Bitcoin Spread Betting

Wraz z rozwojem kryptowaluty wiele osób chce wejść w pole i zrobić, co w ich mocy, aby osiągnąć zysk. Oprócz opcji faktycznego kupowania kryptowalut i trzymania ich w portfelu jako inwestycji, istnieją różne sposoby handlu lub inwestowania w kryptowalutę bez faktycznego jej posiadania.

Chociaż najczęściej odbywa się za pośrednictwem CFD (kontraktu na różnicę), inną opcją są zakłady na spread. W obu przypadkach nie musisz posiadać kryptowaluty, aby czerpać z niej zyski, ale nadal istnieje ryzyko.

Bitcoin Spread Betting

Co to są zakłady na spread?

Zakłady na spread to rodzaj strategii pochodnej, co oznacza, że ​​w rzeczywistości nie jesteś właścicielem aktywów stanowiących podstawę zakładu. Zamiast tego spekulujesz na podstawie tego, czy uważasz, że cena aktywa spadnie, czy wzrośnie.

Patrząc na zakład spreadowy, zobaczysz dwa kwotowania cen. Jednym z nich jest cena sprzedaży, czyli cena, za jaką można kupić zakład kryptowalutowy. Druga to cena kupna, czyli cena, za którą możesz sprzedać.

Podobnie jak w przypadku innych rodzajów instrumentów pochodnych, termin „spread” odnosi się do różnicy między ceną kupna i sprzedaży. Ten spread to miejsce, w którym brokerzy osiągają zyski, co pozwala im uniknąć pobierania jakichkolwiek prowizji.

W przypadku zakładów typu spread betting wybierasz cenę kupna, jeśli uważasz, że rynek dla danej kryptowaluty wzrośnie lub zdecydujesz się na cenę sprzedaży, jeśli uważasz, że rynek kryptowaluty spadnie. Zakłady na spread obejmują również lewarowanie, zajmowanie pozycji krótkiej lub długiej oraz ulgi podatkowe. Oprócz kryptowalut i akcji dostępnych jest również wiele rynków dla zakładów typu spread betting.

Jak działają zakłady na spread Bitcoin

 • W przypadku zakładów typu spread betting zaczynasz od wyboru kryptowaluty, na którą chcesz postawić.
 • Stamtąd decydujesz się na długą pozycję, jeśli uważasz, że cena aktywa wzrośnie lub spadnie, jeśli uważasz, że spadnie.
 • Następnie decydujesz, ile kapitału chcesz zainwestować w każdy punkt ruchu na rynku, zwany stawką.
 • W przypadku zakładów typu spread betting możesz podjąć dodatkowe kroki w celu zarządzania ryzykiem, takie jak poziomy take-profit i stop-loss.
 • Następnie dokonujesz transakcji. Zazwyczaj możliwe jest zamknięcie transakcji zakładów kryptowalutowych na spread w dowolnym momencie, niezależnie od wybranych poziomów take-profit i stop-loss.

Podobnie jak wszystkie inne rodzaje zakładów na spread, kryptowaluty mają ustaloną skalę czasową, po której automatycznie się kończą, pod warunkiem, że nie zakończysz ręcznie zakładu wcześniej..

Niektóre wygasną w ciągu dni, a inne będą trwać miesiące. Aby obliczyć zysk lub stratę, odejmij cenę rozliczeniową od ceny otwarcia, a następnie pomnóż wynik przez stawkę.

Co to jest Bitcoin? Kompletny przewodnik

Przeczytaj: Co to jest Bitcoin? Nasz kompletny przewodnik

Wybierając zakład na spread, można postawić na określoną kryptowalutę, taką jak Bitcoin, lub parę walutową. Jeśli zakład dotyczy konkretnej kryptowaluty, opiera się na cenie tej kryptowaluty. Na przykład, prawdopodobnie znajdziesz opcje spreadu dla XBT / GBP, XBT / EUR, XBT / USD, XBT / CNH i XBT / JPY.

Należy również zauważyć, że większość zakładów typu spread betting obejmuje handel dźwignią. Pozwala to zwiększyć ekspozycję na rynku, ale także zwiększa poziom ryzyka. Zasadniczo wpłacasz niewielki procent całkowitej wartości swojej transakcji.

Marginesy to ilość pieniędzy, których broker wymaga, abyś trzymał na swoim koncie przed otwarciem pozycji. Jeśli wymagany depozyt zabezpieczający wynosi 10 procent, to przed otwarciem pozycji na koncie musi znajdować się 10 procent wartości transakcji.

