WBTC: Najważniejsze rzeczy, które możesz zrobić w DeFi z najpopularniejszym tokenem BTC

WBTC

Załóżmy, że jesteś długoletnim Bitcoinerem z kilkoma BTC leżącymi wokół, z którymi chciałbyś eksperymentować.

„Jeśli to brzmi jak ty, być może słyszałeś również o rosnącym zdecentralizowanym ekosystemie finansowym Ethereum i o tym, jak możesz wykorzystać swoje BTC do pracy w DeFi na różne sposoby, chociaż nie wiesz, od czego zacząć.

Jeśli pasujesz do rachunku tutaj, nie szukaj dalej. Oto krótkie wprowadzenie do najpopularniejszego do tej pory tokena BTC Ethereum, wspieranego przez BitGo Projekt WBTC, oraz szereg sposobów na wydajne wykorzystanie tego tokena wokół DeFi.

Boom ERC-20 BTC rozpoczął się

Jako wiodąca platforma inteligentnych kontraktów Ethereum doskonale nadaje się do tokenizacji niemal wszystkiego. To powiedziawszy, standard tokenów Ethereum ERC-20 może być używany do łatwego reprezentowania i zbywalności na aktywach Ethereum, które są poza Ethereum, takie jak bitcoin.

W związku z tym w 2020 roku obserwowaliśmy boom tokenizacji wokół BTC, gdy Bitcoin i Ethereum świeciły pośród kryptoekonomii, która po raz pierwszy od lat zyskała zdecydowanie na wartości.

Na przykład, zgodnie z witryną trackera btconethereum.com obecnie na Ethereum jest tokenizowanych ponad 145000 BTC, z których zdecydowana większość – obecnie ponad 117000 – jest tokenizowana w ramach projektu WBTC.

Aby spojrzeć na szybki wzrost WBTC w tym roku z perspektywy, spójrz na poniższy wykres i zwróć uwagę, że WBTC przekroczyło swój 20-tysięczny kamień milowy dopiero w sierpniu. Oznacza to, że liczba wybitych WBTC wzrosła o około 500% w ciągu zaledwie kilku tygodni!

Zdjęcie za pośrednictwem btconethereum.com

A ta lawina aktywności w przytłaczającej większości krąży wokół jednej rzeczy: Ethereum DeFi.

DeFi: nowa granica

Ekosystem DeFi oferuje nowe sposoby uczestnictwa w finansach, a wszystko to w sposób zdecentralizowany. Te realia sprawiły, że Defi zapaliła się w tym roku w szerokiej kryptoekonomii.

Rzeczywiście, w styczniu projekty DeFi zarządzały aktywami o wartości poniżej 1 miliarda dolarów. Dziś, a niecały rok później, dostępne jest zaledwie 15 miliardów dolarów AUM.

Ten boom DeFi jest wynikiem dojrzewania obiecujących projektów, pojawienia się nowych projektów i rozkwitu wielu różnych sektorów, np. zdecentralizowane pożyczki, zdecentralizowane pożyczki, zdecentralizowane instrumenty pochodne i nie tylko.

W tym środowisku popularność WBTC wzrosła, gdy ludzie odkryli nowe sposoby wykorzystania swoich bitcoinów. W związku z tym przyjrzyjmy się niektórym z tych najpopularniejszych przypadków użycia i zobaczmy, czy któreś wzbudzają Twoje zainteresowanie!

Pomysł nr 1 – Pożycz pod WBTC

Jedną z najbardziej praktycznych rzeczy, które możesz teraz zrobić ze swoim WBTC, jest bezprawne pożyczanie od niego w protokołach pożyczkowych, takich jak Maker i Compound, bez dokumentów ani umówionych spotkań.!

Aby zilustrować, dlaczego to narzędzie jest potężne, wcześniej użyłem hipotetycznego scenariusza związanego z bohaterem Bitcoin Pizza Day Laszlo Hanyeczem, który niesławnie stracił miliony, kupując dwie pizze za 10 000 BTC w 2010 roku. Jeśli Maker lub Compound były wtedy w pobliżu, Hanyecz mógłby ” Ve pożyczył stablecoiny przeciwko swojemu WBTC, aby wydać stablecoiny (i stale spłacać dług) na pizzę zamiast wydawać jakiekolwiek WBTC, które mogą znacznie zyskać na wartości w przyszłości, w przeciwieństwie do tokenów z ustaloną wartością w USD.

Mówiąc najprościej, jeśli chcesz natychmiastowej płynności i siły nabywczej bez konieczności poświęcania swoich potencjalnie lukratywnych udziałów w BTC, pożyczki pod WBTC w DeFi są z pewnością interesującą drogą do rozważenia. Możesz nawet wykorzystać swoje pożyczki na długi okres, kupując więcej WBTC!

