Przypadek byka Bitcoina rośnie, gdy stopa haszowania rośnie do świeżego szczytu

Środowisko górnicze Bitcoin

Ostatnie tygodnie były niewątpliwie słabe dla rynku kryptowalut; cena BTC spadła z poziomu 10500 USD do ceny tak niskiej, jak 8400 USD ustalonej w ten weekend, podczas gdy wskaźnik hash Bitcoin uległ stagnacji, najwyraźniej z powodu wybuchu koronawirusa w Chinach, który spowodował zamknięcie niektórych farm wydobywczych.

Ale po krótkiej przerwie pojawiają się oznaki, że fundamentalny i techniczny przypadek byka dla wiodącej kryptowaluty ponownie rośnie..

Bitcoin jest teraz bezpieczniejszy niż kiedykolwiek wcześniej

Według najnowszych danych z Blockchain.com kryzys na rynku kryptowalut, który rozpoczął się w ciągu ostatnich dwóch tygodni, niewiele martwił górników.

Przykład: szybkość mieszania sieci Bitcoin – która jest miarą ilości mocy obliczeniowej zabezpieczającej łańcuch bloków – osiągnęła nowy rekord wszechczasów wynoszący 136 eksahashów na sekundę. Ten wskaźnik jest prawie trzykrotnie wyższy niż rok temu,

Komentując znaczenie tego faktu, aplikacja Blockfolio do śledzenia cen kryptowalut napisała:

Podczas gdy Wall Street przeżywa najgorszy tydzień od kryzysu finansowego w 2008 roku, wskaźnik hash Bitcoin właśnie osiągnął nowy rekord wszechczasów. 136 264 908 tera hashów na sekundę.

Ponieważ Wall Street przeżywa najgorszy tydzień od kryzysu finansowego w 2008 roku, wskaźnik hash Bitcoin właśnie osiągnął nowy rekord wszechczasów.

136 264 908 tera hashów na sekundę. pic.twitter.com/gnXlN4Dyy3

– Blockfolio (@blockfolio) 2 marca 2020 r

Chociaż trudno jest przeanalizować, dlaczego nastąpił ten wzrost, zgadza się to z dwoma zdarzeniami:

  1. Chińskie fabryki, na S&Zespół P 500 Global Market Intelligence, zaczynają się powoli otwierać, co prawdopodobnie oznacza, że ​​farmy bitcoinów przymusowo zamknięte przez chińskie władze również zaczynają się ponownie otwierać.
  2. Layer1, firma z siedzibą w San Francisco, która jest częścią konglomeratu portfela kryptowalut Digital Currency Group, w zeszłym miesiącu rozpoczęła działalność wydobywczą w Teksasie, rzekomo aktywując kilka kontenerów, z których każdy ma pojemność 2,5 megawata. Layer1 zamierza kontrolować 30% całego wskaźnika hash Bitcoin za pośrednictwem witryny w Teksasie i innych, nad którymi ma kontrolę, do końca 2021 r..

Pozorne wznowienie niekończącego się trendu wzrostowego kursu bitcoinów wyprzedza szybko zbliżającą się do połowy nagrodę za blok w maju 2020 r., Podczas której ilość BTC wydanych na blok zostanie zmniejszona o połowę.

Analitycy twierdzą, że ten spadek inflacji Bitcoin, który przyniesie inflację niższą niż ~ 2% pieniądza fiducjarnego na całym świecie, da kryptowalutę paliwo do wzrostu do nowych rekordów wszechczasów przekraczających 20000 USD w nadchodzących latach.

Budynek wytrzymałości technicznej

Oprócz pozytywnej siły fundamentalnej, analitycy techniczni zaczęli argumentować, że wykresy BTC pokazują, że kryptowaluta jest obecnie zwijana, aby rozpocząć kolejny krok wyżej.

LightCrypto, pseudonimowy analityk, wyjaśnił w opublikowanym w piątek wątku, że uważa, że ​​istnieje duża szansa, że ​​BTC osiąga dno z analizy technicznej i punktu widzenia wykresów.

Wspierając ten optymizm, przytoczył stosunkowo dobre wyniki Bitcoina, ponieważ rynki światowe radziły sobie gorzej:

Złoto spadło najbardziej od 2013 roku, prawdopodobnie sprzedane w celu pokrycia wezwań do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego – to kolejny znak emocjonalnego i kapitulacyjnego środowiska makro. W tym wszystkim Bitcoin utrzymał się, tracąc mniej w ciągu dnia niż złoto.

Dodał, że wraz z budującą się liczbą krótkich pozycji i istniejącym silnym wsparciem na poziomie 8500 USD, jesteśmy otwarci na „szansę na zaskakująco duży ruch w górę”, odnosząc się do możliwości zawężenia krótkich pozycji. W takim przypadku Bitcoin powinien szybko przekroczyć 9000 USD.

Ponadto Su Zhu, zarządzający krypto-centralnym funduszem hedgingowym, który na kilka tygodni z wyprzedzeniem nazwał Bitcoin o styczniowym odrodzeniu, powiedział, że widzi oznaki wejścia Ethereum w „strefę zakupów”, co oznacza potencjalne dno:

DAI / USDC na szczytach roku, dobry barometr awersji do ryzyka. Handel DAI powyżej ustalonego progu zawsze, gdy występuje duża likwidacja na ETH / DAI, popyt na DAI. Spowoduje to, że SF spadnie w stosunku do MKR i będzie reprezentować flushout lewarowanych pozycji długich.

DAI / USDC na szczytach roku, dobry barometr awersji do ryzyka

może sygnalizować, że teraz jest przyzwoitym poziomem ponownego wejścia na $ ETHPary / DAI i ETH / USD pic.twitter.com/dEYSjzW6Pc

– Su Zhu (@zhusu) 1 marca 2020 r

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map