Bitcoin

W ciągu ostatnich kilku tygodni rząd USA i Rezerwa Federalna zszokowały świat, podejmując działania mające na celu utrzymanie gospodarki na powierzchni, powstrzymanie społeczeństwa przed degradacją.

Ale sytuacja się pogarsza, zaledwie kilka godzin temu ogłoszono, że roszczenia z tytułu bezrobocia w USA ponownie wyniosły 6,6 miliona, co sugeruje dwucyfrowe dane dotyczące bezrobocia, a społeczeństwo pozostaje zablokowane na całym świecie.

W rezultacie potęgi, które są, zwłaszcza w USA, zaczęły reagować… ponownie, sprawiając, że byki Bitcoin były jeszcze bardziej uparte niż wcześniej.

Fed zwiększa obroty, zadłużenie USA przekracza 24 biliony dolarów

Według Jim Bianco z Bianco Research, Rezerwa Federalna ogłosiła w czwartek rano, że weźmie udział w zakupie obligacji o wartości 2,3 bln USD w celu wsparcia płynności poprzez podjęcie następujących działań:

  • Przeznaczy 500 miliardów dolarów na zakup obligacji komunalnych za pośrednictwem nowego przedsiębiorstwa specjalnego przeznaczenia
  • Kupi obligacje wchodzące do kategorii „śmieci”, do której zalicza się Ford
  • Będzie kupować pożyczki z programu ochrony wypłaty (PPP) i ustawy o pomocy, pomocy i bezpieczeństwie gospodarczym na koronawirusa
  • „Zapewni przepływy kredytowe dla małych i średnich firm dzięki zakupowi do 600 miliardów dolarów pożyczek w ramach programu pożyczek Main Street”
  • Rozszerzy bieżącą działalność.

Fed właśnie rzucił następną "zlew kuchenny" na rynkach. Kolejne 2,3 tony dolarów na zakup.

* nowy SPV na zakup munis o wartości 500 miliardów dolarów

* Kupuje śmieci teraz (jeśli obniżono wersję po 22 marca)

* kupi śmieciowe fundusze ETF (obecnie HYG)

* kupi pożyczki PPP i CARES

* rozszerzył istniejące spółki celowehttps://t.co/40dZq3K7pn

– Jim Bianco (@biancoresearch) 9 kwietnia 2020

W szczególności dzieje się tak po tym, jak bilans Rezerwy Federalnej wzrósł już o około 1,7 bln USD w ciągu ostatnich trzech tygodni, osiągając pionowy poziom, gdy płynność na wszystkich rynkach zaczyna spadać.

Wraz ze zwiększonymi wydatkami Rezerwy Federalnej, zatwierdzonymi w ustawie o koronawirusie w wysokości 6 bilionów dolarów, która minęła w zeszłym tygodniu, dług publiczny USA zaledwie wczoraj przekroczył 24 biliony dolarów, zaledwie pięć miesięcy po przekroczeniu progu 23 bilionów dolarów.

Prawdopodobnie 25 bilionów dolarów znajduje się w bliskiej perspektywie czasowej w USA.

Po prostu początek

Szaleństwem jest to, że wydatki od rządu i zakupy aktywów przez Rezerwę Federalną, które widzieliśmy w ciągu ostatnich kilku tygodni, to dopiero początek zalewu druku.

Międzynarodowy Fundusz Walutowy – międzynarodowa organizacja promująca wzrost gospodarczy i stabilność monetarną na całym świecie – właśnie dzisiaj ogłosił, że przewiduje, że światowa gospodarka będzie miała „najgorsze skutki gospodarcze od czasu Wielkiego Kryzysu”.

Są szanse, że rządy i banki centralne będą próbowały powstrzymać skutki, wpadając w nadwyżkę monetarną.

JUST IN: MFW twierdzi, że przewiduje, że światowa gospodarka będzie miała „najgorsze skutki gospodarcze od czasu Wielkiego Kryzysu”

– Indeks widza (@spectatorindex) 9 kwietnia 2020 r

Spadek, pewien strach, może być cyklem deflacyjnym, który byłby nieco bezprecedensowy w dzisiejszych czasach.

Gdzie pasuje Bitcoin?

Według wielu analityków te decyzje o drukowaniu pieniędzy, jakby nie było jutra, tylko potwierdzają argumenty za Bitcoinem.

Przykład: w kwietniowym wydaniu biuletynu „Crypto Trader Digest”, dyrektor generalny BitMEX, Arthur Hayes, napisał, że chociaż Bitcoin ma potencjał ponownego przetestowania 3000 USD, jeśli rynki globalne dojdą do skutku, jego cena docelowa na koniec roku „pozostanie 20 000 USD”, co wynosi 180% aktualnej ceny.

Odnosząc się do powodów, dla których uważa, że ​​tak jest, przytoczył, że rozwiązania monetarne i fiskalne, które rządy i banki centralne stosują, aby powstrzymać precyzję:

„Wszyscy wiedzą, że nadchodzi zmiana, dlatego banki centralne i politycy wykorzystają wszystkie swoje narzędzia do rozwiązania tego problemu. Powtórzę, że jest to inflacyjne, ponieważ więcej pieniądza fiducjarnego będzie ścigać mieszkanie w kierunku malejącej podaży dóbr rzeczywistych i siły roboczej. Podczas przejścia na nowy system można posiadać tylko dwie rzeczy, czyli złoto i bitcoiny ”.

Ten proces myślowy jest niezwykle podobny do procesu Dana Moreheada. Jak donosił wcześniej Blockonomi, Morehead wyjaśnił, że wzrost ilości pieniądza papierowego poprzez prostą dynamikę popytu i podaży spowoduje „rzeczy, które mają ustalone ilości [do ustalenia] powyżej, gdzie ustabilizowałyby się, gdyby nie wzrost ilości pieniądza. ” Morehead twierdził również, że wkrótce pojawi się cena 20000 USD + Bitcoin.

Niektórzy byli nawet bardziej optymistyczni niż Bitcoin przekraczający 20000 USD.

W niedawnym wywiadzie Chamath Palihapitiya, dyrektor generalny funduszu venture capital Social Capital i były szef Facebooka, zauważył, że drukowanie pieniędzy fiducjarnych może doprowadzić Bitcoin do ceny „milionów”. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me