W większości przypadków brokerzy wymagają, aby osoby, które lepiej radziły sobie z spreadem kryptowalut, miały znaczną kwotę na swoich kontach, ponieważ dźwignia finansowa powiększa zarówno zyski, jak i straty. Innymi słowy, będziesz potrzebować wystarczająco dużo środków na swoim koncie, aby zapewnić ochronę przed negatywnymi momentami rynkowymi.

Poziom marży jest zwykle wyższy na bardziej niestabilnych rynkach, więc spodziewaj się wyższych marż dla zakładów na kryptowaluty niż w przypadku zakładów na spread giełdowy.

Musisz również uważać na wezwania do uzupełnienia depozytu zabezpieczającego, które są ostrzeżeniem, że kwota kapitału na Twoim rachunku maklerskim jest niższa od minimum potrzebnego do utrzymania pozycji. Może to prowadzić do automatycznie zamykanych transakcji.

Zarządzanie ryzykiem w zakładach na spread w kryptowalutach

Spread betting wiąże się z bardzo wysokim poziomem ryzyka, szczególnie w porównaniu z innymi rodzajami tradycyjnego handlu. W rzeczywistości każdy broker kryptowalutowy będzie miał ostrzeżenie o ryzyku na swojej stronie internetowej, informujące Cię, że te inwestycje są niezwykle ryzykowne i sugerujące ostrożność.

Zlecenia stop-loss są jednym z najważniejszych narzędzi ograniczania ryzyka w przypadku zakładów na kryptowaluty. Zlecenia stop-loss automatycznie zamkną twoją transakcję, jeśli traci, a rynek przekroczy ustalony poziom ceny.

Standardowe zlecenia stop-loss zamkną transakcję po najlepszej dostępnej cenie po osiągnięciu tej wartości stop. W przypadku dużej zmienności rynku, Twoja transakcja może zostać zamknięta na poziomie gorszym niż Twój stop trigger.

Z drugiej strony, gwarantowane zlecenia stop-loss gwarantują, że Twoja transakcja zostanie zamknięta po określonej ustalonej przez Ciebie wartości, niezależnie od warunków rynkowych. Aby nadrobić tę dodatkową redukcję ryzyka, większość brokerów pobiera dodatkową opłatę za gwarantowane zlecenia stop-loss.

Stop Loss

Możesz także skorzystać z arbitrażu spread betting, aby zminimalizować ryzyko. Arbitraż jest możliwy, jeśli cena tej samej kryptowaluty (lub innego instrumentu) różni się między różnymi firmami lub na różnych rynkach.

Ten rodzaj wariantu pozwala jednocześnie sprzedawać drogo i kupować tanio. Zasadniczo arbitraż pozwala wykorzystać nieefektywność na rynku w celu zmniejszenia ryzyka. Niestety mnogość dostępnych informacji i ulepszona komunikacja online, w tym między brokerami, sprawia, że ​​możliwości arbitrażu są niezwykle ograniczone.

Jeśli znajdziesz możliwość skorzystania z arbitrażu z zakładami typu spread betting w kryptowalutach, postawisz na spread od dwóch oddzielnych brokerów. Odniosłoby korzyści, gdyby dolna część spreadu jednego brokera była wyższa niż górna część spreadu innego brokera.

Zasadniczo kupowałbyś tanio od firmy A, a potem sprzedawał drogo z firmą B. Jednak ta metoda jest bardzo zaawansowana. Jeśli nie wykonasz transakcji idealnie, możesz stracić dużo pieniędzy.

Jak rozpoczęły się zakłady typu spread bet?

Ponieważ zakłady na kryptowaluty różnią się znacznie od innych rodzajów inwestowania w kryptowaluty, wiele osób chce dowiedzieć się więcej o ich pochodzeniu. Charles K. McNeil, który był nauczycielem matematyki, następnie analitykiem papierów wartościowych, a następnie bukmacherem, został uznany za twórcę spread bettingu w latach czterdziestych w Chicago.

Pomimo tak wczesnego początku, zakłady typu spread betting pojawiły się w sektorze finansów dopiero około 30 lat później. Pierwszą firmą oferującą obstawianie spreadów był IG Index, który bankier inwestycyjny Stuart Wheeler założył w 1974 roku w Londynie.

Zaczęło się od rozproszonych zakładów na złoto, które ułatwiły ludziom spekulacje na aktywach. Wtedy, trudno było inwestować w złoto, więc była to mile widziana opcja.

Porównanie zakładów typu spread bet z kontraktami CFD

Kontrakty CFD to inna powszechna forma handlu kryptowalutami i innymi aktywami bez faktycznego posiadania aktywów bazowych. W związku z tym kontrakty CFD i zakłady na spread są często porównywane ze sobą.

