Środki nadzwyczajne Rezerwy Federalnej: ponownie udowadniają sprawę Bitcoin

Rezerwa Federalna

Niestety, kryzysy nie powodują wolnych weekendów.

Pomimo środków awaryjnych uruchomionych na całym świecie w celu powstrzymania przepływu nowej choroby koronawirusowej i zapobieżenia jej skutkom ekonomicznym, wirus nadal szybko rozprzestrzeniał się na całym świecie, ponieważ rynki światowe nadal dręczyły się przez kryzys.

Przykład: pozornie reagują na środki wielu krajów europejskich, aby zamknąć wszystkie granice, podczas gdy stany USA siłą zamykają prawie wszystko, rynki kontraktów terminowych dla krajów południowych&P 500 rozbił kolejne 5%.

Oczywiście Rezerwa Federalna – amerykański bank centralny – ponownie została zmuszona do zareagowania na słabnące rynki, które są reprezentatywne dla podstawowej gospodarki, choć co ważne nie są jednym i tym samym. Analitycy twierdzą, że ruch ze strony Fed będzie zdecydowanie pozytywny dla długoterminowej narracji Bitcoina.

Rezerwa Federalna tworzy historię dzięki planowi awaryjnemu

W bezprecedensowy ruch w niedzielę, Rezerwa Federalna dokonała awaryjnej obniżki stóp procentowych o 100 punktów bazowych – jeden pełny procent za jednym razem – zaledwie tydzień lub dwa po obniżeniu stopy procentowej o 50 punktów bazowych. Dzieje się tak po tym, jak prezydent Trump domagał się niższych stóp – mimo że Biały Dom nie miał kontroli nad Fedem – przez wiele miesięcy, powołując się na niższe stopy w Europie i Azji.

Dzięki temu najnowszemu posunięciu docelowa stopa procentowa funduszy federalnych osiągnęła poziom od 0% do 0,25%, czyli poziomy, których nie obserwowano od ożywienia po Wielkiej Recesji w 2008 r. Oznacza to, że jeśli masz dostęp do tych rynków instytucjonalnych, pożyczkobiorcy mogą skutecznie pożyczać pieniądze za darmo , co teoretycznie powinno pomóc zwiększyć wydatki i wzrost przedsiębiorstw.

Ale to nie wystarczyło dla Fed.

Również w niedzielę bank centralny ogłosił, że uruchomi luzowanie ilościowe, politykę pieniężną, w ramach której banki centralne kupują papiery wartościowe na wolnym rynku jako formę zastrzyku pieniężnego w gospodarkach. W tej rundzie luzowania ilościowego Fed kupi 700 miliardów dolarów papierów wartościowych – 500 milionów dolarów w obligacjach skarbowych i 200 milionów dolarów w papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką.

Aby położyć wisienkę na rozpadającym się ciastku monetarnym, bank centralny obniżył wskaźniki rezerw do 0%. Oznacza to, jak napisał wybitny inwestor Bitcoin Tuur Demeester: „Stany Zjednoczone banki mogą teraz pożyczać lub reinwestować do 10)% depozytów swoich klientów ”.

Zarząd Rezerwy Federalnej "obniżyła wskaźniki rezerw obowiązkowych do zera procent." Innymi słowy, banki w USA mogą teraz pożyczać lub reinwestować do 100% depozytów swoich klientów… &# 129300; https://t.co/48wnUjWyJN

– Tuur Demeester (@TuurDemeester) 15 marca 2020 r

Jedna próba z wielu

Jak wyszczególnił Blockonomi pod koniec zeszłego tygodnia, nadzwyczajne działania podjęte przez Fed w ten weekend nie są jedyną próbą ratowania tonącego statku, jakim jest gospodarka światowa, przez banki centralne.

W zeszłym tygodniu Bank Anglii dokonał awaryjnej obniżki swojej polityki procentowej o 50 punktów bazowych do 0,25%, podczas gdy Bank Kanady zrobił to samo, uruchamiając drugą awaryjną obniżkę w ciągu miesiąca.

Ponadto Europejski Bank Centralny rozszerzył swój program QE o 100 miliardów euro.

„Kup bitcoiny” – mówi wielu w odpowiedzi na wiadomości Fed

Ze względu na surowość tych środków wielu z branży kryptowalut szybko zareagowało optymizmem – optymizmem co do przyszłości Bitcoina, oczywiście, a nie dolara amerykańskiego.

Anthony Pompliano, partner w funduszu kryptograficznym Morgan Creek Digital, porównał program QE Fed do „700 miliardów dolarów kampanii marketingowej dla Bitcoin”.

Miało to oczywiście odniesienie do sentymentu rozpowszechnionego wśród inwestorów kryptowalutowych, że każde działanie banków centralnych polegające na wydrukowaniu pieniędzy, które nie istniałyby w zdecentralizowanym systemie, potwierdza walidację Bitcoin.

Rezerwa Federalna właśnie przeprowadziła kampanię marketingową o wartości 700 miliardów dolarów dla Bitcoin.

– Pomp &# 127786; (@APompliano) 16 marca 2020 r

Wielu podążało tą samą linią, wyjaśniając, że te historyczne miary tylko dowodzą, dlaczego BTC, które przestrzega algorytmicznie wymuszanej polityki pieniężnej, ma potencjał do szybkiego wzrostu w tym ciągle zmieniającym się świecie..

Arthur Hayes, CEO BitMEX, napisał w ostatnim wydaniu swojego niesławnego biuletynu „Crypto Trader Digest”:

Gdy maszyny drukarskie banku centralnego przełączają się w tryb bestii, Bitcoin powinien cieszyć się przyjemnym biegiem od 10 000 $ do 20 000 $ do końca roku. Każdy bank centralny obniży stopy do zera i ogłosi otwarte poluzowanie ilościowe.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map