatniego miesiąca.

Chociaż jest to niewątpliwie imponujące, większość altcoinów wyprzedziła to: Bitcoin Satoshi Vision wzrósł o 163% w ostatnim miesiącu, Ethereum zyskał 43%, nawet XRP (który spadł o 50% w 2019 r.) Odnotował 29% wzrost w ciągu ostatnich 30 dni.

Z tego powodu dominacja Bitcoin – procent rynku kryptowalut składającego się z BTC – spadła z około 69% do 64,4% tylko w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Wielu powiedziało, że ten wzrost cen altcoinów w porównaniu z Bitcoinem jest prekursorem tak zwanego „altseasonu”, w którym altcoiny przewyższają BTC o setki procent ze względu na inwestorów szukających możliwości wyższych zysków na kryptowalutach.

Ostatni altseason miał miejsce w 2017 roku, kiedy dominacja Bitcoin spadła z ponad 80% do 33% na początku 2018 roku, a wzrost ten był stymulowany przez wzniosłe obietnice z projektów blockchain dotyczące tego, jak ich kryptowaluta może zostać przyjęta na całym świecie..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map