Dlaczego przemyślenia Warrena Buffetta na temat Bitcoin nie mają znaczenia

Bitcoin

Od samego początku Bitcoin spotkał się z krytyką ze wszystkich zakątków świata, od Wall Street i Doliny Krzemowej po wiejską Amerykę i państwowe domy światowych przywódców.

Krytycy powiedzieli takie rzeczy, jak „kryptowaluta nie ma żadnej wartości”, „BTC jest atutem dla przestępców i pornografów” i podobne żarty tego rodzaju.

Niestety, krytyka nie ustąpiła, a najbardziej prominentny inwestor giełdowy na świecie, Warren, „Wyrocznia Omaha” Buffett, niedawno przeniósł się do mediów głównego nurtu, aby twierdzić, że kryptowaluty są nadal trendem nie do utrzymania.

Niektórzy jednak mieli odwagę przeciwstawić się Buffettowi, mówiąc, że jego opinia na temat kryptowaluty nie powinna być brana pod uwagę przy inwestowaniu, mimo że miliarder ma dobre osiągnięcia.

Warren Buffett podwaja się na Bitcoin Hate

Zgodnie z wcześniejszymi raportami Blockonomi, w wywiadzie dla CNBC, dyrektor generalny Berkshire Hathaway powiedział, że nigdy nie będzie posiadał kryptowaluty, dodając, że aktywa cyfrowe, w tym Bitcoin, nie mają nieodłącznej wartości:

Kryptowaluty w zasadzie nie mają wartości i nic nie dają. Pod względem wartości: zero.

Ten komentarz Buffetta dotyczący Bitcoina przypomina jego poprzednie wypowiedzi w tej sprawie, na przykład kiedy nazwał kryptowalutę „trucizną na szczury do kwadratu” i powiedział, że zasób nie ma dużo większej wartości niż guzik garnituru.

Ponieważ ten ostatni bitcoin bash pochodzi od najbardziej znanego inwestora na świecie, został udostępniony na całym świecie, używany przez krytyków jako sposób na udowodnienie, że mają rację co do ich niechęci do kryptowaluty.

Ale czy to, co ma do powiedzenia na temat kryptowalut, naprawdę ma znaczenie?

Czy to, co mówi o kryptowalutach, naprawdę ma znaczenie? Inwestor pyta

Według Anthony’ego Pompliano, partnera w funduszu kryptograficznym Morgan Creek Digital i twórcy treści branżowych, to, co Buffett ma do powiedzenia na temat Bitcoin, jest nieco nieistotne w ogólnym planie..

Rozmawiałem @jchatterleyCNN ten AM.

Wyjaśnił, dlaczego Warren Buffett nie jest dobrym człowiekiem do słuchania o technologii i dlaczego polityka pieniężna Bitcoin jest lepsza od polityki pieniężnej fiat.

Jeśli ten film uzyska 500 000 wyświetleń, Julia przyniesie więcej bitcoinerów.

Wiesz co robić &# 128591;&# 127997; pic.twitter.com/lEcyQkbG6w

– Pomp &# 127786; (@APompliano) 25 lutego 2020 r

Przemawiając do CNN we wtorek rano, Pompliano stwierdził:

„Naprawdę nie korzystam z porad technologicznych od kogoś, kto używa telefonu z klapką lub nie korzysta z poczty e-mail”.

Rzeczywiście, podczas gdy raport właśnie potwierdzony Buffett przestawił się na używanie Apple iPhone, ta zmiana nastąpiła bardzo niedawno, a sam inwestor-miliarder wyznaje swoją miłość do prostych telefonów z klapką przez lata..

Nie wspominając o tym, że Jacob Canfield, trader kryptowalut, niedawno dokonał następującego spostrzeżenia: Warren Buffett niestety przegapił „największe okazje inwestycyjne w życiu”, zwracając uwagę na nagłówki, które pokazują, że Buffett twierdzi, że przegapił łódź w Google, Amazon, Uber, Apple i oczywiście BTC.

Warren Buffet ma zwyczaj tracić największe okazje inwestycyjne w życiu.

❌ Google

❌ Amazon

❌ Uber

❌ Apple (kupione w zeszłym roku)

#Bitcoin

Ma również znaczące inwestycje w dużych bankach, bezpośrednim konkurentie Bitcoina. pic.twitter.com/O41h0VVO0e

– Jacob Canfield (@JacobCanfield) 24 lutego 2020 r

Wall Street poważnie patrzy na Bitcoin

Pomijając stwierdzenie Pompliano, że Buffett w przeszłości unikał zmian paradygmatu w społeczeństwie, które wiązały się z technologią, Wall Street zaczęło poważnie rozważać Bitcoin, dodając wiarygodności rozmowie, że BTC ma wartość w dzisiejszym świecie.

Przykład: Fidelity Investments – jedna z największych firm świadczących usługi finansowe na świecie – uruchomiła pełnoprawny dział kryptowalut, oferujący przechowywanie i realizację transakcji swoim klientom instytucjonalnym. A właściciel nowojorskiej giełdy uruchomił giełdę kryptowalut o nazwie Bakkt.

Co więcej, niektórzy z najpotężniejszych technologów i futurystów na świecie zaczynają zalewać kryptowalutę.

Inwestor miliarder i były dyrektor zarządzający Facebooka Chamath Palihapitiya właśnie powiedział w wywiadzie dla CNBC, że chociaż szanuje Warrena Buffetta, nie zgadza się z jego tezą inwestycyjną (lub jej brakiem) dotyczącą Bitcoina. Mówiąc o BTC, powiedział:

„Myślę, że rozsądną strategią jest stwierdzenie, że 1% mojej wartości netto powinien znajdować się w czymś całkowicie nieskorelowanym ze światem i jego funkcjonowaniem”.

Do Palihapitiya dołączył Elon Musk, który nazwał białą księgę Bitcoin „fajną” i „genialną”, wraz z dyrektorem generalnym Twittera i Square, Jackiem Dorseyem, który nazwał tę kryptowalutę najbardziej prawdopodobnym kandydatem do stania się „walutą Internetu” na wielu okazjach.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map