Świergot

W sobotni wieczór, 1 lutego, Twitter pozostawił w spadku społeczności kryptowalutowej: wpisanie po kolei hashtagu i „Bitcoin” przyniosłoby to, co widzicie poniżej, emoji w kolorze żółtym, czyli logo BTC obok tekstu „Bitcoin”.

Chociaż może się to wydawać niezwykle trywialne – dodanie emoji Bitcoin nie dodaje żadnej funkcjonalności do Twittera – to małe skinienie ze strony firmy społecznościowej bardzo zachwyciło społeczność kryptowalut.

Ten prosty emoji tak nas zachwycił, że wielu zaczęło wychwalać Jacka Dorseya, dyrektora generalnego Twittera i firmy fintech Square.

Społeczność szaleje, a wszyscy tweetują o Bitcoinie

Kiedy emoji pojawiło się w sobotę, świat kryptowalut oszalał w Internecie. Dosłownie nikt nie mógł przestać o tym tweetować – mój tweet we wstępie jest tego idealnym przykładem; jeśli byłeś zaangażowany w Bitcoin, skorzystanie z tej nowej funkcji było milcząco obowiązkowe.

Rzeczywiście, według danych z LunarCrush, „łączny wolumen społecznościowy” Bitcoina wzrósł w następstwie dodania emotikonów do hashtagu, przy czym 113 816 postów wspomina o zasobie tylko w ciągu 24 godzin poprzedzających ich post. To najwyższy poziom społecznej aktywności od ponad roku, LunarCrush napisał.

Po prostu jak duża jest nowość #bitcoin emoji? Łączny wolumen w mediach społecznościowych Bitcoin właśnie osiągnął najwyższy poziom w całym zeszłym roku z 113.816 postami dzisiaj (wciąż rośnie).

Dziękuję Ci @Jacek za bycie tak niesamowitym liderem. https://t.co/bJshmQ1if3 $ btc pic.twitter.com/hUgWPT3Whd

– LunarCRUSH (@LunarCRUSH) 2 lutego 2020 r

Świętujemy prezesa Twittera

I znowu, choć emoji może się wydawać trywialne, wielu z nich pochwaliło Dorseya. Dyrektor ds. IT w Ikigai Asset Management Travis Kling napisał w następstwie tej nowej funkcji, że „nie można przecenić, ile Jack zrobił dla ekosystemu Bitcoin”, dodając:

Kiedy o tym wszystkim zostaną napisane podręczniki do historii, będzie on postrzegany jako jeden z najbardziej wpływowych zwolenników sprowadzenia na świat nie-suwerennych pieniędzy.

Nie możesz przecenić, ile @Jacek zrobił dla #bitcoin ekosystem.

Kiedy o tym wszystkim zostaną napisane podręczniki do historii, będzie on postrzegany jako jeden z najbardziej wpływowych zwolenników sprowadzenia na świat nie-suwerennych pieniędzy. pic.twitter.com/JWsYB4H3WA

– Travis Kling (@Travis_Kling) 2 lutego 2020 r

To było powtórzyło się autor „Inventing Bitcoin” Yan Pritzker, który napisał, że decyzja Dorseya o umieszczeniu nowego hashtagu w biografii jego konta na Twitterze, a następnie milionów, jest ogromnym wyrazem wsparcia dla kryptowaluty:

Prezes i założyciel Twittera (największej platformy komunikacyjnej na świecie) i Square (aplikacja finansowa nr 1 w sklepie z aplikacjami) ma w swoim profilu pojedyncze słowo „Bitcoin”. Nie śpij na tym. Zostałeś ostrzeżony.

Dorsey odpowiedział swoim przyjaciołom ze społeczności Bitcoin w naturze, wzywając Unicode do dodania emoji Bitcoin.

Dorsey kocha Bitcoin, nie ma co do tego wątpliwości

Decyzja o nadaniu hashtagowi Bitcoin własnego emoji jest najnowszym posunięciem Jacka Dorseya, aby uspokoić społeczność kryptowaluty.

Na początku 2019 roku Dorsey stał się jednym z najgłośniejszych zwolenników Bitcoina, zaczynając wychwalać kryptowalutę w wywiadach i online.

Przede wszystkim podczas podcastu z Joe Roganem powiedział, że uważa, że ​​kryptowaluta jest obecnie najlepszym pretendentem do stania się rodzimą walutą Internetu, powołując się na fakt, że Bitcoin jest najbardziej sprawdzoną ze wszystkich walut cyfrowych i że został narodzony i opracowane online.

Ponadto, w rozmowie o zarobkach dla swojej firmy fintech, powiedział Wall Street, że „kocha Bitcoin”, prawdopodobnie szokując kilku z tych, którzy byli w trakcie rozmowy.

Jego miłość do Bitcoina rozszerzyła się na jego firmy.

Square właśnie zabezpieczył patent, który przedstawia system pozwalający na szybką konwersję fiat na instrumenty „non-fiat”, przy czym dokument wielokrotnie wspomina słowo „Bitcoin” i „kryptowaluta” (a także Ethereum). Dział kryptowalut firmy również niedawno wydał zestaw Lightning Development Kit (LDK), który powinien poprawić funkcjonalność kryptowaluty.

Mówiono również o dodaniu na Twitterze funkcji, która umożliwi użytkownikom wysyłanie pieniędzy i wartości do innych użytkowników. Szczegóły w tej sprawie były skąpe, chociaż niektórzy sugerowali, że może to dotyczyć Bitcoina i jego sieci Lightning, ponieważ Dorsey jest w szczególności fanem Lightning Network, który trzymał „Lightning Torch” i oddał Square do pracy nad rozwojem projektu.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me