Bitcoin

Niewielu w branży Bitcoin nie słyszało o PlanB. Pseudonimowy analityk Bitcoin – który twierdzi, że pracuje dla europejskiej instytucji zarządzającej wielomiliardowym bilansem – zyskał sławę kryptowalut.

Dlaczego?

Cóż, jest twórcą modelu ekonometrycznego przewidującego, że Bitcoin wzrośnie do wartości godziwej. Model jest znany jako model przepływu zapasów, i stwierdza, że ​​niedobór Bitcoina – najwyraźniej najlepiej reprezentowany przez stosunek między jego podażą nadziemną (zapasami) a roczną stopą inflacji (przepływ) – jest skorelowany z kapitalizacją rynkową aktywów.

Zasoby Bitcoin do przepływu

W rzeczywistości PlanB odkrył, że zgodnie z jego regresją logarytmiczną, wartość Bitcoina rośnie wykładniczo wraz z mniejszą ilością BTC, przy czym oczekiwane jest zmniejszenie o połowę nagrody za blok w maju, co spowoduje wzrost ceny monety do 55 000 do 100 000 USD.

Chociaż PlanB był głównie znany ze swojej pracy, niektórzy zaczynają się cofać, twierdząc, że model może zostać uznany za niedokładny.

Analitycy obalają model Bitcoin Stock-to-Flow

Podstawą tezy modelu przepływu akcji jest to, że stopa inflacji Bitcoin, czyli przepływ, jest z góry znana, ale nie jest uwzględniana w cenach rynkowych, to znaczy, że większość uczestników rynku nie stawia na halving malejące nagrody blokowe, dopóki to się nie stanie.

Według Hugo Nguyena, autora kryptografii i rezydenta w 2019 roku w firmie zajmującej się rozwojem Bitcoin Chaincode Labs, jest to niepoprawne.

Odpowiadając na post od Nic Cartera z Coinmetrics dotyczący stopy inflacji Bitcoin, Nguyen napisał że „każdy, kto używa absurdalnego modelu cenowego S2F i uważa przepływ za faktycznie niezerowy, jest po prostu głupi”, podkreślając jego przekonanie, że połówki będą „antyklimatyczne i coraz bardziej historycznym reliktem”.

„Dlatego uważam, że stopa inflacji pieniężnej Bitcoina wynosi 0%”.

Tak!! Wreszcie ktoś to powiedział. Każdy, kto używa absurdalnego modelu cenowego S2F i uważa, że ​​przepływ jest faktycznie niezerowy, jest po prostu głupi.

Innymi słowy, jeśli wierzysz w ten model, cena powinna być nieskończona _now_. https://t.co/dXD4ou0u1y

– Hugo Nguyen (@hugohanoi) 9 kwietnia 2020

Mówi o tym, że o połówki można z wyprzedzeniem sporządzić wykresy, a rzeczywista stopa inflacji Bitcoin jako formy pieniądza wynosi w rzeczywistości zero, co oznacza, że ​​model kursu akcji do przepływu jest nieistotny, ponieważ rzeczywisty przepływ wynosi zero.

Sceptycyzm związany z halvingiem został powtórzony przez Petera Brandta, wieloletniego tradera surowcowego.

W tweecie opublikowanym 17 marca analityk zauważył że halving Bitcoina jest „rażąco przereklamowany”, co wyjaśnia, że ​​spadek inflacji BTC jest nieistotny, biorąc pod uwagę dzienny wolumen obrotu aktywami.

W rzeczywistości powiedział, że 50% spadek inflacji spowodowany zmniejszeniem o połowę jest „drobną zmianą” w wielkim schemacie rynku kryptowalut, a zatem jest mało prawdopodobne, aby miał namacalny wpływ.

Halving Bitcoina = #Grossly_over_rated

Dzienny wolumen obrotu BTC = PRAWDZIWA podaż BTC

Codzienna redukcja wydobywanych $ BTC (NOWA podaż) równa się około 2/100 1% PRAWDZIWEJ podaży

Redukcja NOWEJ podaży z powodu zmniejszenia o połowę jako% PRAWDZIWEJ podaży = zmiana podaży

– Peter Brandt (@PeterLBrandt) 17 marca 2020 r

The Model Works, inni twierdzą

Chociaż są niektórzy przeciwnicy, większość wydaje się zgadzać z PlanB, twierdząc, że model działa.

Przykład: każdy z tweetów PlanB skutecznie rozprzestrzenia się w przestrzeni kryptograficznej, gromadząc tysiące polubień oraz setki komentarzy i retweetów, gdy inwestorzy spieszą się do

Ponadto istnieją dowody matematyczne sugerujące, że model działa dla Bitcoina i nie jest to zwykły przypadek, że niedobór Bitcoina może odzwierciedlać jego kapitalizację rynkową.

Raporty udostępnione przez użytkownika Twittera przechodzącego przez „Dilution Proof” wskazywały, że przy użyciu wielu metod analizy statystycznej model jest kointegrowany z ceną Bitcoina, a nie śledzeniem BTC przez czysty przypadek.

Tak jak analityk potwierdzone w raportach:

„Wszystkim z nich nie udaje się odrzucić hipotezy, że przepływ zapasów jest ważnym i niefałszywym predyktorem wartości Bitcoina. […] Widzimy, że przepływ zapasów ma znaczący długoterminowy wpływ na cenę ”.

Model rozproszonego prawa Bitcoin

Co ważne, w raporcie stwierdzono, że model ma wpływ długoterminowy, co oznacza, że ​​BItcoin nie wzrośnie do 100 000 USD natychmiast po tym, jak halving nastąpi w przyszłym miesiącu.

Zamiast tego, jeśli model będzie nadal obowiązywał dla Bitcoina, nastąpi długoterminowy wzrost i powinien osiągnąć 100000 USD pod koniec 2021 lub na początku 2022 r., Uważa w prace PlanB..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me