Zmienność BTC: spadek bitcoinów związany z funduszami hedgingowymi, koronawirusem lub oszustwem na Plustoken?

Cena w kolorze czerwonym

Pomimo niewielkiego odreagowania powyżej 8000 USD, które miało miejsce w ciągu ostatnich kilku godzin, Bitcoin pozostaje zdecydowanie spadkowy w ciągu tygodnia, a jego trend jest znacznie niższy od czasu, gdy w sobotę ustanowiono maksimum 9200 USD.

W rzeczywistości, od góry, kryptowaluta straciła 12%, słabiej niż tradycyjne rynki.

Jak zaledwie kilka dni wcześniej, inwestorzy przewidzieli dalszy przełom dla Bitcoina – o czym świadczą setki milionów bitMEX-ów zlikwidowanych w kolejnym spadku – wielu zastanawiało się, co spowodowało spadek rynku kryptowalut.

Niektórzy analitycy wzięli w tym udział, udzielając odpowiedzi na to palące pytanie.

Co spowodowało spadek bitcoina?

Raoul Pal – były dyrektor Goldman Sachs i dyrektor generalny Real Vision – zasugerował, że niedawny spadek ceny Bitcoin może być związany z funduszami hedgingowymi.

Mówiąc dokładniej, zauważył, że spadek może być związany z „funduszami hedgingowymi, które były długo bitcoinowe, które musiały zostać zlikwidowane”, powołując się na fakt, że menedżerowie muszą utrzymywać swój portfel na określonym poziomie ryzyka, co oznacza, że ​​zamieszanie obserwowane w weekend w przypadku ropy a wybuch koronawirusa zmniejszył ryzyko (lub przynajmniej zwiększył ryzyko niektórych aktywów).

Wydaje się, że każdy fundusz hedgingowy, który był długo bitcoinem, musiał zlikwidować. VAR nie bierze jeńców. (Dla tych, którzy są nowicjuszami w VAR, jest to miara ryzyka w portfelu i jest związana ze zmiennością, więc wraz ze wzrostem wolumenu wszystkich aktywów muszą zmniejszyć ryzyko). $ BTC #Bitcoin

– Raoul Pal (@RaoulGMI) 9 marca 2020 r

Rzeczywiście, zmienność Bitcoina wzrosła, potwierdzając punkt widzenia Pala. Chociaż istnieje sytuacja z kury i jaja z niestabilnością; większa sprzedaż skutkuje większą zmiennością, wyższa zmienność skutkuje większą sprzedażą.

Teza byłego Goldmana Sachsa została powtórzona przez Qiao Wanga z firmy Messari zajmującej się analizą kryptowalut, która wyjaśnił że spadek Bitcoina może być „głównym sygnałem przyjęcia przez instytucje, ponieważ został sprzedany w podobny sposób, jak złoto sprzedano dwa piątki temu”.

Niektórzy mieli jednak inne teorie.

Jacob Canfield, znany analityk kryptowalut, podzielił się trzema.

Jeśli szukasz niedźwiedzi narracji, obecnie są 3, które mogą mieć wpływ #bitcoin

1.) Koronawirus (wszystkie rynki są wyprzedane)

2.) Gromadzenie się górników (zazwyczaj silne wskazanie niedźwiedzie)

3.) PlusToken ponownie pojawia się na rynku. (Przenieśli wczoraj 19 000 bitcoinów)

– Jacob Canfield (@JacobCanfield) 7 marca 2020 r

  • Po pierwsze, wybuch choroby wywołanej koronawirusem COVID-19 mógł poważnie wpłynąć na płynność na całym świecie, stąd wyprzedaż prawie wszystkich aktywów z wyjątkiem skarbowych i złota (trochę).
  • Po drugie, górnicy Bitcoin zaczęli gromadzić monety. Założyciel ByteTree, Charlie Morris, który zajmuje się analityką w kryptowalutach, historycznie zbiegał się z „ujemnymi zwrotami i odzwierciedla słabszą ofertę rynkową”.
  • Po trzecie, oszuści z PlusTokenami przenoszący monety mogli spowodować (lub przynajmniej przyczynić się) do wyprzedaży. Rzeczywiście, w dniu poprzedzającym zrzut, okazało się, że operatorzy wartego wiele miliardów dolarów oszustwa PlusToken przenieśli warty ponad 100 milionów dolarów BTC do usług mieszania ze względów prywatności, a następnie prawdopodobnie wyrzucili na giełdy odpowiedników fiat lub fiat.

Wszystkie oczy zwrócone na tradycyjne rynki

Chociaż wyżej wymienione katalizatory mogą nadal nawiedzać rynek kryptowalut, że tak powiem, czołowi analitycy zaczęli obserwować ożywienie, powołując się na zbieżność danych technicznych i rosnącą korelację między Bitcoinem a tradycyjnymi rynkami, a mianowicie akcjami.

Rzeczywiście, niedawny mini-rajd BTC powyżej 8000 USD z 7700 USD koreluje z 4% wzrostem kontraktów terminowych Dow Jones i S&P 500, ponownie pokazujący, że może istnieć argument, że gdy akcje rosną, tak samo powinno być Bitcoin, przynajmniej niejasno kierunkowo.

Poruszył to handlarz kryptowalut, Flood, pisanie:

IMO prawdopodobnie tymczasowe dno w tym tygodniu po wymuszeniu likwidacji i ustąpienia paniki sprzedaży. BTC silnie skorelowane w ostatnich tygodniach, ale pozostawienie poziomu 7400 bez przerwy jest cholernie dobre.

Sugeruje to, że jeśli tradycyjne rynki przejdą zwyżkę po poniedziałkowej historycznej wyprzedaży, którą wielu zaczęło nazywać „Krwawym Poniedziałkiem”, Bitcoin może zacząć zyskiwać na sile, gdy rynek ponownie włączy ryzyko.

Może to być jednak trudne zadanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wagi na barku rynku są potencjalną globalną pandemią i szokiem dla podaży i popytu na ropę..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map