Najstarsze rozwiązanie przelewów bankowych w Egipcie

Ripple XRP News

Największa wspierana przez rząd instytucja bankowa w Egipcie, Narodowy Bank Egiptu, ogłosił podpisanie umowy o współpracy z potentatem rozwoju technologii blockchain Ripple. Obie strony uważają, że porozumienie ułatwi rozwój egipskiego rynku przekazów pieniężnych.

Ripple rozszerza się na Afrykę Północną

Według doniesień z lokalnego serwisu informacyjnego Youm7, Narodowy Bank Egiptu (NBE) ogłosił partnerstwo z deweloperem blockchain, Ripple, w celu wspierania efektywnych kanałów transakcyjnych dla przelewów przychodzących. NBE stała się teraz pierwszą instytucją bankową w kraju, która przyjęła technologię blockchain.

Odnosząc się do umowy o współpracy podpisanej z Ripple, prezes NBE Hisham Okasha zaznaczył, że:

„Wdrożenie tej umowy doda nowy i ważny dopływ do otrzymywania przekazów pieniężnych od korespondentów pod nazwą Ripple Net, który jest pierwszym tego rodzaju pośród egipskich banków, i to w ramach roli Narodowego Banku Egiptu w celu wspierania rozwoju przekazów pieniężnych otrzymywanych z różnych krajów świata, zwłaszcza z regionu Zatoki Perskiej ”.

Okasha ponadto powiedział, że umowa NBE z deweloperem blockchain jest zgodna z ujednoliconymi międzynarodowymi standardami dotyczącymi transakcji przekazów pieniężnych i zarządzania wzajemnymi transferami między bankami i międzynarodowymi instytucjami finansowymi.

Dalia El-Baz, wiceprzewodnicząca NBE zwróciła uwagę, że sieć blockchain Ripple obsługuje obecnie ponad 300 banków i instytucji finansowych w kilku regionach świata. W związku z tym umowa NBE z gigantem blockchain jest strategicznym posunięciem mającym na celu rozszerzenie obecności banku na globalnym rynku przekazów pieniężnych.

El-Baz uważa również, że przystąpienie do sieci blockchain da egipskiemu bankowi szerszy dostęp do nowych rynków, ułatwi lepsze zarządzanie płynnością i zwiększy jego dochody w walutach obcych.

Według danych Banku Światowego szacuje się, że globalny rynek przekazów pieniężnych osiągnie 597 miliardów dolarów pod względem całkowitej wartości transakcji w roku 2020. Ponadto szacuje się, że egipski rynek przekazów pieniężnych osiągnie całkowitą wycenę transakcji na poziomie 20,5 miliarda dolarów do końca 2023 roku. kraj ten znalazł się również na piątym miejscu wśród odbiorców przekazów pieniężnych na świecie w 2019 roku, według danych Ken Research.

Propozycja usuwalnych kont XRP powoduje zamieszanie

W chwili prasowej nie jest jasne, czy NBE rozważy przyjęcie rodzimego blockchainowego krypto XRP firmy Ripple w ramach przekazów pieniężnych i usług instytucji finansowych.

W innych wiadomościach związanych z Ripple, behemot blockchain ogłosił, że społeczność XRPL zaproponowała poprawki do struktury księgi XRP. Deweloper, deweloper blockchain, ujawnił nową proponowaną funkcję w komunikacie prasowym na swojej stronie internetowej. Fragment komunikatu prasowego brzmi:

„Dzisiaj jedną z nowych funkcji zaproponowanych w procesie zmian są konta usuwalne, które czekają na nabycie i utrzymanie 80% większości, zanim się aktywują. Ta funkcja umożliwia usunięcie kont XRPL z księgi i odzyskanie większości rezerw zablokowanych na kontach w celu zapobiegania spamowi. ”

Proces poprawek przedstawia zestaw zmian w kodzie, aby umożliwić uruchomienie nowej funkcji w księdze XRP jako zaktualizowanej wersji, a użytkownicy będą mieli dwa tygodnie na udostępnienie swoich recenzji. Jeśli poprawka utrzyma 80% wymagane do wdrożenia w cyklu dwutygodniowym, aktualizacja zostanie w pełni włączona, a użytkownicy o przeciwnej opinii zostaną zablokowani.

Jak donosi Blockonomi, w grudniu 2019 r. Potwór blockchain zebrał ogromną sumę 200 milionów dolarów w serii C, prowadzonej przez Tetragon Investment. Po rundzie finansowania Ripple twierdził, że ma teraz wartość rynkową wartą 10 miliardów dolarów.

W czerwcu 2019 r.Ripple ogłosił zawarcie umowy partnerskiej o wartości 50 milionów dolarów z gigantem Moneygram zajmującym się transferem pieniędzy, aby wykorzystać technologię blockchain, aby ułatwić szybsze bezbłędne płatności transgraniczne.

Firma blockchain ogłosiła również współpracę z UAE Exchange i Unimoni w celu ustanowienia międzynarodowych korytarzy płatniczych w celu utrzymania konkurencyjności z głównymi międzynarodowymi portalami płatniczymi, takimi jak SWIFT.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map