Pomysł nr 2 – pożycz WBTC

Z drugiej strony równania pożyczania DeFi jest pożyczanie.

Oznacza to, że możesz pożyczyć swój WBTC innym użytkownikom DeFi, chociaż w tej chwili zwroty nie są tak duże. Miej to w pamięci!

Ale jeśli jesteś zainteresowany wyłącznie sposobami produktywnego wykorzystania WBTC, to pożyczenie jest z pewnością jedną ze ścieżek do rozważenia. Protokoły takie jak Aave i Compound są tutaj pretendentami.

Pomysł nr 3 – Zapewnienie płynności protokołom

Inną kryptowalutą, którą możesz zarobić na swoim WBTC, jest zapewnienie płynności (LPing).

Rozważmy obecnie najpopularniejsze protokoły handlowe, którymi są Uniswap i SushiSwap. Pule WBTC według tych protokołów są obecnie popularnymi pulami, biorąc pod uwagę, w jaki sposób możesz pełnić rolę partnera wiodącego i zarabiać znaczne opłaty transakcyjne za pośrednictwem obu dróg.

Na przykład największa obecnie farma DeFi w przeliczeniu na całkowitą wartość zablokowaną (TVL) to SushiSwap Pula WBTC / ETH. Nagrody dla tej farmy będą rosły i spadały, ale jej 20% rocznych zwrotów w tej chwili jest całkiem sexy. Spodziewaj się równie atrakcyjnych kampanii LP w nadchodzących latach.

Pomysł nr 4 – postaw swoje żetony WBTC LP na farmę plonów

Powiedzmy, że nie masz ochoty na LP, ale nie wiesz, co robić dalej. W takim razie czas sprawdzić obstawianie!

Proces jest prosty: znajdź farmę plonów, dla której jesteś gotowy do PL, a następnie weź udział w farmach, które lubisz, stawiając żetony PL w dowolnej z obsługiwanych farm.

Jeśli chodzi o znajdowanie farm to polecam Pulpit rolniczy CoinGecko. Ten pakiet pomoże ci łatwo znaleźć możliwości uprawy WBTC, w którym to momencie możesz wskoczyć, jak chcesz.

Pomysł nr 5 – Obsługa zdecentralizowanych opcji WBTC

Inną opcją, którą możesz rozważyć, jest zapewnienie płynności WBTC dla projektów pochodnych opartych na Ethereum, takich jak Hegic.

Jeśli powiększysz, Hegic jest zdecentralizowanym protokołem, który pozwala łatwo wykupić polisy ubezpieczeniowe DeFi na dowolny kaprys. Ponieważ scena instrumentów pochodnych DeFi jest tak młoda, chodzi o to, abyś służył jako WBTC LP i odpowiednio zarabiał. Ale istnieje wiele zagrożeń, ponieważ projekt jest tak młody, więc działaj odpowiednio.

Pomysł nr 6 – Wybij indeks DeFi, taki jak BTC++

Jedno z największych zwycięstw DeFi w tym roku dotyczyło indeksów DeFi, a kilka z największych dotyczyło ostatnich ofert PieDAO.

W związku z tym posiadacze WBTC mogą bez trudu zamienić swój WBTC na szerszą ofertę indeksu DeFi, ponieważ takie oferty są obecnie ogólnie konserwatywne..

Pamiętaj tylko, że w grze są pewne opłaty, które zostaną naliczone, jeśli chcesz wejść na tę konserwatywną farmę. Jeśli nie masz tych opłat, przyszłość Ethereum może być dla Ciebie! Farm dalej, ale gospodaruj mądrze!

Pomysł nr 7 – Kupuj NFT w OpenSea

Jednym z wiodących rynków NFT w tej chwili jest OpenSea, ogólny rynek NFT, który umożliwia kupowanie WBTC.

W związku z tym, jeśli jesteś tak skłonny, OpenSea niedawno aktywował WBTC kupuje i sprzedaje. Oznacza to, że w przypadku sklepów uczestniczących w programie można kupować produkty, zarówno fizyczne, jak i cyfrowe i nie tylko, w formie NFT. Sprawdź je, aby uzyskać najlepsze możliwe oferty!+

Pomysł nr 8 – Wypłata na Coinbase

Powiedzmy, że masz zapas WBTC i jesteś gotowy do wypłaty. Coinbase jest tutaj twoim przyjacielem!

Chodzi mi o to, że jeśli masz WBTC, które chcesz wypłacić za jakiś fiat, to WBTC na USD jest bardzo łatwą operacją na Coinbase (lub Gemini, lub dowolnej firmie, która może ułatwić transakcje krypto-fiat).

W związku z tym możesz zatrzymać swój WBTC lub wypłacić go, jak chcesz. Wybór należy do Ciebie, ale zawsze istnieje szansa na utrzymanie się, dopóki BTC prawdopodobnie nie będzie warte znacznie więcej!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map