Obie metody inwestowania w kryptowaluty wiążą się z wysokim poziomem ryzyka, a także potencjalnie wysokimi nagrodami, które można dopasować ze względu na wykorzystanie depozytu zabezpieczającego i dźwigni. Kolejnym podobieństwem między spread betami a kontraktami CFD na kryptowaluty jest możliwość zajmowania pozycji krótkiej.

Jedną z największych różnic między spread betting i CFD jest opodatkowanie, chociaż oba są efektywne podatkowo. W obu przypadkach nie jesteś właścicielem kryptowaluty bazowej, więc nie będziesz musiał płacić opłaty skarbowej.

W przypadku kontraktów CFD istnieje podatek od zysków kapitałowych, ale zakłady typu spread betting są zwolnione z tego podatku w Wielkiej Brytanii. Bardziej prawdopodobne jest również, że zapłacisz prowizje za wykonywanie kryptowalut CFD niż kryptowaluty na spread, chociaż zależy to od platformy.

Ponadto o wiele więcej jurysdykcji nakłada ograniczenia lub zakazy dotyczące zakładów typu spread betting niż kontrakty CFD. Z tego powodu większość brokerów typu spread betting będzie otwarta tylko dla tych w Wielkiej Brytanii lub Irlandii, z pewnymi wyjątkami. Z kolei w większości jurysdykcji możesz inwestować w kontrakty CFD na kryptowaluty.

Jurysdykcje, w których zakłady typu spread bet są legalne lub nielegalne

Z zakładami typu spread betting wiąże się bardzo wysokie ryzyko. Z tego powodu każdy rodzaj zakładów typu spread betting jest nielegalny w wielu jurysdykcjach. Chociaż zakłady typu spread betting są legalne w Wielkiej Brytanii, są one szczególnie nielegalne w Stanach Zjednoczonych.

Nielegalność zakładów na kryptowaluty w Stanach Zjednoczonych sprowadza się do uznania przez rząd, że jest to hazard online. W 2006 r. Ustawa o zakazie nielegalnego hazardu internetowego sprawiła, że ​​hazard online stał się nielegalny, wprowadzając do niego zakłady typu „spread betting”.

Dodatkowo, na nielegalność spread bettingu w Stanach Zjednoczonych wpływają poszlaki świadczące o tym, że grupy lobbystów ciężko pracowały, aby utrzymać je z dala od USA..

Inną teorią stojącą za stanowiskiem w sprawie zakładów na spread w USA jest to, że rząd chciałby pobierać podatki od handlu, ale byłoby to zbyt trudne ze względu na naturę zakładów na spread..

Niektórzy twierdzą również, że handel opcjami pozwala na pewne podobne korzyści z zakładów typu spread betting, i jako takie, kryptowaluty nie są konieczne w USA..

Brokerzy kontraktów na różnice kursowe (CFD)

Jeśli jesteś poza Wielką Brytanią i interesujesz się brokerami CFD, zapoznaj się z naszą obszerną kolekcją recenzji dla tego typu witryn.

 • Plus500
 • AVATrade
 • IQ Option
 • 24option
 • ExpertOption
 • Vantage FX
 • Forex.com
 • Pepperstone
 • ETX Capital
 • NordFX
 • Indeks miast
 • Binary.com
 • XTB
 • FXTM
 • ATFX

Niemniej jednak w Wielkiej Brytanii nie ma przepisów zakazujących zakładów typu spread betting, w tym dotyczących bitcoinów i innych kryptowalut. W związku z tym wielu brokerów oferujących zakłady typu spread betting ma swoje siedziby w Wielkiej Brytanii.

Chociaż zakłady typu spread betting są nadal legalne w Unii Europejskiej, dzięki uprzejmości Europejskiego Urzędu Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych obowiązują bardzo surowe przepisy. UE wprowadziła dodatkowe ograniczenia w 2018 r., Aby chronić inwestorów. Najbardziej znaczące ograniczenie ogranicza wielkość dźwigni finansowej, z której mogą korzystać lepsi użytkownicy kryptowalut.

Zwolnienie z podatku w Wielkiej Brytanii

Jedną z wielu korzyści płynących z zakładów typu spread betting w kryptowalutach są korzyści podatkowe. W Wielkiej Brytanii, która jest jedną z najpopularniejszych lokalizacji dla wszelkiego rodzaju zakładów typu spread betting, zyski z tego typu inwestycji nie są opodatkowane.

Ten brak opodatkowania wynika z faktu, że zyski z zakładów nie są opodatkowane w Wielkiej Brytanii, a zakłady typu spread betting są uważane za formę zakładów. Ważną rzeczą do zapamiętania jest to, że zgodnie z obecnym prawem Wielkiej Brytanii zyski z kryptowalut nie podlegają opodatkowaniu.

W pewnym momencie może się to zmienić. Dodatkowo zwolnienie podatkowe idzie w drugą stronę. Jeśli stracisz pieniądze na kryptowalutach, nie otrzymasz odliczenia od podatku, tak jak w przypadku większości strat związanych z akcjami.

Inne zalety i wady zakładów typu spread bet

Jedną z największych zalet zakładów na kryptowaluty w porównaniu z innymi metodami inwestowania jest możliwość handlu przy użyciu depozytu zabezpieczającego. Pozwala to zwiększyć swoją pozycję w porównaniu do kwoty, którą masz do zainwestowania, co może zwiększyć potencjał zysków.

Fakt, że spread betting obejmuje wiele metod ograniczania ryzyka, jest również korzystny, na przykład wspomniane wcześniej stop-loss. Zakłady typu spread betting są również zazwyczaj wolne od prowizji i dostępne do handlu przez wydłużone godziny, czasami 24/7, w zależności od brokera.

Crypto spread betting jest również zwykle dostępny na tych samych platformach, co inne rodzaje spread betów i obejmuje wiele szkoleń.

Największe ostrzeżenia dotyczące zakładów na kryptowaluty dotyczą pozytywów. Na przykład uwzględnienie dźwigni finansowej i marż może być niekorzystne dla niektórych osób, ponieważ możliwość wyższej nagrody wiąże się również z szansą na wyższą stratę. Fakt, że spread betting jest wolny od podatku oznacza, że ​​nie będzie można odliczyć strat.

Brak prowizji oznacza, że ​​niektórzy brokerzy stosują szerokie spready. Oczywiście możesz zminimalizować wszystkie te czynniki, wybierając odpowiedniego brokera i stosując strategie ograniczania ryzyka.

Najlepsze firmy oferujące zakłady na spread kryptograficzne

Chociaż istnieje wiele firm, które ogólnie oferują zakłady typu spread bet, mniejsza liczba z nich oferuje zakłady typu spread betting w kryptowalutach. Oto niektóre z najlepszych firm w branży.

Ostrzeżenie o ryzyku: Zakłady spread i CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 67% inwestorów detalicznych traci pieniądze, handlując spreadami i kontraktami CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają zakłady typu spread bets i CFD oraz czy możesz sobie pozwolić na podjęcie wysokiego ryzyka utraty pieniędzy..

ETX Capital

ETX Capital obsługuje obstawianie spreadów kryptowalut za pomocą Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Ripple i Litecoin. Dzienny spread Bitcoin wynosi 50 pipsów (zmienny), podczas gdy dzienny spread Ethereum wynosi 5 pipsów (zmienny), przy czym każdy oferuje dźwignię 1: 2. ETX Capital jest również regulowany przez FCA.

Recenzja ETX Capital

Ten broker wyróżnia się wsparciem za pośrednictwem często zadawanych pytań w ponad 15 językach oraz obsługi klienta na żywo w sześciu językach, wąskich rozkładów i szeregu platform, w tym aplikacji mobilnych. ETX Capital również stawia bezpieczeństwo funduszy klientów jako priorytet. Dodatkowo ETX Capital zapewnia materiały edukacyjne, w tym specyficzne dla zakładów typu spread betting, chociaż te materiały nie są tak obszerne, jak te z IG.

Przeczytaj naszą pełną szczegółową recenzję ETX Capital

Odwiedź ETX Capital

Indeks miast

City Index jest globalnym dostawcą handlu kontraktami CFD, spread betting i forex. Ma ponad 30-letnie doświadczenie i reputację w dostarczaniu niezawodnych i szybkich realizacji. Ten londyński dostawca został założony w 1983 roku w Wielkiej Brytanii i jest światowym liderem w zakresie zakładów typu spread betting, a także handlu CFD i forex. Oprócz oferowania dostępu do ponad 12 000 rynków, w tym kryptowalut, akcji, forex, indeksów i towarów.

Pełny przegląd indeksu miast

Przeczytaj nasz pełny, dogłębny przegląd indeksu miast

Odwiedź City Index

AVA Trade

AvaTrade jest brokerem o ugruntowanej pozycji, który zapewnia handel online od 2006 roku. Jego wartości to uczciwość i uczciwość, bezkompromisowa samoocena, obsługa klienta i ciągłe innowacje. AvaTrade ma na celu przyciąganie inwestorów na wszystkich poziomach umiejętności i oferowanie dostosowywalnych platform handlowych.

AvaTrade ma ponad 200 000 zarejestrowanych klientów, którzy wykonują 2 miliony transakcji miesięcznie. Wolumeny handlowe wynoszą około 60 miliardów funtów miesięcznie i liczba ta rośnie. Ten broker ma całodobową obsługę wielu języków i szereg opcji platform.

Przegląd handlu AVA

Dla klientów w Wielkiej Brytanii lub Irlandii AvaTrade oferuje również wsparcie dla zakładów typu spread betting. Ma to pewne korzyści podatkowe dla mieszkańców Wielkiej Brytanii w porównaniu z kontraktami CFD.

Przeczytaj naszą pełną, szczegółową recenzję AVATrade

Odwiedź AVATrade

Spreadex

Spreadex otwarty w 1999 roku i ma ponad 60 000 posiadaczy rachunków. Ten broker zapewnia również dostęp do ponad 10000 światowych rynków oprócz kryptowalut. Oferuje nieoprocentowany limit kredytowy i wysoko ocenianą obsługę klienta. Crypto spread betting od Spreadex obejmuje Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple i Litecoin. Zmienne dzienne spready wynoszą 80 pipsów dla Bitcoina i 7 pipsów dla Ethereum, każdy z dźwignią 1: 2.

SpreadEx Spread Betting

Narzędzia edukacyjne firmy Spreadex obejmują centrum szkoleniowe wideo, aby pokazać właścicielom kont, jak rozłożyć zakład za pomocą kryptowalut. Jednak większość z tych filmów koncentruje się na korzystaniu z platformy, a nie na uczeniu się o spreadingach lub kryptowalutach. W związku z tym ci, którzy wybiorą tę platformę, będą chcieli przeprowadzić dodatkowe badania na temat wskazówek dotyczących zakładów na kryptowaluty przed użyciem platformy.

Ostrzeżenie o ryzyku: Zakłady spread i CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 71% inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu spreadami i kontraktami CFD u tego dostawcy.

Odwiedź Spreadex

IG

IG został założony w 1974 roku i jak wspomniano wcześniej, był pierwszym dużym brokerem oferującym zakłady typu spread betting. Jako taki, IG jest powszechnie uważany za jeden z najlepszych wyborów dla każdego rodzaju zakładów typu spread betting, w tym kryptowaluty.

Jest regulowany i autoryzowany przez FCA i sprawia, że ​​bezpieczeństwo funduszy klientów jest priorytetem. IG wymienia kilka zalet kryptowalut typu spread betting na swojej stronie internetowej. Obejmują one lepszą płynność, brak wymogu posiadania rachunku giełdowego, handel wolny od podatku oraz możliwość zajmowania pozycji krótkich lub długich.

IG oferuje handel za pomocą Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple, Litecoin, NEO, Stellar lub EOS. Broker ma dzienny spread Bitcoin w wysokości 6 pipsów (zmienny) z dźwignią 1: 2 i dziennym spreadem Bitcoin wynoszącym 50 pipsów (również zmienny) z tą samą dźwignią.

Zakłady na spread IG

Ta platforma wyróżnia się również bogatą ofertą narzędzi edukacyjnych. Ze względu na ryzyko związane z zakładami kryptograficznymi te materiały edukacyjne są szczególnie pomocne, maksymalizując wiedzę, dzięki czemu można zminimalizować ryzyko.

Odwiedź IG

InterTrader

InterTrader zdobył wiele nagród na przestrzeni lat i oferuje zakłady na kryptowaluty dla Bitcoin lub Ethereum. Dzienny spread Ethereum wynosi 12 pipsów, podczas gdy Bitcoin to 100 pipsów, przy czym oba są zmienne. Podobnie jak w przypadku innych brokerów zakładów na kryptowaluty, dźwignia wynosi 1: 2.

InterTrader Spread Betting

InterTrader wyróżnia się w 100% neutralną dla rynku egzekucją, co oznacza, że ​​nie ma interesu finansowego w pozycjach, które zajmują klienci. InterTrader jest również regulowany i autoryzowany przez FCA, a także Gibraltar Financial Services Commission.

Fundusze klientów są oddzielone i oferuje webinaria, zasoby i narzędzia edukacyjne. Centrum edukacyjne InterTrader jest niezwykle dokładne, w tym kursy wieloczęściowe, sesje handlowe na żywo, glosariusze, kluczowe tematy handlowe i nie tylko.

Odwiedź InterTrader

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me